• Wiosenne warsztaty Eko Przedszkolaków

•  Kolejnym zadaniem realizowanym w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego ,,Eko Przedszkolaki” były wiosenno-  wielkanocne  warsztaty z zastosowaniem recyklingu plastycznego.

Piątkowe przedpołudnie, 24 mara w grupie Kwiatuszków zaczęło się radośnie i kolorowo. Przedszkolaki miały niepowtarzalną możliwość twórczego powitania wiosny i przygotowania eko- stroika na wielkanocny stół.

Pierwszym zadaniem było wykonanie zajączka  z  butelki plastikowej, resztek  filcu i zasuszonych wiech  owsa.  Następnie eko- zajączek posłużył za doniczkę, w której słuchając rozbrzmiewającego     w naszej sali wiosennego śpiewu ptaków, zasialiśmy owies wielkanocny.

Drugie zadanie to  stemplowanie firankowych pisanek przy użyciu patyczków i farb w rytm utworu    A. Vivaldiego ,,Wiosna”.

Kolejne wyzwanie polegało na  ozdabianiu  pisanki z papieru ściernego kolorowymi szlaczkami              z zaczarowanej kostki.

Ostatnim działaniem było ułożenie, z zebranych nakrętek do przedszkolnego Serduszka, napisu WIOSENNE WARSZTATY.

Wszystkie zadania Eko Kwiatuszki  wykonywały samodzielnie, bardzo chętnie,  z dużym zaangażowaniem i radością.

Warsztaty zmotywowały naszych Eko Przedszkolaków do artystycznego spojrzenia na wiosenny świat, rozwinęły ich zdolności plastyczne i manualne. Pokazały również jak wykorzystując recykling plastyczny można pobudzać wyobraźnię, aktywnie spędzać czas i rozwijać postawy proekologiczne już od przedszkola.

Dziękuję rodzicom za przygotowanie potrzebnych materiałów do zajęć oraz  paniom Annie Biedrzyckiej i Annie Stankiewicz za pomoc w przeprowadzeniu wiosennych warsztatów.

Zapraszam do obejrzenia filmiku i zdjęć  z ,, Wiosennych warsztatów  Eko Przedszkolaków”

Prowadząca warsztaty Ewa Świątek

• SŁONECZKA  NA WARSZTATACH WIELKANOCNYCH  W DOMU KULTURY W OŻAROWIE

•  28 marca 2023 roku grupa Słoneczka wybrała się na warsztaty wielkanocne do Domu Kultury w Ożarowie. W ramach realizacji zadania marcowego z ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Eko-Przedszkolaki.  Ekologiczne warsztaty wielkanocne z zastosowaniem recyklingu plastycznego rozpoczęły się od przybliżenia dzieciom tradycji i zwyczajów Świąt Wielkanocnych. Przedszkolaki dowiedziały się, że Wielkanoc jest bardzo radosnym czasem, który jest wyczekiwany zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Następnie Słoneczka pod czujnym okiem   pani Nory Czuby wykonały z wytłaczanek po jajkach świąteczne kurki z pisankami. Przedszkolaki samodzielnie  malowały i ozdabiały farbami  jajeczka styropianowe, potem wyciętym z wytłaczanek po jajkach kurkom dzieci  doklejały wykonany z kolorowego papieru ogon, oczy i grzebień.   Dzięki warsztatom dzieci mogły pochwalić się między sobą  efektami swojej twórczej pracy. Był to dla przedszkolaków czas niezapomnianych przeżyć.  Ten dzień minął pod znakiem wspólnej zabawy i miłej atmosfery, co doskonale wpasowuje się w świąteczny klimat.

Anita Lipska-Medaj

• Informacja dotycząca rekrutacji

• Informujemy, że 14.04.2023r. o godz. 9.00 na stronie internetowej przedszkola, będzie zamieszczona lista dzieci zakwalifikowanych na rok przedszkolny 2023/2024.

• Przedszkolna akcja – „Bookcrossing- Podziel się książką”.

• W naszym przedszkolu w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego EKO PRZEDSZKOLAKI została zapoczątkowana akcja „Bookcrossing- Podziel się książką”.          W przedszkolnej biblioteczce, która znajduje się w holu przedszkola, gromadzone są książki, które przynoszą przedszkolaki.  Ze zgromadzonego księgozbioru przedszkolaki biorące udział w projekcie oraz chętne dzieci z przedszkola mogą teraz wybrać sobie interesującą książkę i wypożyczyć ją do domu. Po przeczytaniu przynoszą ją z powrotem do przedszkolnej biblioteczki, pozwalając tym samym innym dzieciom na jej wypożyczenie.

Akcja ma na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci już od najmłodszych lat. Dobrze, by dziecko miało pozytywne skojarzenia z książką, jako przyjemnością, którą możemy dzielić się z innymi. Czytanie poza tym, że jest wspaniałą zabawą, to rozwija wyobraźnię, poszerza zasób słownictwa i wprowadza w świat wartości.

Przedszkolaki bardzo chętnie dzieliły się swoimi bajeczkami i nadal to czynią, dlatego udało się zgromadzić dość liczny księgozbiór z którego korzystają dzieci.

SERDECZNIE PAŃSTWU I DZIECIOM DZIĘKUJEMY ZA WSPANIAŁY ODZEW

NA NASZE ZAPROSZENIE DO AKCJI!

Organizatorki akcji