• Wizyta górników w „Biedroneczkach”

     • „Ta czapka górnicza
      Ma puszyste piórka
      Pamięta tę czapkę
      Niejedna Barbórka”

      24 listopada  naszą grupę odwiedzili górnicy, który zapoznali dzieci z ciekawostkami na temat swojej pracy. Swoją obecnością zaszczycił nas  dyrektor Cementowni Ożarów Mariusz Adamek oraz technik górnik Paweł Rola. Przedszkolaki dowiedziały się, jakie surowce wydobywa się z kopalń, jakimi narzędziami i sprzętem posługują się górnicy. Prezentacja zdjęć z kopalni w Cementowni przybliżyła wiedzę na temat wydobywania kamienia wapiennego potrzebnego do produkcji cementu. Dzieci z zaciekawieniem oglądały przyniesione przez górników skamieniałości wapienne. Podczas spotkania przedszkolaki miały także okazję zobaczyć górniczy strój galowy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się górnicza czapka zwana czako. Nasz gość wyjaśnił, że kolor pióropusza jest uzależniony od rangi górnika; biały pióropusz noszą– technicy, zielony – dyrektorzy kopalni, czarny pióropusz – zwykli górnicy, natomiast czerwony – członkowie orkiestry górniczej. Przedszkolaki z pewnością pogłębiły swoją wiedzę na temat kopalni i pracy górnika. Zaprezentowały gościom wierszyk i piosenkę o górniku, a także wręczyły w podziękowaniu laurki. Od górników zaś otrzymały słodkości. Było to bardzo interesujące spotkanie.

      Monika Śmigielska, Katarzyna Gniaź

     • DZIEŃ GÓRNIKA W GRUPIE ŻABKI

     •  25 listopada grupę Żabki odwiedził pracownik Cementowni Ożarów z wydziału górniczego, który zapoznał dzieci z ciekawostkami o swojej pracy w kopalni. Nasz gość, ubrany w mundur galowy, opowiedział dzieciom o maszynach górniczych, o codziennej pracy oraz o roboczym i galowym stroju górnika. Największym zainteresowaniem cieszyła się górnicza czapka zwana –  czako.

      Na koniec nasz gość wręczył dyplomy oraz obdarował wszystkich słodką niespodzianką. Obecność Pana Pawła w przedszkolu sprawiła dzieciom dużo radości.

      Serdecznie dziękujemy za przybycie, zaangażowanie i poświęcony czas.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego spotkania.

                                                                                                                     Agnieszka Kaczmarska

     • II Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka – etap powiatowy  

     • II Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka – etap powiatowy

       

       W dniu 24 listopada drużyna dzieci z gr. „Kwiatuszki” reprezentowała naszą gminę w etapie powiatowym II Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka, który odbył się w Zespole Szkół Publicznych w Baćkowicach.

      W zawodach wzięło udział 5 drużyn, które zajęły pierwsze miejsca w etapach gminnych. Oprócz naszego przedszkola w rywalizacjach sportowych wzięły udział drużyny z przedszkola w Baćkowicach, Sadowiu, Lipniku i Opatowa. Przedszkolaki rywalizowały w 4 konkurencjach, podobnie jak w etapie gminnym. Dobra zabawa i sportowy duch rywalizacji spowodowały, że nasze przedszkolaki zajęły ex aequo 1 miejsce wspólnie z przedszkolakami z Lipnika, uzyskując taką samą ilość punktów. W takiej sytuacji konieczna była dogrywka, po której ostatecznie zajęliśmy zaszczytne 2 miejsce. Wszyscy uczestnicy olimpiady otrzymali pamiątkowe medale, a drużyny, które zajęły 1, 2, 3 miejsce także puchary.

      Serdecznie gratulujemy naszym małym olimpijczykom sukcesu.

      Dziękujemy organizatorom za dobrą zabawę i poczęstunek, Radzie Rodziców naszego przedszkola za słodką niespodziankę i sfinansowanie kosztów przejazdu oraz Burmistrzowi Gminy Ożarów za ufundowanie koszulek sportowych.

      Zapraszamy do obejrzenia filmiku.

      Ewa Świątek

      Anna Biedrzycka

     • Misiowy Dzień w Słoneczkach i Biedroneczkach

     •   Z okazji Dnia Pluszowego Misia dzieci z grup Biedroneczki i Słoneczka zapoznały się z historią niedźwiadka postrzelonego przez ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych oraz, że historia ta ma ponad 100 lat. Wraz z przyniesionymi przez siebie misiami porównywały wygląd ówczesnych maskotek na planszach. Wspólnie recytowały wierszyk oraz wykonywały sobie wzajemnie masażyki na plecach. Po zabawach ruchowych i przeobrażeniu się w misie dzięki przebraniom nadszedł czas na wyzwania matematyczne i plastyczne. Biedroneczki wykonały swoje własne misie z papierowych talerzyków.

               Ukoronowaniem dnia były pamiątkowe zdjęcia w fotobudkach oraz medale. Celem zajęć było uwrażliwienie na krzywdę zwierząt i integracja grupy.

      Katarzyna Gniaź

         Monika Śmigielska

      Anita Lipska - Medaj

     • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W MOTYLKACH

     •      Pamiętając o tym, że dnia 25 listopada przypada Święto Pluszowego Misia, zaprosiliśmy zabawkowe misie do naszej grupy przedszkolnej i uznaliśmy je za honorowych gości.

           Z okazji Dnia Pluszowego Misia dzieci mogły zaprezentować swoim koleżankom, kolegom w grupie oraz wychowawczyniom swoją zabawkę, opowiedzieć o tym, kiedy i w jaki sposób trafiła po raz pierwszy do ich rąk, a nawet poznać jej imię.

