• PASOWANIE NA RYCERZA KSIĄŻEK

     •     Dnia 07.05.2021r. w grupie „Smerfy” odbyło się oficjalne pasowanie na czytelnika, które swą obecnością zaszczyciła Pani dyrektor Jolanta Gołąb. Wydarzenie to stanowiło podsumowanie realizowanego w grupie ogólnopolskiego  projektu  czytelniczego „Książka (dla) przedszkolaka”.  Na tę okoliczność dzieci zaprezentowały wiersze oraz piosenki promujące czytelnictwo wśród najmłodszych a także udzieliły mądrych rad, jak dbać
      o należyty wygląd książek. Z dużym zainteresowaniem dzieci wysłuchały ciekawego opowiadania czytanego przez pracownika Biblioteki Publicznej w Ożarowie Panią Monikę Misiudę. Po części artystycznej nastąpiło oficjalne pasowanie dzieci na „rycerza książki”. Był to ważny moment dla naszych milusińkich, którzy zostali oficjalnie przyjęci przez panią bibliotekarkę do grona czytelników. Na pamiątkę każdy „smerfikowy” czytelnik otrzymał
      z rąk Pani dyrektor  pamiątkowy dyplom, który będzie przypominał dzieciom o tym uroczystym wydarzeniu. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze, a na zakończenie nasi „rycerze książki” otrzymali od Pani bibliotekarki słodki upominek. Dzień ten z pewnością dostarczył miłych i pozytywnych wrażeń.

      Zapraszamy do obejrzenia nagrania z tego wydarzenia https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR21OC0NXCZV_L8hQVPonlyMji-_jJOVE9Ql_MJbRS4OJXxK25JqihTw_lI&v=Pc483xj4F_w&feature=youtu.be

       

       

                                                                                        Wychowawczynie

                                                  

     •  EKO DZIEŃ  SPORTU

     •    W dniu 12.05.2021 roku dzieci z grupy Żabki uczestniczyły w EKO DNIU  SPORTU zorganizowanym w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego EKO PRZEDSZKOLAKI.

      Słoneczna pogoda pozwoliła na zorganizowanie ekologicznej zabawy na wesoło z wykorzystaniem surowców wtórnych, mającej na celu w atrakcyjny sposób zainteresować dzieci problemami środowiska naturalnego oraz uwrażliwić je na potrzeby roślin i zwierząt. Były więc plastikowe butelki, nakrętki, worki na śmieci, narty zrobione z papierowych  kartonów. „Bum, bum, bum zróbmy szum” – od tej zabawy muzyczno- ruchowej rozpoczęliśmy nasze konkurencje eko sportowe.

      Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu związanych z nauką segregacji oraz kolorystyką obowiązującą w przypadku prawidłowej segregacji, np. gra: „Segregowanie śmieci”. Przedszkolaki w różnorodnych eko zadaniach zaprezentowały swoją wiedzę na temat ochrony środowiska i segregacji odpadów, a także wykazały się sprawnością fizyczną i celnym okiem w eko rozgrywkach sportowych.

      Niespodzianką dla dzieci był tor przeszkód, który wywołał wiele pozytywnych emocji u dzieci i jednocześnie był ciekawą formą propagowania zdrowego stylu życia.

      Eko Dzień Sportu na placu przedszkolnym był dla dzieci wesołą i radosną zabawą,  podczas której mogli wykazać się swoimi umiejętnościami, odwagą, sprytem i zwinnością.

      Nie brakowało uśmiechów i dobrej zabawy. Zarówno dzieci, jak i wychowawczynie, bawili się znakomicie. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodką niespodzianką.

      Ewa Świątek,  Agnieszka Kaczmarska

       

     • INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI DOJEŻDŻAJĄCYCH

     •   Od dnia 17.05.2021r.w związku z wprowadzeniem nauczania hybrydowego w szkole, odwóz po zajęciach odbywać się będzie o godz.13.40 i 14.35/wtorek, środa, czwartek, piątek/, a o godz.15.20 w poniedziałek.

