• Żegnamy przedszkole

     • 24 czerwca 2021r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość pożegnania najstarszych przedszkolaków. Na tę okoliczność dzieci z grup: Żabki, Słoneczka i Smerfy w obecności pani Dyrektor, Wicedyrektor i Rodziców zaprezentowały występy artystyczne pod kierunkiem wychowawczyń grup: pań  Ewy Świątek i Agnieszki Kaczmarskiej, Katarzyny Gniaź i  Anity-Lipskiej-Medaj oraz Pauliny Wydrzyckiej, Agnieszki Witek i Magdaleny Czajkowskiej. Miłą niespodzianką i okazją do  powspominania przedszkolnych lat były prezentacje multimedialne z życia poszczególnych grup.  Na zakończenie uroczystości pani Dyrektor podziękowała rodzicom za współpracę i zaangażowanie, przedszkolakom za aktywny udział w życiu przedszkola, życząc wszystkim udanych wakacji i sukcesów w szkole.

      „Teraz czeka na Was szkoła, szkolny dzwonek głośno woła!”

                                         POWODZENIA!!!

                                                                                                               

     • INFORMACJA DLA RODZICÓW DOTYCZĄCA NOWEGO ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2021/2022

     • Od września 2021r. przedszkole będzie czynne od godz.6.30 do godz. 17.00

      Zapewniamy trzy posiłki:

      - godz.8.30 śniadanie- 1,80zł

      -godz.12.00 obiad- 3,20zł

      -godz.14.00 podwieczorek-1,20zł

      Opłata za pobyt dziecka w przedszkolu ponad podstawę wynosi 0,60zł(opłaty nie ponoszą dzieci 6 letnie realizujące obowiązek przedszkolny)

      Podstawa programowa  realizowana jest w godzinach 7.30-13.30

      Opłaty prosimy uiszczać u intendentki począwszy od października.

      W październiku płacimy za faktyczny pobyt dziecka we wrześniu.

          W pierwszym tygodniu września zostanie zakupiona roczna wyprawka, której koszt wynosi:

      120 zł - dzieci 5 i 6- letnie

      100zł - dzieci 3 i 4- letnie,

      na konto Rady Rodziców: 64 9423 000020010001 4775 0001

      z dopiskiem ,,wyprawka + imię i nazwisko dziecka” w terminie do 1 września 2020r.

      Poza tym  rodzice zakupują we własnym zakresie.

      3-, 4 latki: buty zmienne w worku, ubranie do przebrania, ręcznik, jasiek i kocyk tylko dzieci 3 -letnie                     ( wszystko podpisane)

        5,6- latki: strój gimnastyczny w worku, buty zmienne w worku, ręcznik, szczoteczkę i kubek 2 pasty do mycia zębów (wszystko podpisane)

      Wpłatę na Radę Rodziców w kwocie 30 zł prosimy uiszczać z dopiskiem ,,rada rodziców".

      Informacje o dniach otwartych, listy grup, terminy zebrań zostaną podane po 20- tym sierpnia.

       

       

     • ,,Wszystko zaczyna się od przedszkola"

     •   Przedszkole poszerza horyzonty, uczy myślenia, pozwala zdobywać wiedzę, chłonąć nowe informacje. To miejsce ma z pewnością mnóstwo zalet
      i może pomóc dziecku w zdobyciu doświadczeń, o jakie w domu naprawdę jest trudno.

      Nasze przedszkole prowadzi różnorodne zajęcia dodatkowe, jak „Klub Kreatywnego Przedszkolaka” pod kierunkiem nauczycielek: Agnieszki Kaczmarskiej i Katarzyny Gniaź, na których rozbudzana i zaspokajana jest naturalna ciekawość dziecka wobec otaczającego go świata. Nasi milusińscy mogą  odkrywać i rozwijać swoje zdolności
      i umiejętności plastyczne na zajęciach „Mali plastycy” pod kierunkiem wicedyrektor Ewy Świątek, z kolei zajęcia „Mądre główki”- zabawy
      z kodowaniem i programowaniem” prowadzone przez Magdalenę Czajkowską, Paulinę Wydrzycką i Anitę Lipską-Medaj przeniosą dzieci w świat Technologii Informacyjno Komunikacyjnej,  umożliwiając najmłodszym dostęp do  jego najnowocześniejszych osiągnięć i korzystanie z urządzeń, takich jak  tablica multimedialna, tablety, dywan interaktywny oraz roboty Ozobot
      i PHOTON.

      Zajęcia dodatkowe stanowią znakomite uatrakcyjnienie pobytu dzieci w przedszkolu, a co najważniejsze zapewniają wszechstronny rozwój naszych podopiecznych.

