• ANDRZEJKI W GRUPIE SMERFY

•   W piątek, 27 listopada w grupie „Smerfy” odbyły się Andrzejki.  Zabawom, wróżbom i tańcom nie było końca. W tym dniu dzieci zaprezentowały się w pięknych strojach, które nadały niezwykły klimat i charakter naszej andrzejkowej zabawie.

Zabawę rozpoczęliśmy wspólnym wypowiadaniem zaklęć, aby wszystkie wróżby mogły się spełnić. Następnie w magiczny nastrój przeniosły nas wróżby. Na początek dzieci losowały kolorowe karteczki, a „Czarownica” odczytała z Księgi Wróżb, o jakich przestrogach mówiły wylosowane kolory karteczek. Z kolei wrzucenie grosika do miski z wodą, miało zagwarantować spełnienie pomyślanego przez dziecko marzenia, a wylosowane z worka przedmioty, powiedziały jaki zawód dzieci będą wykonywały w przyszłości. Dzieci losowały także  karteczki, na których były napisane przepowiednie. Wylosowane serce z imieniem, mówiło jak będzie miała na imię przyszła sympatia. Nie lada wyzwaniem był taniec z balonem w parze, który nie mógł wypaść osobom tańczącym. Dzieci tańczyły również z miotłą, a gdy muzyka się zatrzymała dziecko, które trzymało miotłę wykonywało zadane przez „Czarownicę” zadanie. Z kolei ustawienie kolejno butów wywróżyło daleką podróż jednemu ze Smerfików.  W przerwie wróżb i zabaw dzieci wspólnie z „Czarownicą” tańczyły do ulubionych dziecięcych przebojów.

Ten dzień dostarczył wszystkim wielu pozytywnych wrażeń i wspaniałej, pełnej magii i czarów andrzejkowej zabawy, którą długo będziemy wspominać.

• PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA WGRUPIE BIEDRONECZKI

•     „Wszyscy pięknie dziś ubrani,

uśmiechnięci, uczesani.

Dzień ten w sercach nam  zostanie,                                                                                                                         bo dziś będzie pasowanie.”

Tak właśnie dzieci z grupy „Biedroneczki” Hania i Mateuszek powitały specjalnie zaproszoną Panią Dyrektor  na uroczystość "Pasowania na Przedszkolaka". 24  listopada 2020r. najmłodsze dzieci w galowych strojach recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki. Wzruszona pani dyrektor nagradzała brawami małych przedszkolaków. Kulminacyjnym punktem było złożenie przyrzeczenia przez naszych podopiecznych. Po uroczystym przyrzeczeniu pani dyrektor Jolanta Gołąb za pomocą zaczarowanego ołówka uroczyście pasowała każde dziecko na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały medale zakupione przez rodziców, oraz piękne kolorowanki od pani dyrektor. Na zakończenie pani dyrektor pochwaliła dzieci za występ, który jej się bardzo podobał. Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem.

Lidia Szymonik

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W „JAGÓDKACH”

•   Dnia 26 listopada w naszej grupie obchodziliśmy  Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu ulubioną zabawką był oczywiście miś. Pluszaki były białe, kolorowe, małe, duże, a nawet większe od swojego właściciela. Każdy miś był dla dziecka piękny i wyjątkowy. Z dużą powagą a jednocześnie radością opowiadały o swoich maskotkach, nadawały im imiona, określały wielkość.

Na początku Jagódki obejrzały na magicznej ścianie film edukacyjny pt. „Dzień Pluszowego Misia”, na  podstawie którego poznały historię powstania tego święta. Dowiedziały się również, w jakich jeszcze bajkach występuje nasz bohater. Poznały imiona oraz przyjaciół Kubusia Puchatka. Dodatkowo zgłębiły swoją wiedze na temat gatunków i życia niedźwiedzi. Wiedzą, że ich  mieszkanie to gawra. Jagódki nauczyły się piosenki pt. „Niedźwiadek”, którą zilustrowały ruchem. Wiele radości wywołała bardzo popularna zabawa, może nawet z lat dziecinnych rodziców „Stary niedźwiedź”. Następnie przedszkolaki wraz ze swoimi misiami zatańczyły do piosenki „Jadą, jadą misie”. Ponadto wykonały pracę plastyczną, a mianowicie kolorowały samodzielnie wybraną sylwetę misia wg własnej inwencji twórczej.

To właśnie miś był bohaterem tego dnia. Wywołał u dzieci wiele pozytywnych wrażeń i emocji. Każde dziecko było radosne i uśmiechnięte. Na pewno na długo pozostanie ten dzień w ich pamięci.

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Kasi (mamie Adasia) za zorganizowanie „małego co nieco”.

Bogumiła Bartnik

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W SŁONECZKACH

•    Ponieważ pluszowe misie nieco wychodzą już z mody warto przypominać dzieciom jak wiele mogą dla nich znaczyć. Słoneczka 25 listopada opowiadały jak należy traktować swoje zabawki i były ich nauczycielami. Przypomniały sobie historię pluszowego misia, łączyły misie z cyframi, tańczyły z hip - hopowym niedźwiedziem. Przy okazji kodowania Kubusia Puchatka na macie utrwalały znajomość alfabetu. Misie miały okazję przekonać się, że dzieci rozpoznają już stronę prawą i lewą. Wiele radości Słoneczkom sprawiło wykonanie pracy plastycznej z kropek. Ten intensywnie sensoryczny misiowy dzień był pełen pozytywnych wrażeń i zakończył się wręczeniem odznak Przyjaciół Pluszowego Misia.