      Informujemy również że 1.06.2021r. dowóz dzieci będzie wyjątkowo 2 godziny później na godzinę 9.50

      Odwóz w tym dniu - tylko jeden o godz. 13.40.

     • Książki z dzieciństwa

     •    Kolejny moduł pt: Książki z dzieciństwa w ramach realizacji międzynarodowego projektu edukacyjnego Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury w grupie Kaczuszki został zrealizowany. Dzieciaki wspólnie z grupowym przyjacielem Misiem Felusiem wysłuchały czytanych przez rodziców w domu książek ze swojego dzieciństwa, porozmawiały na temat treści utworów i wykonały piękne ilustracje. Dzięki tym działaniom powstała grupowa książeczka pt: „Książki z dzieciństwa moich rodziców”. Rodzice mogli podzielić się swoimi wspomnieniami dotyczącymi czytania. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w realizacji modułu, dzięki, któremu poznaliśmy książkowe hity z dzieciństwa rodziców  naszych Kaczuszek.

                                                                                      Wychowawczynie

     • Pomoc psychologiczno- pedagogiczna w naszym przedszkolu

     •  

               Nasze Przedszkole Publiczne w Ożarowie to przede wszystkim miejsce przyjazne dzieciom, w którym mogą liczyć na zrozumienie i  wspaniałe warunki do zabawy i nauki.

      Pomoc psychologiczno-pedagogiczna udzielana dzieciom w przedszkolu   polega na rozpoznaniu i zaspokajaniu ich  indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych. Rozpoznawane są indywidualne  możliwości psychofizyczne każdego  dziecka i czynniki środowiskowe wpływające na jego funkcjonowanie w przedszkolu. Dzięki temu możliwe jest wspieranie potencjału rozwojowego dzieci i stwarzanie warunków do ich aktywnego i pełnego uczestnictwa w życiu przedszkola oraz w środowisku społecznym.

      Pomocy psychologiczno- pedagogicznej w przedszkolu udzielają dzieciom  nauczyciele oraz specjaliści w trakcie bieżącej pracy z dzieckiem.  Dziecko – ma prawo i możliwość uczestnictwa w przedszkolu w zajęciach rozwijających jego uzdolnienia jak również różnych formach zajęć  specjalistycznych: korekcyjno-kompensacyjnych, logopedycznych, rewalidacyjnych, sensoplastycznych,  wczesnego wspomagania rozwoju oraz indywidualnego rocznego przygotowania przedszkolnego, które wspierają ich indywidualne potrzeby rozwojowe  i edukacyjne.

      W naszym przedszkolu rozwijamy w dzieciach zaciekawienie nowoczesnymi technologiami, uczymy właściwego i bezpiecznego korzystania z pomocy dydaktycznych , prowadząc zajęcia z wykorzystaniem tabletów oraz monitorów  interaktywnych ( Photon, Magiczny Dywan, Magiczna Ściana, Ozoboty, Paletto) i wiele innych, które rozbudzają w dziecku ciekawość i odkrywają przed nim nowe możliwości. 

      Staramy się aby nasi podopieczni, którzy przekroczą próg naszego przedszkola  pokonywali w sposób aktywny i ciekawy zdobywali nowe doświadczenia i umiejętności. Mamy nadzieję,  że nasze działania są pomocne rodzicom we wspieraniu  wszechstronnego rozwoju ich dzieci.

      Anita Lipska- Medaj

       

     • Informacja dla rodziców dotycząca opłat za przedszkole

     • Opłaty za przedszkole za miesiąc kwiecień trzeba dokonywać do 21 maja przelewem po wcześniejszym telefonicznym kontakcie z intendentką  tel.663 711 439, która poda kwotę do zapłaty i sposób opisania przelewu.