                                                                        Magdalena Czajkowska

     • Mądre główki-zajęcia dodatkowe z kodowania

     • W mijającym roku szkolnym w ramach zajęć dodatkowych odbywały się zabawy
      z kodowaniem i programowaniem „Mądre główki”. Brały w nich udział chętne dzieci z grup Żabki, Słoneczka i Smerfy. Dzieci podczas zajęć rozwijały umiejętność logicznego myślenia
      i wyobraźni przestrzennej, a także podstawowe funkcje poznawcze: pamięć, koncentrację uwagi, analizę i syntezę wzrokową oraz koordynację ruchową. Przedszkolaki pracowały indywidualnie oraz w zespołach doskonaląc swoje umiejętności społeczne, ucząc się kompromisu i organizacji pracy.  Duże zainteresowanie wśród „mądrych główek” wzbudzała praca z robotami edukacyjnymi PHOTON oraz Ozobot.  

      Zajęcia „Mądre Główki” sprzyjały rozwojowi intelektualnemu i kreatywności dzieci uatrakcyjniając jednocześnie czas spędzany w przedszkolu.

       

      Prowadzący zajęcia:

       

      Magdalena Czajkowska

      Paulina Wydrzycka

      Anita Lipska-Medaj

       

       

     • Zakończenie   ogólnopolskiego projektu na rok 2020/2021 Technikoludek-  czyli przedszkolak w świecie technologii.

     • Zakończenie   ogólnopolskiego projektu na rok 2020/2021

      Technikoludek-

       czyli przedszkolak w świecie technologii.

       

      W    roku    szkolnym    2020/2021    w    naszym    przedszkolu w grupie Słoneczka  realizowany   był projekt  Technikoludek czyli przedszkolak w świecie technologii, którego głównym założeniem było rozwijanie kompetencji informatycznych, matematycznych i naukowo- technicznych. Projekt ten za główny cel postawił sobie wychowanie przedszkolaka, który będzie świadomy, że z sieci internetu  nie tylko możemy się dowiadywać ciekawych rzeczy ale również czekają tam na nas zagrożenia jakie niosą za sobą technologie XXI wieku.

      Grupa Słoneczka projekt rozpoczęła we wrześniu 2020 roku. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonali zadanie wrześniowe i stworzyli w swojej sali kącik technologiczny. Słoneczka z pomocą rodziców przyniosły do sali stare telefony, magnetofony, laptopy, radia oraz nowe smartfony, mikrofony i wiele innych. Kącik służył dzieciom do dowolnych zabaw z wykorzystaniem starych i nowoczesnych  urządzeń.

      W październiku grupa Słoneczka również wykonała zadanie.  Dzieci w grupie obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Z tej też okazji pani Kasia ubrana w strój misia puchatka zabrała dzieci w magiczną podróż. Przybliżyła dzieciom historię misia, zaprezentowała  obrazki misiów z różnych bajek oraz dała do wykonania wiele ciekawych ćwiczeń i zagadek. Nie mogło oczywiście zabraknąć  smacznego miodku do skosztowania. Zakończeniem zajęć było rozkodowanie na macie do kodowania Kubusia Puchatka. Dzieci wspaniale się bawiły i wyglądały na bardzo szczęśliwe.

      W listopadzie Słoneczka z pomocą pań z grupy wykonały zadanie dowolne. „Oto ja i moje zmysły”-temat był bardzo ciekawy i wzbudził w dzieciach wiele ciekawości. Do tego zadania wykorzystaliśmy nie tyko Magiczny Dywan ale również Magiczną ścianę- dzięki której dzieci mogły zobaczyć film o zmysłach.

      Miesiąc grudzień był miesiącem świątecznym, dlatego też dzieci z grupy Słoneczka  wykonały działanie dowolne   wg. pomysłu nauczyciela. W naszej grupie w czwartkowy dzień odbyło się dekorowanie pierników. Dzieci były zachwycone tym zadaniem. Z wielką radością i w miłej świątecznej atmosferze przy pięknych bożonarodzeniowych pastorałkach dzieci dekorowały pierniki, które potem ślicznie zapakowane zabierali do swoich domów. Ten dzień był wyjątkowy i niepowtarzalny ponieważ na zakończenie wszyscy zaśpiewali piosenkę w języku angielskim „Snowflakes”. Radości nie było końca.

      Styczniowe zadanie dla Słoneczek też było wyjątkowe. Dzieci  stworzyły pracę techniczną, którą potem podarowali swoim babciom i dziadkom z okazji ich święta. Słoneczka wykonały mikrofony i aparaty z pudełek i rolek po papierze toaletowym. Pięknie ozdobione prace zostały zapakowane i wręczone babciom i dziadkom.  

