• Przedszkolaki elektrośmieci zbierają i o środowisko dbają

•  W ramach realizacji marcowego zadania zaplanowanego w  ogólnopolskim  projekcie   edukacyjnym EKO PRZEDSZKOLAKI, w naszym przedszkolu odbyła się zbiórka elektrośmieci.

Akcja trwała od 14 do 31 marca. W ramach akcji przedszkolaki uczestniczyły w spocie informującym o zbiórce w celu poinformowania i zachęcenia rodziców o możliwości włączenia się do zbiórki. Filmik i plakat zostały  zamieszczone na przedszkolnym kanale youtube i stronie internetowej przedszkola.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za aktywny udział  w zbiórce. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Renaty, mamy Tomka z grupy Kaczuszki. Łącznie przekazaliśmy do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych 380 kg elektrośmieci.

Dzięki zbiórce elektrośmieci otrzymaliśmy jodełki, które z okazji Dnia Ziemi zasadziliśmy  na terenie przedszkolnym.

Mamy nadzieję, że wprowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci i w przyszłości nasi absolwenci będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.

Organizatorki