• ,,Gwiazeczki" - wyjście o kina z okazji Dnia Kobiet.

•  W dniu 8 marca 2022r. w grupie ,,Gwiazdeczki'' uroczyście obchodzono Dzień Kobiet. Dziewczynki zostały obdarowane upominkami, ale i one nie zapomniały o chłopcach, dla których też przygotowano coś miłego. Dzieci pamiętały o wszystkich Paniach pracujących w przedszkolu: Pani Dyrektor, Pani Wicedyrektor oraz Pracownikom Przedszkola dzieci złożyły życzenia i wręczyły słodki drobiazg- kwiatek lizak. Następnie grupa ,,Gwiazdeczki" udała się na seans do lokalnego kina: ,,Kino za rogiem" na bajkę pt.: ,,Elfinki". Dzieciom bardzo podobała się historia Elfinków, których zadaniem było pomagać ludziom. Obchody Dnia Kobiet można uznać za wesołe, pełne radości i bardzo udane.

Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie Rodziców.

Pozdrawiamy,

• DZIEŃ KOBIET W GRUPIE MOTYLKI

•                     DZIEŃ KOBIET! DZIEŃ KOBIET!                                                                           NIECH KAŻDY SIĘ DOWIE,                                                                                  ŻE DZISIAJ ŚWIĘTO DZIEWCZYNEK

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu chłopcy z naszej grupy składali życzenia paniom i dziewczynkom, obdarowując je kwiatami oraz pięknymi uśmiechami. Z okazji tego święta dzieci były także w Kinie za Rogiem na bajkach. Dziękujemy chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech.

Lidia Szymonik

• Dzień Kobiet w „Biedroneczkach”

• Dzień Kobiet  to szczególny dzień, ważny dla wielu kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. W tym wyjątkowym dniu - 08 marca, chłopcy z grupy "Biedroneczek" złożyli życzenia, zaśpiewali "Sto lat" i wręczyli wszystkim koleżankom z grupy własnoręcznie wykonane, kolorowe laurki. Odbyło się również wyjście do Kina za Rogiem na blok bajek.

Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu jest okazją do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Specjalne podziękowania dla mam, które i przygotowały prezenty dla dziewczynek oraz słodkości dla wszystkich dzieci.

• Kwiatuszki- Dzień Kobiet

• "Dzień kobiet, dzień kobiet niech każdy się dowie, że dzisiaj święto dziewczynek..." Dnia 8 marca w grupie "Kwiatuszki" obchodziliśmy święto Dnia kobiet. Tego dnia już od rana panowała radosna atmosfera, ponieważ świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia bajki w MGOK "Kino za Rogiem". Po powrocie w  przedszkolu odwiedziła nas zaprzyjaźniona z przedszkolem P. Monika z biblioteki. W tym szczególnym dniu chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom 100 lat i wręczyli piękne róże. Ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Wiele radości sprawiły dzieciom przygotowane z tej okazji zabawy i konkurencję. Przedszkolaki odgadywały jakie zawody wykonują kobiety oraz też mogły je zaprezentować. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną - kolorowe kwiaty tulipana. Dziękujemy P. Monice za kreatywność i poświęcony czas. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Anna Kozakiewicz

• DZIEŃ DINOZAURA W GRUPIE SŁONECZKA

• Wszystkie dzieci fascynują dinozaury, dlatego postanowiłam wykorzystać ich zainteresowania i 26 lutego 2022 roku w grupie Słoneczka obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Aby dzieci mogły poznać życie tych fascynujących gadów, przygotowałam wiele ciekawych propozycji  zabaw. Dzieci wykazały olbrzymie zainteresowanie tematem. Przedszkolaki poznały historię dinozaurów, dowiedziały się jak wyglądały, czym się żywiły oraz jak wyginęły. Najmłodsi rozpoznawali nazwy przyniesionych z domu dinozaurów i radzili sobie z tym świetnie z dumą chwaląc się swoją wiedzą. W skupieniu oglądały zdjęcia oraz słuchały informacji dotyczących dinozaurów. Najwięcej przeżyć i emocji dostarczyło dzieciom odsłuchanie dźwięków gadów z  prehistorycznego lasu  i prezentacja interaktywnego  dinozaura. Zajęcia w tym dniu z pewnością pogłębiły wiedzę przedszkolaków, a w niektórych rozbudziły nową pasję. Po raz kolejny okazało się że podczas takich zajęć  można nie tylko świetnie się bawić, ale również poszerzać swoją wiedzę i zainteresowania.

Anita Lipska-Medaj

• SMERFY-DZIEŃ KOTA

• W czwartek 24 lutego nasze urocze, małe Smerfy obchodziły nietypowe święto- Dzień Kota. Dzieci upodobniły się w tym dniu do czworonożnych przyjaciół, poprzez wymalowane na swoich twarzach piękne noski, wąsy i typowe dla kotków uszka. Nie mogło również zabraknąć kotków-maskotek. Był to dzień dobrej, „kociej zabawy” przy skocznych piosenkach. Nasi milusińscy poznali  wybrane kotki z bajek, a na zakończenie zabawy wykonali  pracę plastyczną z wizerunkiem kotka. Było to z pewnością radosne, pełne miłych wrażeń wydarzenie.