      Miesiąc lutu w grupie Słoneczka przyniósł bardzo ciekawe zadanie do zrealizowania. W grupie odbył się pokaz mody robotów. Zadanie to było bardzo kreatywne nie tylko dla dzieci ale także dla ich rodziców. Słoneczka zaprezentowały przepiękne stroje wykonane z pomocą rodziców. Pokaz ten był tak wspaniały, że inne grupy z przedszkola również podziwiały nasze wspaniałe dzieci. Nawet w naszym kwartalniku „Gazeta Ożarowska” –ukazał się artykuł poświęcony temu oto wydarzeniu. Jesteśmy zachwyceni my nauczycielki z grupy pomysłami rodziców i mega wielkim zaangażowaniem za które serdecznie dziękujemy.

      W marcu stworzyliśmy z kartonu laptop, który służy dzieciom do zabawy i utrwalania literek. Zadanie to było bardzo przyjemne i współpraca układała się pomyślnie w grupie.

      Kwietniowe zadanie również było ciekawe. W goście przyszła do nas pani Monika z biblioteki i opowiedziała nam historyjkę pt. „Jak powstaje książka?”. Dzieci w wielkim zaciekawieniem wysłuchały historyjki, potem odpowiadały na pytania zadawane przez panią Monikę. Na koniec spotkania Pani Monika zachęciła dzieci do korzystania z biblioteki i wręczyła każdemu dziecku piękną zakładkę do książki. Dziękujemy z mile spędzony czas.

      W maju do zrealizowania było zadanie w domu przy współpracy z rodzicami. Dzieci z pomocą rodziców aparatem fotograficznym  mieli sfotografować przyrodę. Zadanie to zostało wykonane przez nasze Słoneczka perfekcyjnie. Z wielkim zaciekawieniem oglądałyśmy przesyłane do nas zdjęcia przyrody. Dzieci postarały się i wykonały to zadanie celująco.

      Ostatnim zadaniem z tego projektu jest zadanie czerwcowe. Nasza grupa zorganizowała dzień karaoke w przedszkolu i dzieci mogły zaprezentować swoje zdolności wokalne przy pomocy mikrofonu i głośnika. Zadanie to było bardzo ciekawe i stresujące, ale nasze Słoneczka dały radę i pokazały, że stres można pokonać.

      Udział w projekcie dostarczył dzieciom wiele radości, a jego założone cele zostały zrealizowane. Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w zajęciach i zabawach dotyczących technologii. Rodzice również chętnie angażowali się w realizację projektu, pomagali w przygotowaniu pokazu Mody Robotów.  Dziękujemy za wspaniałą przygodę. Czekamy na kolejną edycję.

      Anita Lipska-Medaj

       

     • Podsumowanie projektu edukacyjnego Serdeczna Karteczka w Grupie Słoneczka  

     •             Głównym celem projektu rozpoczętego w październiku a zakończonego    w maju było wykonanie kartek okolicznościowych, dzięki którym kształtowałyśmy w dzieciach postawy społeczne. Kartki były przekazem życzliwości, empatii, szacunku. Poprzez pokazywanie różnych technik rozwijałyśmy aktywność twórczą i kreatywną dziecka. Miło było wrócić do zamierającej tradycji przekazywania kartek. Wszystkie karteczki poza kartką dla aktora zostały wykonane przez dzieci w przedszkolu.

                  W ramach projektu w każdym miesiącu została dzieciom przybliżona postać dla której wykonywaliśmy nasze prace.  W miesiącu październiku przygotowaliśmy jesienne drzewo życia dla pracownika ochrony zdrowia                    wspaniałej  doktor Marty Kuchnickiej - Nogaj.  „Potrafi namieszać w garach, gdy coś upichcić się stara. Kreuje przeróżne smaki. Czy wiecie już, kto to taki?”. Oczywiście to zagadka o kucharzu była dla dzieci bardzo prosta. Listopad był dla nas miesiącem poświęconym wyrażaniem wdzięczności dla Pań kucharek                 z naszego przedszkola wyczarowującym nam codziennie smakowite i zdrowe dania.

