• Dzień Dinozaura w grupie „Smerfy”

• 28 lutego obchodziliśmy w grupie „Smerfy” dzień Dinozaura. Dzieci chętnie prezentowały przyniesione tego dnia maskotki i figurki dinozaurów. W świat tych prehistorycznych gadów wprowadziły nas różne ciekawostki i informacje na temat najbardziej znanych dinozaurów. Smerfy otrzymały odznaki „Dinozaura”, a później przyszedł czas na zabawy muzyczno – ruchowe do piosenek oraz zabawy z chusta animacyjną. Po wspólnej zabawie dzieci układały dinozaurowe puzzle z pociętych części, które z wielkim zaangażowaniem układały w całość. Nie mogło także zabraknąć pamiątkowego zdjęcia w przygotowanej z kartonu paszczy dinozaura. Wszystkie Smerfy otrzymały także pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną „Dinozaur wykluwający się z jajka”.

To był dzień pełen bardzo pozytywnych wrażeń i z całą pewnością na długo pozostanie w naszej pamięciJ

Wychowawczynie grupy

• „DZIEŃ DINOZAURA” W GRUPIE „KACZUSZKI”

• W poniedziałek 27 lutego 2023r. w najmłodszej grupie przedszkolnej „Kaczuszki” obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Sala została specjalnie udekorowana rozmaitymi postaciami dinozaurów. Kaczuszki uczyły się rozpoznawać niektóre roślinożerne i mięsożerne dinozaury; układały puzzle o tej tematyce. Z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania J. Papuzińskiej „Jak nasza mama hodowała potwora”. Kolorowały wybranego dinozaura, a następnie wymyślały dla niego imiona. Chętnie brały udział w rozmaitych zabawach orientacyjno-porządkowych: „Uwaga! Dinozaur!”, „Małe dinozaury i duże dinozaury” oraz „Dinozaur lata, dinozaur chodzi”.

Kaczuszki świetnie poradziły sobie w zabawie z dopasowywaniem kształtów „Geometryczne dinozaury”. Utrwaliły sobie nazwy podstawowych figur geometrycznych. Dużo frajdy sprawiła dzieciom „Magiczna kula” – podświetlały i dopasowywały jajka, w których znajdowały się rozmaite gatunki dinozaurów. Następnie każdy mógł wybrać kolorową, papierową maskę z ulubionym dinozaurem i wspólnie bawić się przy piosenkach: „Wielki dinozaur” oraz „Dino baw się w chowanego”.

Na zakończenie odbyła się wspólna – Dinozaurowa uczta, gdzie oczywiście dominowały smakołyki w kształcie dinozaurów.

Wychowawczynie grupy Kaczuszki

Agnieszka Witek i Marzena Prejs