• BAL KARNAWAŁOWY Kaczuszki, Jagódki, Żabki

     • 13 stycznia w  naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy dla dzieci ze starszych grup:  Kaczuszki, Jagódki, Żabki.

      Przedszkolaki z dumą prezentowały śliczne stroje karnawałowe. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach i  zabawach. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń.

      Wychowawczynie

     • „Z wizytą u Babci i Dziadka” Grupa ŻABKI

     • Z okazji tak ważnego święta, jakim jest Dzień Babci i Dziadka, dzieci przygotowały niespodziankę dla swoich najukochańszych dziadków. Przedszkolaki odegrały scenkę teatralną, w której z przyjemnością wcieliły się w role aktorskie, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Dzieci wykonały także upominki.

      Kochanym Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia i pięknych chwil.

      Agnieszka Kaczmarska

     • “Eko –Biblioteka”- czytanie literatury dziecięcej o tematyce ekologicznej w grupie Żabki, Jagódki i Słoneczka.

     •                 W ramach  styczniowego  zadania Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Eko- Przedszkolaki  oraz  współpracy z lokalnymi instytucjami działającymi w najbliższym środowisku, do naszego przedszkola w styczniu  przybyła pani Monika z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza w Ożarowie.  Tego dnia  dzieci z grupy Żabki, Jagódki i Słoneczka miały okazję do wysłuchania kilku bajek i opowiadań z literatury dziecięcej o  tematyce ekologicznej. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowiadania o Przygodach Fenka, który dbając o środowisko postanowił  uczyć  się segregować śmieci. Pani Monika opowiedziała  przedszkolakom   wiele ciekawostek na temat dbania o środowisko. Zaprezentowała wiele ilustracji dotyczących tematyki spotkania. Dzieci dowiedziały się dlaczego nie wolno wyrzucać śmieci do lasu i jak je odpowiednio segregować. Przedszkolaki utrwaliły  kolory pojemników  i zapamiętały jakiego rodzaju śmieci  należy  do nich wrzucać.

      Podsumowaniem zajęć była wspólna gra w EKOWYŚCIG, w którym Żabki i Jagódki utwalały wiedzą jak poprawnie segregować odpady. 

         Wizyta Pani Moniki wzbogaciła wiedzę dbania o środowisko  Eko- Przedszkolaków, a  spotkanie upłynęło w miłej  i przyjemnej atmosferze. Serdecznie dziękujemy za ciekawe zajęcia czytelnicze, które uwrażliwiły szczególnie najmłodszych  przedszkolaków z grupy Słoneczka  jak  należy dbać o środowisko. 

      Cieszymy się, że biblioteczki przedszkolne w naszych grupach,dzięki funduszom pozykanym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  zostały wyposażone w książeczki dla dzieci o tematyce ekologicznej.

      Ewa Świątek

      Anita Lipska Medaj

       

     • SMERFY BAL KARNAWAŁOWY

     • Karnawał to czas radości i dobrej zabawy. Pierwsza wielka impreza
      w Nowym Roku  naszych najmłodszych milusińskich to właśnie Bal karnawałowy, który odbył się w miniony piątek. Smerfiki w tym dniu wystąpiły w barwnych i pięknych strojach. Pojawiły się wróżki, księżniczki, superbohaterowie, a także inne ciekawe postaci, wzbudzając tym wokół wiele uśmiechów i zachwytu. Zabawę rozpoczęliśmy wystrzałowo- kolorowe confetti okazało się dodatkową porcją radości i uśmiechu. Maluszki wraz
      z wychowawczyniami świetnie bawiły się przy skocznej muzyce, zarówno w swej przystrojonej balonami sali, jak i w holu przedszkola w towarzystwie innych grup.  Gdy pojawiło się pierwsze zmęczenie, dzieci mogły odpocząć przy słodkim poczęstunku, aby nabrać sił do dalszej zabawy. Chociaż bal dobiegł końca, to wspomnienia z tego dnia z pewnością zostaną na długo. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie  strojów dzieciom, dzięki którym zabawa karnawałowa miała  niezwykłą oprawę.
                                                                 Wychowawczynie

     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE SMERFY

     • W grupie Smerfy świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka, który obchodzimy 21 i 22 stycznia.                                              Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, czynią dzieciństwo bardziej udane i szczęśliwe. Mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia.

      Nasze małe „Smerfiki” wyraziły miłość do swoich ukochanych babć i dziadziusiów poprzez recytację wiersza i zaśpiewanie dla nich piosenki. Smerfy dziękując babciom i dziadziusiom za to, że po prostu przy nich są, wręczą wykonane specjalnie dla nich laurki.

      Dzień Babci i Dziadka to szczególne dni, które wzbudzają ogromne i radosne emocje.

       

      Wychowawczynie Grupy

     • Międzynarodowy konkurs SENSORYCZNA CHOINKA

     •  W grudniu dzieci z naszego przedszkola  uczestniczyły w Międzynarodowym konkursie ,,Sensoryczna choinka".