      Dane do przelewu: Przedszkole Publiczne w Ożarowie

                                        Os. Wzgórze 52

      Nr konta: 46 9423 0000 2001 0008 0868 0001

      Tytuł przelewu: imię i nazwisko dziecka,  żywienie kwiecień 2021r.…, za godziny kwiecień 2021r. … (w miejsce kropek wpisać informacje uzyskane od intendentki).

      Terminy przyjmowania opłat przez intendentkę w przedszkolu:

      maj 17 w godzinach 10.00-16.00     

      maj od 18 do 21  w godzinach 10.00-15.00

     • Dzień Strażaka w  grupie Żabki

     •  Dnia 4 maja obchodzimy „Dzień Strażaka” i w tym  przedszkolaki z grupy „Żabki” wybrały się z wizytą do Remizy Strażackiej w Ożarowie. Dzieci mogły z bliska oglądać wóz strażacki i sprzęt pożarniczy. Dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji utrwaliły  numer alarmowy – 112. Przedszkolaki doceniły trudną i ofiarną pracę strażaków i wręczyły własnoręcznie przygotowany upominek. To był dzień pełen wrażeń. Radosne i uśmiechnięte dzieci wróciły do przedszkola.

      Dziękujemy Panu Piotrowi Rynio i Panu Sławomirowi Paniec za ciekawe zajęcia praktyczne.

       

      Agnieszka Kaczmarska

     • GRUPA KACZUSZKI W PATRIOTYCZNYM NASTROJU

     •  

           Jednym z bardzo ważnych priorytetów naszego przedszkola jest rozwijanie patriotyzmu u dzieci. Dlatego też ubiegły tydzień upłynął pod znakiem wydarzeń poprzedzających obchody majowych narodowych świąt.

            Nasi wychowankowie wykonali szereg działań patriotycznych. Dzieci między innymi poznały symbole narodowe, wiersze i piosenki o naszej Ojczyźnie; oglądały filmy edukacyjne; rozwiązywały zagadki; słuchały polskich legend; brały udział w licznych zabawach ruchowych, dydaktycznych, z elementami kodowania; wykonały piękne prace plastyczne w barwach narodowych: flagi i wiatraczki.

           Swoim ogromnym zaangażowaniem udowodniły, że są prawdziwymi Polakami.

       

           Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej o tematyce patriotycznej.

                                                                                                  

                                                                                                    Wychowawczynie grupy

       

      https://youtu.be/cRCFwEip29Q

       

       

     • Dzień Ziemi- Eko Przedszkolaki

     • Co roku  22 kwietnia w naszym przedszkolu obchodzone jest to wyjątkowe Święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi.

       Nasze przedszkolaki  przez cały rok uczestniczą w akcjach, które kształtują u dzieci prawidłowe postawy prospołeczne i proekologiczne. Do tych akcji należy zbieranie nakrętek do „Serduszka” i przekazywanie ich Fundacji Misiek Zdzisiek ,,Błękitny Promyk Nadziei” oraz zbieranie zużytych tonerów i kartridży, które sprzedawane są firmie zajmującej się recyklingiem.

      W tym roku szkolnym sale starszaków zostały wyposażone w 3 rodzaje koszy i dzieci            w sposób praktyczny uczą się segregacji śmieci.

      W ramach realizowanego w naszym przedszkolu ogólnopolskiego projektu edukacyjnego  Eko Przedszkolaki, dzieci z grupy Żabki aktywnie włączyły się w obchody Dnia Ziemi.   

            W tym dniu dzieci wraz z paniami posadziły drzewko - świerk na placu przedszkolnym oraz kwiaty pelargonii w donicach ogrodowych.  Przy tej okazji  poszerzyły swoją wiedzę na temat znaczenia roślin w życiu ludzi i zwierząt.

      Następnie przedszkolaki ułożyły z nakrętek „Planetę- Ziemię” i opowiadały o działaniach ekologicznych jakie trzeba realizować aby nasz wspólny dom- Ziemia stawała się czysta, zdrowa i piękna.

      Utrwaleniem wiadomości o recyklingu była nauka wiersza o kolorach koszy- Segregujemy na 5!

      Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom w systematycznym uczestnictwie w akcjach przyjaznych środowisku.

      Prosimy NIE WYRZUCAJ NAKRĘTEK PRZYNIEŚ JE DO SERDUSZKA PRZEDSZKOLNEGO.

      Prosimy NIE WYRZUCAJ ZUŻYTYCH TONERÓW I KARTRIDŻY PRZYNIEŚ JE

      DO PRZEDSZKOLA.

       Ewa Świątek

      Agnieszka Kaczmarska

       

     • „GWIAZDECZKI”  ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ ZIEMI

     •   22 kwietnia - Święto Ziemi jest cyklicznie obchodzone w grupach przedszkolnych od wielu lat. 

      W naszej placówce oświatowej już od najmłodszej grupy wiekowej staramy się uświadamiać dzieciom korzyści z powtórnego zagospodarowania odpadów.  Przed pandemią wszystkie chętne grupy przedszkolne uczestniczyły w barwnym korowodzie ulicami Ożarowa z okazji Święta Ziemi. Odbywały się też przedstawienia o tematyce ekologicznej dla społeczności przedszkolnej.

      W tym roku szkolnym nie mogło też zabraknąć treści ekologicznych, które przez cały tydzień realizowane były m.in. w naszej grupie. Główne cele, które nam przyświecały to: kształtowanie u dzieci zachowań proekologicznych oraz właściwego stosunku do świata przyrody. Przedszkolaki poznały: wiersze, zagadki, opowiadania o tematyce ekologicznej, wykonały rozmaite prace plastyczne różnymi technikami (najbardziej podobało się malowanie palcami). Dzieci nauczyły się nowej piosenki o tematyce ekologicznej pt. „Dbajmy o przyrodę”, którą zaprezentowały dla swoich bliskich (poprzez nagranie) na grupie Gwiazdeczki na Messengerze.

      Nasze  Gwiazdeczki uroczo prezentowały się w zielonych pelerynkach nawiązujących kolorystycznie do Święta Ziemi. Kolorowe tabliczki z hasłami o tematyce ekologicznej, informowały o potrzebie ochrony planety.

      Mamy nadzieję, że Gwiazdeczki utrwaliły swoją wiedzę na temat konieczności segregowania śmieci i potrzebie ochrony NASZEJ PLANETY – ZIEMI!   

      Marzena Prejs

     • Dzień Książki w Kwiatuszkach

     •             Dnia 23 kwietnia swoje święto mają książki na całym świecie. Przedszkolaki z gr. „Kwiatuszki” również nie zapomniały o tym jakże ważnym wydarzeniu, które obchodziliśmy dnia 26 kwietnia, a celem którego jest promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. O walorach czytania i korzystania z książek chyba nie trzeba nikogo przekonywać.

      W tym dniu dzieci przyniosły z domu swoje ulubione książki i z ogromną radością prezentowały je swoim kolegom i koleżankom. Wysłuchały bajeczki czytanej przez bibliotekarkę – p. Monikę. Wszystkie działania i zabawy dzieci związane były w tym dniu z książką. „Kwiatuszki” obejrzały film, z którego dowiedziały się jak powstaje książka, jakie są zasady korzystania z książek oraz jakie mamy rodzaje książek. Rozwiązywały także zagadki, które sprawdzały ich wiedzę o bohaterach z najpopularniejszych bajek. Wykazały się przy tym dobrą znajomością literatury dziecięcej. Miały również do pokonania drogę z książką na głowie, co okazało się wcale nie łatwym zadaniem. Każde dziecko wykonało również kolorową zakładkę do swojej książeczki. Nasz gość również podarował przedszkolakom zakładki.

      Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z „Dnia Książki”

       

      Anna Biedrzycka

     • Informacje dotyczące rekrutacji na rok przedszkolny 2021/2022

     • Informujemy, że wszystkie dzieci, których rodzice złożyli w marcu wnioski o przyjęcie                                          do przedszkola zostały zakwalifikowane do przedszkola na rok szkolny 2021/2022.