                  Ponieważ jak powiedział Jan Paweł II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”, podzieliliśmy się w grudniu naszymi świątecznymi karteczkami                  z seniorami. Przy okazji przypomniałyśmy dzieciom jak wiele znaczą oni                    w naszym życiu i że należy im pomagać oraz szanować. Styczeń upłynął nam pod znakiem bezinteresownej pracy jaką wykonują wolontariusze. W lutym wykonaliśmy witrażowe karteczki serduszka dla ukochanych osób. Marzec trochę pomieszał nam szyki zamykając w domach, jednak rodzice naszych Słoneczek czuwali i pomogli im wykonać karteczki dla aktorów. W kwietniu              z materiałów z recyklingu powstała karteczka dla pracowników ochrony środowiska, która została przekazana osobiście na ręce dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej w Ożarowie podczas naszej wspaniałej edukacyjnej wycieczki pieszej na której wiele się dowiedzieliśmy i zostaliśmy wspaniale przyjęci przez dziadziusia naszego byłego wychowanka – Maksymilianka; Pana kierownika Tadeusza Matyjaska oraz cały zespół.  Miesiąc maj to miesiąc bibliotek i osób związanych z czytelnictwem. Swoją obecnością i stałą współpracą podczas całego roku umilała nam czas nasza ulubiona bibliotekarka: Pani Monika Misiuda. Dzieciaczki wykonały dla niej karteczki z bukiecikami kwiatów, które powstały z literek a w środku namalowały piękne i bogate w szczegóły portrety Pani Moniki.

                  To był bardzo ciekawy rok, pełen wytężonej pracy i wielu wzruszeń. Mamy nadzieję, że zaszczepiłyśmy w dzieciach nawyk wykonywania i wysyłania karteczek a także doceniania osób nam tak bardzo bliskich i potrzebnych.

       

      Koordynatorki projektu:

      Katarzyna Gniaź

      Anita Lipska - Medaj

       

     • Mali Plastycy-ostatnie zajęcia dodatkowe

     • W upływajacym roku przedszkolnym  na zajęciach dodatkowych Mali Plastycy realizowali elementy programu innowacyjnego ,,Zrobię to sam".

      Na plastykę uczęszczały chętne dzieci z trzech grup: Żabki, Kaczuszki, Smerfy. Przedszkolaki rozwijały zainteresowania, uzdolnienia i i kreatywność plastyczną w trakcie różnorodnych działań plastycznych. Dużą popularnością cieszyły się m.in piankolinowe zabawy sensoryczne, malowanie eko toreb i koszulek, plener malarski, ozdabianie folii bąbelkowej, wykonywanie ozdób świątecznych z szyszek.

      Efekty prac dzieci rodzice mogli podziwiać na stronie internetowej przedszkola i czasopiśmie Ożarów.

      Prowadząca zajęcia plastyczne Ewa Świątek

     • MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY  w Kaczuszkach CERTYFIKAT WZOROWEJ PLACÓWKI  

     •      W ramach realizowanego w grupie Kaczuszki  Międzynarodowego  Projektu  Edukacyjnego ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury”,  kolejny 4 moduł  o nazwie ,,Mały Miś i supertajny projekt”  już za nami. Mimo, że brzmiał niezwykle tajemniczo, to jednak był  pełen ważnych wartości.

         Dzieci  miały bardzo poważne zadania do wykonania, zabawiły się w poszukiwanie w swoim otoczeniu  Superbohaterów. Doszły do wniosku, że ,,nie każdy bohater nosi pelerynę”. Superbohater  to człowiek  o unikalnej osobowości, wyposażony w talenty, predyspozycje i uzdolnienia.  Bohater to nie  tylko Superman z nieziemskimi mocami, ale również mama, tata, babcia……  Dzieci same też nazwały się Superbohaterami, odkrywając swoje mocne strony.

          Nasze uzdolnione Kaczuszki  prezentowały  swoje  talenty estradowe podczas zorganizowanego grupowego konkursu wokalnego z wykorzystaniem projektora. Przy okazji uczyły się też obycia z mikrofonem, pokonania  tremy przed publicznością.

           Następnym działaniem było poszukiwanie wśród przedszkolaków uzdolnień plastycznych i  teatralnych. Wspólnie tworzyliśmy nasz grupowy teatrzyk, powstały własnoręcznie wykonane elementy scenografii i pacynki. Końcowym efektem  była zabawa w teatr. Wiele radości sprawiła dzieciom zabawa matematyczna - kupowanie biletów w kasie. Do niej też zaprosiliśmy  naszą panią wicedyrektor Ewę Świątek, która niespodziewanie odwiedziła naszą grupę. Kolejnym krokiem była  lekcja właściwego zachowania w teatrze – podczas oglądania przedstawienia.  Natomiast występujący  mieli możliwość wykazania się nie lada zdolnościami  aktorskimi.  