      Celem konkursu było:

       -rozwijanie kreatywności, twórczości i wyobraźni u dziecka,

      -ćwiczenie zręczności,

      - rozwijanie motoryki małej i sprawności manualnej,

      -stymulacja zmysłu dotyku.

      Przedszkole reprezentowały dzieci uczęszczajęce na dodatkowe zajęcia plastyczne ,,Mali Plastycy” pod kierunkiem pani Ewy Świątek, dzieci z grupy ,,Żabki” od kierunkiem pani Agnieszki Kaczmarskiej, dzieci z grupy ,,Kwiatuszki’’pod kierunkiem pani Anny Biedrzyckiej.

                                                                                                                              EŚ

       

     • Zdrowo i Sportowo w „Kwiatuszkach”

     •             W bieżącym roku szkolnym  gr. „Kwiatuszki” przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Zdrowo i Sportowo”, która ma na celu promowanie aktywności fizycznej wśród najmłodszych dzieci.

      Jak wiadomo aktywność fizyczna ma wiele zalet, m.in.: zmniejsza otyłość, zapobiega wielu chorobom i poprawia odporność organizmu. Aktywizacja ruchowa dzieci to zwiększenie ich pewności siebie, poprawa pamięci i koncentracji. Zajęcia sportowe uczą zasad fair play oraz współpracy w grupie.

      W celu zobaczenia, jak przebiega realizacja zajęć sportowych w „kwiatuszkach” zachęcamy do obejrzenia filmików z ich realizacji.

       

      Anna Biedrzycka

       

     • INFORMACJE DLA RODZICÓW

     • WAŻNE!!!        

           W związku z bieżącymi i zapowiadanymi podwyżkami  cen artykułów spożywczych oraz dokonaną kalkulacją kosztów wyżywienia od  01.01.2022r.wzrastają ceny posiłków:

      a) śniadanie – 2,40 zł

      b) obiad  - 3,60 zł

      c) podwieczorek - 1,50 zł 

       

          W celu właściwej organizacji pracy przedszkola  w dniach 17.01.2021r. – 28.01.2021r. (okres ferii zimowych w szkołach, brak dowozów) prosimy rodziców zainteresowanych przysłaniem dziecka do przedszkola w w/w okresie o zgłaszanie tego faktu u intendentki lub dyrekcji (zapisy na listę) do dnia 12.01.2022r.(środa) do godz. 12.00. 

       

     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

     •   Z ogromną radością informujemy, że nasze przedszkole  uzyskało dotację na zakup książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025. Ministerstwo Edukacji i Nauki rozstrzygnęło nabór wniosków na zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych w roku 2021 w ramach Priorytetu 3.1 Programu. Znaleźliśmy się  w gronie placówek, które otrzymały wsparcie finansowe przeznaczone na zakup nowości wydawniczych i realizację działań promujących czytelnictwo.

      W ramach realizacji programu:
      1. Wzbogaciliśmy przedszkolny księgozbiór o nowości
      wydawnicze dla dzieci.

      2. Zapraszamy rodziców, gości do głośnego czytania.

      3. Organizujemy konkursy literacie dla dzieci i rodziców.

      4. Prowadzimy codzienne czytanie książek w czasie
      relaksacji.

      5. Współpracujemy  z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza.
      6. Promujemy czytelnictwo podczas kreatywnych zajęć edukacyjnych.

       

     • WESOŁYCH ŚWIĄT

     • Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

      składamy najserdeczniejsze życzenia.

      Niech ten szczególny okres

      będzie dla Wszystkich czasem zadumy, 

      wyciszenia, wypoczynku

      i prawdziwej radości.

      Nowy 2022 Rok

      niech będzie pełen zdrowia, 

      wiary, szczęścia i optymizmu.

      Życzą: Dyrektor i Wicedyrektor Przedszkola Publicznego w Ożarowie

       

     • Święta tuż- tuż

     • Święta tuż-tuż, w związku z tym dzieci z grupy „Jagódki” pod kierunkiem wychowawców pani Bogumiły Bartnik i Magdaleny Czajkowskiej  przedstawiły bożonarodzeniowy montaż słowno – muzyczny pt. „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, skierowany do społeczności przedszkolnej, a także w formie nagrania do rodziców
      i społeczności lokalnej.
       Pani Dyrektor Jolanta Gołąb powitała najmłodszych widzów, składając najlepsze świąteczne życzenia i zaprosiła do wspólnego obejrzenia przedstawienia.

      Dzieci zaprezentowały tradycje Świąt Bożego Narodzenia, pięknie śpiewały kolędy i pastorałki,  recytowały wiersze, a także zatańczyły, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Był to dzień, w którym zdecydowanie mocniej można było poczuć magię zbliżających się świąt.                                                                                                                

                                                                                                               Wychowawczynie

       

       

  • Kontakty

   • Przedszkole Publiczne w Ożarowie
   • przedszkole@ozarow.pl
   • przedszkole@ozarow.pl
   • (15) 8611036 lub 501 765 123
   • Osiedle Wzgórze 52 27-530 Ożarów
   • 6.30-17.00
 • Galeria zdjęć

   brak danych