      Przypominamy, iż przedszkole w roku szkolnym 2021/2022

       będzie otwarte od godz.6.30 do 17.00

      Posiłki:

      śniadanie godz. 8.30- 1,80zł

      obiad  godz.12.00-3,20zł

      podwieczorek godz.14.00-1,20zł

      Opłata za pobyt dziecka w przedszkolu ponad podstawę wynosi 0,60gr.(opłaty nie ponoszą dzieci 6 letnie realizujące obowiązek przedszkolny)

      Podstawa  realizowana jest w godzinach 7.30-13.30

       

      Prosimy rodziców naszych nowych przedszkolaków o wypełnienie potwierdzenia  woli przyjęcia dziecka do przedszkola do dnia 29 kwietnia i przesłanie na pocztę przedszkolną przedszkole@ozarow.pl lub wypełnienie w przedszkolu.

       

      POTWIERDZENIE WOLI zapisu dziecka do przedszkola

      …………………………………………………………………………..

       Imię i nazwisko wnioskodawcy – rodzica / prawnego opiekuna kandydata

      …………………………………………………………………………..

      adres do korespondencji

       

      Potwierdzam wolę zapisu dziecka:

       ……………………………………………………………………………………………………………………………

       imię i nazwisko dziecka

      …………………………………………………………………………………………………………………………………… numer PESEL dziecka

       

       do Przedszkola Publicznego w Ożarowie, do którego zostało zakwalifikowane do przyjęcia.

      Wstępnie deklaruję, że dziecko będzie korzystało z opieki i zajęć organizowanych w przedszkolu  

             w godzinach ……………………………….. .

       

      ……………………………………………………    

      data podpisy rodziców/prawnych opiekunów

       

       Informujemy, że wszystkie dzieci, których rodzice złożyli wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola  na rok szkolny 2021/2022 zostały przyjęte.

       

       

     • Dzień Ziemi z Misiową Mamą

     • Dzień Ziemi z Misiową Mamą

              Dnia 22 kwietnia 2021 dzieci z grup „Kaczuszki” i „Kwiatuszki” uczestniczyły w warsztatach czytelniczych online z Misiową Mamą z okazji Dnia Ziemi. Wysłuchały wiersza B. Formy pt.: „Ziemia – nasza planeta”, odgadywały zagadki oraz brały udział w przygotowanych zabawach rozwijających słownictwo. Wspólnie z Misiową Mamą utworzyły kodeks ekologa, wykonywały prace plastyczne oraz dowiedziały się jak dbać o naszą planetę.

      Mamy nadzieję, że prowadzone przez nas działania ekologiczne zaprocentują w przyszłości.

      Wychowawczynie grup

     • Drodzy Rodzice

     • Informujemy, że od 19 kwietnia przedszkole jest otwarte.

       

      Dowozy w okresie od 19 kwietnia 2021r.

      BUSY

       

      TRASA 1

      Miejscowość                         Godz. wyjazdu                                           Godz. powrotu

      Janopol                                               7.21                                                             14.08

      Karsy                                                   7.26                                                             14.03

      Ługi                                                     7.34                                                              13.55

      Julianów                                              7.37                                                              13.52

      Wojciechówka                                     7.40                                                              13.49

      Śródborze                                            7.42                                                              13.47

      Stróża                                                  7.46                                                              13.43

       

       

       

      TRASA 2

      Miejscowość                                           Godz. wyjazdu                                                   Godz. powrotu

      Sobów                                                                          7.14                                                           14.18

      Wólka Chrapanowska                                                 7.20                                                           14.12

      Janików                                                                        7.22                                                           14.10

      Jankowice                                                                    7.26                                                           14.06

      Binkowice                                                                    7.31                                                            14.01

      Sobótka                                                                        7.38                                                            13.54

      Tominy                                                                          7.46                                                            13.46

      Wyszmontów                                                                7.48                                                            13.44

      Wyszmontów sklep                                                       7.49                                                           13.43

       

     • Informacja dla rodziców dotycząca opłat za przedszkole

     • Opłaty za przedszkole za miesiąc marzec trzeba dokonywać do 20 kwietnia przelewem po wcześniejszym telefonicznym kontakcie z intendentką  tel.663 711 439, która poda kwotę do zapłaty i sposób opisania przelewu.