           Z okazji obchodów  ,,Dnia Niezapominajki” nasi  wychowankowie zabawili się w kodowanie na macie –powstała śliczna niezapominajka. Wykonali też piękne  kartki z motywem niezapominajki, które powędrowały do osób, zasługujących  na miano Superbohatera.  Dzięki tym wspaniałym działaniom  nasze Kaczuszki uczyły się pielęgnowania  życzliwości i pamięci o bliskich, dostrzegania osób wyjątkowych, o dobrym sercu.

            Dzięki realizacji w naszej grupie  4 modułów w ramach projektu, nasze przedszkole otrzymało Certyfikat Wzorowej Placówki, z czego jesteśmy bardzo dumne.

      Serdecznie dziękujemy dzieciom za wspólną zabawę .

                                                               Wychowawczynie: Renata Gradzińska i Agnieszka Witek

                         

     • „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” w „Kwiatuszkach” – Certyfikat Wzorowej Placówki

     •         W roku szkolnym 2020/2021 dzieci z grupy „Kwiatuszki” po raz kolejny przystąpiły do realizacji projektu edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Głównym celem projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa.

              Nasz grupowy miś „Kokardka” ( w tym roku zalaminowany) wędrował po domach dzieci, gdzie słuchał bajek i opowiadań czytanych przez rodziców naszych przedszkolaków. W ten sposób rozpoczęliśmy realizację modułu I „Książki dzieciństwa”, po zakończeniu, którego dowiedzieliśmy się jakie są ulubione książki dzieci i ich rodziców.

      Kolejny zrealizowany moduł to „Mały Miś w świecie emocji”, którego głównym celem było kształtowanie u dzieci umiejętności rozpoznawania, nazywania i rozróżniania emocji oraz rozwijanie zdolności radzenia sobie z nimi. Na koniec stworzyliśmy „Kuferek emocji”, w którym zgromadziliśmy różne przedmioty pozwalające radzić sobie z emocjami np.: słoik emocji, gniotki czy kostka emocji.

      Następny zrealizowany moduł to „Dbamy o zdrowie z Małym Misiem”, którego głównym celem było kształtowanie prawidłowych postaw wobec zdrowia i propagowanie zdrowego stylu życia. Dzieci wspólnie z misiem Kokardką obchodziły Światowy Dzień Mysia Rąk oraz Dzień Zdrowego Śniadania.

      Czwarty moduł nosił nazwę „Misiowe laboratorium Czterech Żywiołów”, w trakcie trwania którego stosowano zabawy twórcze z elementami doświadczania, obserwowania i eksperymentowania.

              Dzięki realizacji wyżej wymienionych modułów nasze przedszkole uzyskało Certyfikat Wzorowej Placówki. Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy włączyli się w realizację tego projektu.

       

      Wychowawczynie „Kwiatuszków”

     • Zakończenie ogólnopolskiego projektu edukacyjnego EKO PRZEDSZKOLAKI

     • W naszym przedszkolu grupa „ŻABKI” realizowała ogólnopolski projekt edukacyjny EKO PRZEDSZKOLAKIOrganizatorem projektu było nasze przedszkole.

      Cele przedsięwzięcia to wyrabianie właściwego stosunku do ochrony środowiska poprzez kształcenie nawyków ekologicznych, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych                                          i proekologicznych, a także kreatywne i twórcze działania nauczycieli i dzieci. Projekt zakładał zorganizowanie cyklicznych zadań ekologicznych raz w miesiącu od października do maja.

      Do realizacji projektu przystąpiło 103 placówki, w tym 145 grup z całej Polski.  Uczestnicy projektu systematycznie prezentowali efekty swoich działań  na grupie facebookowej EKO PRZEDSZKOLAKI, zamieszczając zdjęcia, fotorelacje oraz filmiki.                  W trakcie realizacji projektu nasze przedszkolaki  przez cały rok uczestniczyły w akcjach, które kształtują u dzieci prawidłowe postawy prospołeczne i proekologiczne. Do tych akcji należy zbieranie nakrętek do „Serduszka”, które stanęło przed naszym przedszkolem i przekazywanie ich Fundacji Misiek Zdzisiek ,,Błękitny Promyk Nadziei” oraz zbieranie zużytych tonerów i kartridży, które sprzedawane są firmie zajmującej się recyklingiem. Zimą przedszkolaki regularnie  dokarmiały ptaki przygotowując samodzielnie dla nich przysmaki.

