• Cichacze u Biedroneczek

•  W czwartek u Biedronek zamieszkały Cichacze, które przybyły z krainy Grzecznolandii. Są to stworki, które będą strzegły ciszy i porządku w przedszkolu. Po przeczytaniu dzieciom listu od Cichaczy, każdy przedszkolak wybrał sobie stworka, z którym się przywitał. Następnie samodzielnie wykonał Cichacza, którego wziął do domu. Cichacze, które mieszkają w pudełeczku zostaną z nami do końca roku przedszkolego i będziemy mogli się nimi opiekować.

• DZIEŃ OTWARTY W NAJMŁODSZEJ GRUPIE „JAGÓDKI”

•  31 sierpnia 2023 roku o godz. 9.00 w ramach Dnia otwartego do naszego przedszkola zawitały dzieci, które od września będą nowymi najmłodszymi przedszkolakami. W tym dniu w naszej grupie czekało tu na nich dużo atrakcji. Zwiedzały przedszkole i radośnie spędziły czas.

Na początku przybyłe dzieci powitałyśmy już w szatni, aby zapoznać ich

z miejscem na swoje ubranka i buty oraz ze swoim znaczkiem rozpoznawczym. Następnie dzieci w towarzystwie rodziców poznały dalsze nowe otoczenie, czyli sale – miejsce zabawy oraz personel naszej grupy „Jagódki”. Podczas oczekiwania jeszcze na pozostałe dzieci zachęcałyśmy zarówno dzieci, jak

i rodziców do wspólnej zabawy przygotowanymi zabawkami w kącikach zainteresowań. Jak na pierwszy dzień dzieci bardzo ładnie bawiły się wybranymi przez siebie zabawkami. Po wspólnym uporządkowaniu sali przyszedł czas na oficjalne przywitanie się. W tej kwestii bardzo pomocna okazała się maskotka Misiek - Zdzisiek, który towarzyszył dzieciom w przestawieniu się swoim imieniem grupie rówieśniczej. Rodzice tu odegrali też dużą rolę i byli bardzo pomocni podczas tej zabawy, ponieważ dzięki nim poznałyśmy imiona wszystkich dzieci. Następnie przy dźwiękach muzyki prawie wszystkie dzieci wraz z rodzicami brały aktywny udział w różnych zabawach integracyjnych, muzyczno- ruchowych, tanecznych, z pokazywaniem czy paluszkowych. Przyszli wychowankowie podczas tych  zabaw mieli okazję lepiej zapoznać się z rówieśnikami.

Atmosfera w tym szczególnym dniu była bardzo miła i serdeczna. Nasze maluszki czuły się radosne i zadowolone. Towarzyszył im uśmiech na twarzy. Pełne wrażeń żegnały się z nami w różny sposób według inicjatywy każdego dziecka. Mamy nadzieję, że Dni otwarte przyczyniły się do oswojenia z nowym miejscem, jakim jest przedszkole. Sądzimy, że od 1.09 23r będą chętnie przychodziły do naszej grupy „Jagódki”. Zapraszamy bardzo serdecznie.

Dziękujemy rodzicom za liczne przybycie i również zachęcamy do współpracy na rzecz naszej grupy oraz przedszkola.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Wychowawczynie: Bogumiła Bartnik i Jolanta Wróbel

• ZEBRANIE Z RODZICAMI

• 6 września 2023r. o godzinie 17.00 odbędzie się zebranie ogólne na holu, następnie zebrania w grupach.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW

Od 6 września zapewniamy opiekę dzieciom dojeżdżającym.

Przypominamy o wyposażeniu dziecka w identyfikator

13.40- pierwszy odwóz

14.35- drugi odwóz (wtorek, środa, czwartek, piątek)

15.25- drugi odwóz w poniedziałek