      Dane do przelewu: Przedszkole Publiczne w Ożarowie

                                        Os. Wzgórze 52

      Nr konta: 46 9423 0000 2001 0008 0868 0001

      Tytuł przelewu: imię i nazwisko dziecka,  żywienie marzec 2021r.…, za godziny marzec 2021r. … (w miejsce kropek wpisać informacje uzyskane od intendentki).

      Terminy przyjmowania opłat przez intendentkę w przedszkolu:

      kwiecień od 15 do  16  w godzinach 10.00-13.00     

      kwiecień  19   w godzinach 10.00-13.00

      kwiecień 20 w godzinach 10.00-16.00

       

     • Drodzy Rodzice

     • Informujemy, że zgodnie z  ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI I NAUKI 1) z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,  nasza placówka do 16.04.2021r. zapewnia opiekę na wniosek:

       1) rodziców dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,

       2) rodziców dzieci, którzy:

       a) są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą,

       b) realizują zadania dotyczące koordynacji ratownictwa medycznego,

      c) realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,

       d) pełnią służbę w jednostkach zapewniających bezpieczeństwo i porządek publiczny,

      e) wykonują działania ratownicze,

      f) są zatrudnieni w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej w rozumieniu art. 6 pkt 5 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2020 r. poz. 1876 i 2369),

       g) są zatrudnieni w ogrzewalniach i noclegowniach, o których mowa w art. 48a ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej,

      h) są zatrudnieni w placówkach zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku, o których mowa w art. 67 i art. 69 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej,

       i) są zatrudnieni w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, regionalnych placówkach opiekuńczo-terapeutycznych oraz w interwencyjnych ośrodkach preadopcyjnych,

       j) są zatrudnieni w formach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3,

       k) są zatrudnieni w jednostkach systemu oświaty, o których mowa w art. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, i realizują zadania na terenie tych jednostek – ma obowiązek zorganizować zajęcia w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego, do których uczęszczają te dzieci.

       

       W związku z tym prosimy zainteresowanych rodziców o przesłanie stosownego wniosku na adres e-mail przedszkola przedszkole@ozarow.pl (zdjęcie lub scan wypełnionego wniosku).

      Dla pozostałych przedszkolaków będą prowadzone zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość do dnia 16.04.2021r. w godzinach 8.00 do 13.00

       

      ……………………………………………………….…………………… 

                  (Nazwisko i imię oraz adres zamieszkania rodziców)

        

      WNIOSEK RODZICA

      Ja niżej podpisana/podpisany wnioskuję o zorganizowanie zajęć w przedszkolu

      dla mojego dziecka...........................................................................................

      *Oświadczam że jestem zatrudniona.........................................................................................................

      *Moje dziecko posiada orzeczenie o kształceniu specjalnym.

      (*Niepotrzebne skreślić)

       

       

        ………………………………..

      Data i podpis rodzica

       

       

     • Drodzy Rodzice, Kochane Przedszkolaki

     • Zdrowych, pogodnych

      Świąt Wielkanocnych,

      radosnego, wiosennego nastroju,

      przy wspólnym stole

      w gronie najbliższej rodziny

      oraz wesołego ,,Alleluja”

      życzą Dyrektor ,Wicedyrektor oraz Grono Pedagogiczne

      Przedszkola Publicznego

      w Ożarowie

       

      Wielkanoc 2021

       

     • ROZSTRZYGNIĘCIE GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

     • ROZSTRZYGNIĘCIE GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

       

      „OZDOBY WIOSENNO –WIELKANOCNE

      Z WYKORZYSTANIEM MATERIAŁÓW WTÓRNYCH.”