      Pierwsze zajęcia  Eko- warsztaty plastyczne  „Dary jesieni” w naszym przedszkolu  rozpoczęły się tańcem z parasolami. Następnie dzieci wykonały z materiałów wtórnych eko- żabki oraz z darów jesieni- ludziki z liści. Efektem pracy przedszkolaków na zajęciach była jesienna mandala z darów jesieni. Składanie w całość poszczególnych elementów sprawiło dzieciom wiele radości. Podczas rozmów, zabaw ruchowych, działań plastycznych, dzieci wzbogaciły wiedzę przyrodniczą na temat zmian zachodzących jesienią w świecie roślin  i zwierząt a także dowiedziały się jak można wykorzystać materiały wtórne do twórczości plastycznej.

      W listopadzie zorganizowano w grupie Żabki warsztaty malowania ekologicznych toreb i Eko Pokaz Mody. W ramach  warsztatów dzieci miały możliwość wykazania się pomysłowością przy nanoszeniu kolorowych fantazji na powierzchnię płóciennej torby przy użyciu specjalnych farb. Każda torba była niepowtarzalna i oryginalna. Na pokazie mody ekologicznej dzieci zaprezentowały stroje wieczorowe, eleganckie, sportowe, na spacerek i na każdą okazję wykonane z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Dodatkowo dzieci zaprezentowały wiersz, piosenkę oraz wspólny taniec.

      W grudniu  w ramach projektu  zorganizowano przedszkolny konkurs plastyczny pt. „EKO OZDOBA- świąteczno- zimowa”, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Zadaniem uczestników było wykonanie najciekawszej i najbardziej oryginalnej ozdoby świątecznej. Dzieci z pomocą rodziców wykorzystały materiały wtórne do tworzenia prac.

      W styczniu zorganizowano w grupie Żabki „Dzień z zabawą EKO- zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem materiałów wtórnych” . Wszystko zaczęło się od zbierania niepotrzebnych kartonów, zakrętek, butelek i pokrywek plastikowych. Wykorzystując surowce wtórne wspólnie z dziećmi wykonałyśmy różne zabawki: duży domek i tunele do zabaw tematycznych i ruchowych, instrumenty wykonane przez dzieci do zabaw umuzykalniających i rytmiki, zakrętkowy alfabet i zakrętkowe cyferki do ćwiczeń manualnych i edukacyjnych oraz labirynt do zabaw sprawnościowych. Planowany  Dzień z eko- zabawką, zamienił się w tydzień zabaw i ćwiczeń z naszymi zabawkami eko. Dzieci zaangażowały się w prace związane z wykonywaniem zabawek czyli malowaniem, konstruowaniem, wyklejaniem. Tworzenie takich zabawek  pokazało dzieciom, że pozornie bezużyteczne rzeczy można wykorzystywać na dziesiątki sposobów, zamiast bezmyślnie wyrzucać je  do kosza. Wykonanie wspólnie zabawek z surowców wtórnych nie tylko pobudziło u dzieci  kreatywność, wyobraźnię i manualne zdolności, a także nauczyło jak wspólnie rozwiązywać problemy.

      W lutym dzieci z dużym zaangażowaniem zaprezentowały własny  Eko Hymn Przedszkolaka, którego fragment brzmi:

      Eko Żabki dobrze wiedzą

      Jak należy dbać o Ziemię.

      Naszą wiedzę zdobywamy

      W projekcie się udzielamy.

      O przyrodę bardzo dbamy

      Bowiem bardzo ją kochamy.

      A gdy kiedyś dorośniemy

      Jeszcze bardziej dbać będziemy.

      Eko projekt fajna sprawa

      Bo to wiedza i zabawa.

      Żabki podczas prezentacji wystąpiły w podkoszulkach z logo Eko Przedszkolaki, które zostały ufundowane przez Urząd Miejski Ożarów.

      W marcu  odbyły się WIOSENNE WARSZTATY  z wykorzystaniem materiałów wtórnych. Dzieci wykonały z materiałów wtórnych Eko- zajączki, posiały owies                                    w samodzielnie przygotowanych kubeczkach- Eko króliczkach oraz przygotowały piękne  Eko kartki świąteczne dla emerytów przedszkola. Dodatkowym przedsięwzięciem w ramach tego zadania było zorganizowanie gminnego konkursu plastycznego pt. „EKO OZDOBA- wiosenno- wielkanocna”.  Konkurs cieszył się dużym powodzeniem, a temat okazał się bardzo ciekawy. Na konkurs wpłynęło 55 prac  z placówek oświatowych z gminy Ożarów oraz gminy Tarłów. Prace wykonane były na bardzo wysokim poziomie, charakteryzowały się różnorodnością technik plastycznych oraz wykorzystaniem ciekawych materiałów i zostały przekazane do różnych instytucji jako stroiki świąteczne. 

