• Ogólnopolski projekt „Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy” w „Kwiatuszkach”

•         W bieżącym roku szkolnym w gr. 3-4 latków „Kwiatuszki” we współpracy z Biblioteką Publiczną w Ożarowie będzie realizowany ogólnopolski projekt pt.: „Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy”.

Głównym jego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych przedszkolaków oraz łagodna adaptacja do warunków przedszkolnych poprzez utożsamianie się z bohaterami książkowymi oraz rozwijanie potencjału poznawczego dzieci.

W miesiącu wrześniu zrealizowaliśmy zadanie pt.: „Kicia Kocia w przedszkolu”. Po wysłuchaniu książeczki, o tym samym tytule, przeczytanej przez p. Monikę z biblioteki przedszkolaki poznały główną bohaterkę oraz jej przyjaciół a także wykonały pracę plastyczną ukazującą Kicię Kocię. Jednak to nie koniec zadań – oprócz tego wspólnie opracowaliśmy „kiciowy kodeks przedszkolaka”, którego wszyscy zobowiązali się przestrzegać. Mamy również „kiciowy kącik”, w którym znajdują się maskotki oraz książeczki. Wspólnie z główną bohaterką zwiedziliśmy wszystkie kąty w przedszkolu – tzn. odbyliśmy spacer po przedszkolu poznając różne pomieszczenia, które się w nim znajdują m.in. byliśmy w przedszkolnej kuchni, w gabinecie p. dyrektor oraz kilku innych grupach.

Mamy nadzieję, że dzięki realizacji poszczególnych zadań, w oparciu o treść wybranej książki, „kwiatuszki” będą miały możliwość poczuć się jak bohaterowie opowiadania, przeżyć podobne przygody, wczuć się  podobne sytuacje. Ukazując problemy i przygody Kici Koci, które są tożsame z tymi, które przeżywają dzieci będziemy uczyć ich odpowiednich zachowań i ukazywać właściwe kierunki działania i myślenia.

• DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPIE ŻABKI

•   W piątek w naszej grupie  chłopcy obchodzili swoje święto. Z tej okazji przedszkolaki udały się  do kina oraz zostały obdarowane upominkami. Był to dzień pełen wrażeń,  a uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza chłopców świadczyły o miło spędzonym czasie.

Wychowawczynie grupy

• DZIEŃ SPORTU w grupie SMERFY i ŻABKI

•  26 września w grupie Smerfy i Żabki odbył się Dzień Sportu w ramach  Europejskiego Tygodnia Sportu. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach integracyjnych oraz w indywidualnych i drużynowych  konkurencjach sportowych podczas których dzieci mogły  wykazać się swoją sprawnością fizyczną. Przedszkolaki bawiły się wspaniale.

Wychowawczynie grupy Żabki i Smerfy

• „KACZUSZKI”  WSPÓLNIE Z UCZNIAMI KLASY VI b OBCHODZĄ EUROPEJSKI  TYDZIEŃ  SPORTU DLA  WSZYSTKICH

• W poniedziałek 25 września 2023r. o godzinie 10.30. na szkolnym Orliku spotkały się dzieci z młodszej grupy „Kaczuszki” oraz dzieci z klasy VI b z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie.

Po raz kolejny w nasze przedszkole uczestniczymy w sportowych ćwiczeniach, rywalizacjach i zmaganiach propagujących sportowy styl życia.

W tym roku szkolnym jest to już XV EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU DLA WSZYSTKICH – XXIX Sportowy Turniej Miast i Gmin, który  obchodziliśmy wspólnie z klasą VI b.

Po zapoznaniu wszystkich zebranych z celem spotkania pan Grzegorz Witek przedstawił swoich pomocników: Patryka i Adriana, którzy mieli mu asystować podczas prowadzenia poszczególnych konkurencji.

Po takim powitaniu rozpoczęliśmy zawody sportowe m.in.:

·         wyścig rzędów z przyborami;

·         rzuty do celu;

·         toczenie piłki po trawie;

·         rzuty karne do bramki;

·         „Uratowani” – zamiana miejscami;

·         tunel;

Konkurencje sportowe dostosowane były do wieku dzieci, gdyż były to dzieci 3- i 4-letnie. W ćwiczeniach i zawodach pomagali dzieciom starsi koledzy i koleżanki z  klasy VI b, którzy wspólnie z nimi bawili się  i czuwali nad ich bezpieczeństwem, podczas wykonywania poszczególnych konkurencji.

Szczególnie dziękujemy prowadzącemu i uczniom z klasy VI b, którzy wzięli aktywny udział w naszych wspólnych zabawach i konkurencjach sportowych.

Mamy nadzieję, iż preferowanie zdrowego trybu życia oraz uświadamianie roli sportu w życiu udało nam się zrealizować poprzez nasze konkurencje sportowe.

Szczęśliwe Kaczuszki wróciły do przedszkola. Z zadowoleniem wspominały swoich starszych kolegów ze szkoły.

Na zakończenie wykonaliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcia.

Wychowawczynie grupy:

Agnieszka Witek i Marzena Prejs

• Poznajemy autorów naszych bajek- projekt w grupie Biedroneczki

• „Biedroneczki” uczestniczą w projekcie czytelniczo- teatralnym

W bieżącym roku szkolnym w grupie „Biedroneczki” realizowany jest projekt „Poznajemy autorów naszych bajek”. Założeniem tego projektu jest rozwijanie kontaktu dzieci z książką

w taki sposób, by był on dla nich  przygodą, poznanie  ważnych  autorów  dziecięcej  literatury  oraz zachęcenie rodziców do codziennego czytania dzieciom bajek.

Za pośrednictwem książki dziecko poznaje niezwykły świat pełen bajek i baśni, które kształtują i rozwijają jego osobowość. Przedszkolak z radością rysuje ulubionych bohaterów, uczestniczy w zabawach teatralnych, wyraża przeżycia, których nie było w stanie wyrazić słowami - rozwija się więc jego wyobraźnia, pamięć, myślenie, mowa, a przede wszystkim uczucia i wrażliwość. Ponieważ bajki są bardzo lubiane przez dzieci, stają się ważnym środkiem wychowawczym.

We wrześniu „Biedroneczki” przynosiły własne ulubione książeczki z domu, dzieliły się wrażeniami opowiadając je, rysując, uczestniczyły także w scenkach dramowych. Codziennie czytana była wybrana książka. Odbyła się wycieczka do Biblioteki Publicznej w Ożarowie, gdzie przypomniały sobie zasady korzystania z tej instytucji, wysłuchały bajki czytanej przez panią bibliotekarkę. Dzieci wykonywały także zakładkę do książki.

W każdym miesiącu planowane zajęcia będą poświęcone innemu autorowi literatury dziecięcej oraz jego twórczości. „Biedroneczki” poznają cenionych bajkopisarzy polskich

i zagranicznych oraz ich wybrane utwory.