       

      ZORGANIZOWANEGO PRZEZ PRZEDSZKOLE PUBLICZNE W OŻAROWIE

      W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO

      EKO PRZEDSZKOLAKI

       

      Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „EKO OZDOBA- wiosenno- wielkanocna w dniu 22.03.2021r. został rozstrzygnięty.

      Do organizatorek konkursu wpłynęło 55 prac.

       

      Celem konkursu było: 

      • inspirowanie do aktywności twórczej,
      • promowanie talentów plastycznych dzieci,
      • wyrabianie właściwego stosunku do ochrony środowiska poprzez kształcenie nawyków ekologicznych,
      • rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i proekologicznych.

       

      Oceny prac konkursowych dokonało Jury w składzie:

      • Pani Jolanta Gołąb - Dyrektor Przedszkola Publicznego w Ożarowie

      Jury dokonało oceny prac biorąc pod uwagę: pomysłowość i oryginalność pracy, dobór materiałów, zgodność z tematem oraz estetykę  wykonania.

       

      Wyniki konkursu:

       

      I miejsce:

      • Zuzanna Bidzińska       Przedszkole Publiczne w Ożarowie
      • Agata Jelonek               Przedszkole Publiczne w Ożarowie
      • Iga Majzel                     Przedszkole Publiczne w Ożarowie

       

      II miejsce:

      • Lena Choda                  Publiczna Szkoła Podstawowa w Pisarach
      • Maja Wojciechowska    Publiczne Przedszkole w Tarłowie
      • Bartuś Mgłosiek            Przedszkole Publiczne w Ożarowie

       

      III miejsce:

      • Antoni Krzeszowski       Przedszkole Publiczne w Ożarowie
      • Matylda Trela                Przedszkole Publiczne w Ożarowie
      • Franciszek Gross            Przedszkole Publiczne w Ożarowie

       

      Wyróżnienia:

      • Lena Kołtun                  Publiczny Zespół Szkoły i Przedszkola w  Lasocinie
      • Natalia Bidzińska           Publiczne Przedszkole w Tarłowie
      • Bartłomiej Gogół             Publiczna Szkoła Podstawowa w Pisarach
      • Maja Stanek                    Publiczna Szkoła Podstawowa w Pisarach
      • Władysław Główka          Publiczne Przedszkole w Tarłowie
      • Borys Górski                   Publiczne Przedszkole w Tarłowie
      • Kuba Otręba                   Przedszkole Publiczne w Ożarowie
      • Nikodem Lasota              Przedszkole Publiczne w Ożarowie
      • Magdalena Babska          Przedszkole Publiczne w Ożarowie
      • Franciszek Piernikorz      Przedszkole Publiczne w Ożarowie
      • Magdalena Mudlaff         Przedszkole Publiczne w Ożarowie
      • Zosia Zajączkowska         Przedszkole Publiczne w Ożarowie
      • Wiktoria Jelonek              Przedszkole Publiczne w Ożarowie

       

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają nagrody i dyplomy.

      Serdecznie dziękujemy przedszkolakom ich rodzicom oraz nauczycielom z placówek:

      -Publicznego Zespołu Szkoły i Przedszkola w Lasocinie

      -Publicznej Szkole Podstawowej w Pisarach

      -Niepublicznemu Przedszkolu u Skłodowskiej w Ożarowie

      -Publicznemu Przedszkolu w Tarłowie

      -Przedszkolu Publicznemu w Ożarowie

      Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie.

      Zwycięzcom gratulujemy!!! 

      Ewa Świątek , Agnieszka Kaczmarska

  • Kontakty

   • Przedszkole Publiczne w Ożarowie
   • przedszkole@ozarow.pl
   • przedszkole@ozarow.pl
   • (15) 8611036 lub 501 765 123
   • Osiedle Wzgórze 52 27-530 Ożarów
   • 6.30-16.30
 • Galeria zdjęć

   brak danych