      W kwietniu dzieci z grupy Żabki aktywnie włączyły się w obchody Dnia Ziemi.  W tym dniu dzieci wraz z paniami posadziły drzewko - świerk na placu przedszkolnym i  kwiaty w donicach. Przy tej okazji dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat znaczenia drzew w życiu ludzi i zwierząt. Następnie przedszkolaki ułożyły z nakrętek „ Planetę- Ziemię” i opowiadały o działaniach ekologicznych jakie trzeba realizować aby nasz wspólny dom- Ziemia stawała się czysta, zdrowa i piękna.

      W maju w ramach ostatniego zadania dzieci z grupy Żabki uczestniczyły w EKO DNIU  SPORTU. Słoneczna pogoda pozwoliła na zorganizowanie ekologicznej zabawy na placu przedszkolnym z wykorzystaniem surowców wtórnych, mającej na celu w atrakcyjny sposób zainteresować dzieci problemami środowiska naturalnego oraz uwrażliwić je na potrzeby roślin i zwierząt. Były więc plastikowe butelki, nakrętki, worki na śmieci, narty zrobione z papierowych  kartonów. „Bum, bum, bum zróbmy szum” – od tej zabawy muzyczno- ruchowej rozpoczęliśmy nasze konkurencje eko sportowe. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych związanych z nauką segregacji oraz kolorystyką obowiązującą  w przypadku prawidłowej segregacji, np. gra: „Segregowanie śmieci”. Przedszkolaki  w różnorodnych eko zadaniach zaprezentowały swoją wiedzę na temat ochrony środowiska i segregacji odpadów, a także wykazały się sprawnością fizyczną i celnym okiem w eko rozgrywkach sportowych. Niespodzianką dla dzieci był tor przeszkód , który wywołał wiele emocji u dzieci i jednocześnie był ciekawą formą propagowania zdrowego stylu życia.

      Dzieci z wielkim zaangażowaniem brały udział w zajęciach i zabawach dotyczących ekologii, rozwijały zainteresowania przyrodnicze i proekologiczne. Przez działania praktyczne uczą się segregować śmieci wyrzucając je do odpowiednich koszy, które są w salach zabaw tj. papier, plastik, odpady organiczne. Zdobytą wiedzą  i spostrzeżeniami dzieliły się z rodzicami i dziadkami. Rodzice chętnie angażowali się  w realizację projektu, pomagali w przygotowaniu prac konkursowych oraz pokazu eko mody.

      Serdeczne dziękujemy wszystkim uczestnikom i realizatorom ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Eko Przedszkolaki za aktywny i twórczy udział. Wszystkie placówki realizujące projekt otrzymały certyfikaty a grupy, dzieci i nauczyciele dyplomy uczestnictwa. Gratulujemy wszystkim uczestnikom pomysłowości i zaangażowania. Wspólnie udało nam się osiągnąć zaplanowane cele projektu. Zaplanowano  II edycję ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Eko Przedszkolaki.

      Organizatorki projektu

      Ewa Świątek

      Agnieszka Kaczmarska

     • Informacja dla rodziców dotycząca opłat za przedszkole

     • Informacja dla rodziców dotycząca opłat za przedszkole

      Opłaty za przedszkole za miesiąc maj i czerwiec trzeba dokonywać do 25 czerwca przelewem po wcześniejszym telefonicznym kontakcie z intendentką  tel.663 711 439, która poda kwotę do zapłaty i sposób opisania przelewu.

      Dane do przelewu: Przedszkole Publiczne w Ożarowie

                                        Os. Wzgórze 52

      Nr konta: 46 9423 0000 2001 0008 0868 0001

      Tytuł przelewu: imię i nazwisko dziecka,  żywienie maj, czerwiec 2021r.…, za godziny maj, czerwiec 2021r. … (w miejsce kropek wpisać informacje uzyskane od intendentki).

      Terminy przyjmowania opłat przez intendentkę w przedszkolu:

      17,18 czerwiec w godzinach 10.00-15.00     

      24 czerwiec w godzinach 10.00-16.00

      25 czerwiec  w godzinach 10.00-15.00

       

      Opłatę za dyżur wakacyjny należy dokonać w ostatnim dniu pobytu dziecka w przedszkolu lub ostatecznie w dniu 30 lipca.

       

     • Informacja dla Rodziców

     • Informujemy, że dyżur wakacyjny rozpoczyna się

       od 28.06.202r. do 30.07.2021r.

      W związku z planowanym remontem na terenie placówki

      (podłogi w czterech salach zajęć)

      prosimy o zgłaszanie na dyżur wakacyjny dzieci rodziców pracujących.

      Rodzice  zainteresowani zapisują dziecko telefonicznie

       pod nr tel . 501 765 123 lu 15 8611036 do dnia 18.06.2021r.

     • Podsumowanie projektu czytelniczego „Książka (dla) przedszkolaka”

     • Grupa Smerfy realizowała w bieżącym roku szkolnym ogólnopolski projekt czytelniczy "Książka (dla) Przedszkolaka” pod patronatem miesięcznika dla nauczycieli przedszkola „Bliżej przedszkola”. Stał się on dla wychowawców inspiracją do zaplanowania szeregu wydarzeń promujących czytelnictwo wśród najmłodszych. W oparciu o ww. projekt odbyły się następujące wydarzenia i imprezy przedszkolne: "Dzień postaci z bajek", Dzień Misia połączony ze spotkaniem z panią bibliotekarką, bal karnawałowy pod tytułem "Witajcie w naszej bajce" oraz uroczyste pasowanie na „rycerza książki". Dzieci miały wiele okazji do obcowania z dziecięcą literaturą, słuchały czytanych opowiadań oraz audiobooków, utrwaliły nazwy bardziej lub mniej znanych postaci bajkowych, rozwijały swą wyobraźnię, kreatywność oraz zdolności plastyczne, np. podczas wykonywania zakładki do książki. Projekt ten stanowił świetny pomysł na aktywną zabawę, podczas której nasi milusińscy  upewnili się, że sięganie po książki jest wartościową i wspaniałą przygodą. Po tylu przebytych spotkaniach ze światem baśni i bajek Smerfiki z pewnością stały się doskonałymi ich znawcami i zasłużyły na certyfikat, który już zdobi naszą salę i przypomina o tych radosnych wydarzeniach J

                 

                                                                                                     Magdalena Czajkowska

      Paulina Wydrzycka

      Agnieszka Witek

       

      Zachęcamy do odwiedzenia poniższych linków:

      https://www.youtube.com/watch?v=gfSdMP7Wd2I

      https://blizejprzedszkola.pl/wpis-18325,realizacja-projektu-czytelniczego-quotksiazka-dla-przedszkolaka

     • Dzień Sportu w grupie „Smerfy”

     • 2 czerwca w grupie „Smerfy” obchodziliśmy Dzień Sportu. Korzystając z pięknej i słonecznej pogody wybraliśmy się na stadion miejski, gdzie bardzo miło i aktywnie spędziliśmy czas.

      Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w wielu konkurencjach sportowych, torach przeszkód oraz zawodach drużynowych z użyciem skakanek, woreczków, szarf, czy krążków. Były także zabawy z piłeczkami, gumą i chustą animacyjną. Dzieci biegały w workach, skakały w dal z miejsca, odbył się także bieg wokół bieżni, który wszystkie dzieci dzielnie ukończyły.

      Smerfy po aktywnie spędzonym dniu, zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do przedszkola. 

       

      Paulina Wydrzycka

     • SMERFY ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ DZIECKA

     • 1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Jest to z całą pewnością najbardziej radosny, szczęśliwy i beztroski dzień wszystkich naszych milusińskich.

      Tego dnia w grupie „Smerfy” nie zabrakło zabawy, atrakcji i miłych niespodzianek. Dzieci spędziły ten dzień w bardzo radosnej i wesołej atmosferze. Wspólnie bawiliśmy się przy muzyce, dzieci chętnie tańczyły do ulubionych dziecięcych przebojów. Były zabawy z pokazywaniem, z wykorzystaniem gumy animacyjnej, a także balonów, które dzieci same ozdabiały. Odbyły się również rozgrywki sportowe w sali, a także zabawy na świeżym powietrzu. Wiele radości sprawiło Smerfom puszczanie mydlanych baniek na placu przedszkolnym, rysowanie kredą i zabawy na placu zabaw. Wszystkie dzieci wspólnie wykonały plakat – drzewo z odbitych rączek, pomalowanych kolorowymi farbami. Smerfy otrzymały także nowe zabawki do sali, które wręczyły je panie Dyrektor i Wicedyrektor  naszego przedszkola. Rodzice przygotowali Smerfikom słodki poczęstunek, a na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy wraz z życzeniami z okazji ich święta.

      To był bardzo wesoły, szczęśliwy a zarazem intensywnie spędzony dzień, który z pewnością na długo zapadnie w pamięci wszystkich Smerfów.

      Paulina Wydrzycka

  • Kontakty

   • Przedszkole Publiczne w Ożarowie
   • przedszkole@ozarow.pl
   • przedszkole@ozarow.pl
   • (15) 8611036 lub 501 765 123
   • Osiedle Wzgórze 52 27-530 Ożarów
   • 6.30-16.30
 • Galeria zdjęć

   brak danych