           Motylki świetnie bawiły się przyniesionymi z domu pluszaczkami. Zabawki towarzyszyły im na każdym kroku np. podczas rozwiązywania misiowych zadań, wykonywania masażyku, śpiewania piosenek.

           Przedszkolaki super sobie radziły z misiową matematyką: karmiły wygłodzonego misia miodkiem, rozwiązywały klamerkowe zadania. Dzieci ćwiczyły swoją  spostrzegawczość rozwiązując labirynty, wypełniając rysunek misia według kodu, czy łącząc misia z jego cieniem. W zabawie ,,Wylecz Misia” wykazały się wielką opiekuńczością- nakładając plasterki z różnymi kształtami na rany misia.

           W nagrodę za wspaniałą zabawę przedszkolaczki otrzymały pamiątkowe dyplomiki i medale, które zapewne na długo będą przypominać o tym szczególnym dniu.

           Zabawy ze swoją przytulanką dostarczyły naszym milusińskim wiele radości. Pluszowe zabawki będą towarzyszyć dzieciom na co dzień, a święto misiów dopiero za rok – wszyscy nie możemy się już doczekać.

                                                                                     Renata Gradzińska

       

     • SMERFY ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

     •     25 listopada w grupie „Smerfy” obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia świętowaliśmy wspólnie z paniami z Biblioteki Publicznej w Ożarowie, które uczestniczyły razem z nami we wspólnych zabawach oraz zadaniach do wykonania. Dzieci układały misiowe puzzle z pociętych elementów, układały misia orgiami z kółek oraz wykonywały masażyk relaksacyjny swoim pluszakom. Wykonały także ciekawą pracę plastyczną, przedstawiającą misia. Pani Monika przeczytała dzieciom bajkę o misiu i poczęstowała nasze Smerfiki słodkim miodem na wafelku, aby mogły poczuć się jak prawdziwe niedźwiadki. Każdy Smerfik otrzymał dyplom przyjaciela pluszowego misia oraz zasłużył na misiowy medal, a panie bibliotekarki przygotowały dla nas tematyczną fotobudkę, w której dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.                                                                                Tego dnia razem z nami świętowały także panie z klubu Senior + w Ożarowie, które specjalnie na tę okazję przygotowały pluszowe stroje, wręczyły nam słodkie upominki,                   a także misia Zbysia, o którym napisały nawet dla nas bajkę, sprawiając nam tym dużo uśmiechu i radości.

          Pragniemy raz jeszcze serdecznie podziękować wszystkim przemiłym gościom, którzy swoją obecnością i zaangażowaniem umilili nam ten wyjątkowy dzień, który pozostanie na bardzo długo w naszej pamięci.            

       

      Paulina Wydrzycka

      Magdalena Czajkowska

     • Dzień Pluszowego Misia w grupach: Żabki i Kaczuszki

     •  Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. O święcie tej postaci nie zapomniały dzieci z naszego przedszkola. Pod koniec listopada dzieci z grupy "Żabki" i ,,Kaczuszki" świętowały Dzień Pluszowego Misia.Tego dnia każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Spotkały się misie małe, średnie, duże, brązowe, szare, białe, a każdy był kochany, uroczy i wyjątkowy. Dzieci z zaciekawieniem słuchały historii o święcie pluszowego misia, poznały też misia polarnego, brunatnego niedźwiadka, ale również wymieniły misie ze znanych bajek tj. Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Miś Colargo oraz Gumisie. W tym wesołym dniu przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami. Chętnie brały udział w zabawach muzyczno - ruchowych, gdzie razem ze swoimi misiami w kole jechały na wycieczkę. Nielada wyzwanie dla przedszkolaków było odnalezienie części ciała  i przyklejenie ich na kontur misia z papieru. Jednakże dzieci super poradziły sobie z tym trudnym zadaniem. Wielką frajdą była zabawa z chustą animacyjną, gdzie przedszkolaki kołysały swoje pluszaki w rytm muzyki i wspólnie zaśpiewały "Sto lat..." Na koniec naszej misiowej uroczystości dzieci degustowały "małe co nie co" pysznego miodku. Otrzymały dyplomy oraz medale Przyjaciela Pluszowego Misia. To był dzień pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowej przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.                                                 

         Anna  Kozakiewicz 

       

     • „Kwiatuszki” świętują Dzień Pluszowego Misia

     •             W dniu 23 listopada przedszkolaki z grupy „Kwiatuszki” obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Razem z nami świętowały także panie Monika i Ilonka z biblioteki, które odwiedziły nas tego dnia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem". Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.

      W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji, które związane były oczywiście z misiami. Poznały historię święta pluszowego misia. Wysłuchały bajeczki o misiu – Guziczku. Brały udział w zabawach ruchowych, misiowej gimnastyce. Był oczywiście taniec z misiem, misiowy masażyk i wiele, wiele innych. Nie mogło zabraknąć również pamiątkowych zdjęć w fotobudce.  Na koniec spotkania przedszkolaki wykonały pracę plastyczną – misia z papierowego talerzyka i próbowały miodku, jak prawdziwe misie. Każdy zuch otrzymał dyplom przyjaciela misia oraz słodkie co nie co od naszych gości.

      Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom z grupy.

      Anna Biedrzycka

     • Akcja charytatywna ,,Eko Przedszkolaki dbają o zwierzaki”

     •  

        W ramach realizacji III edycji ogólnopolskiego projektu „Eko Przedszkolaki” w listopadzie  na terenie naszej placówki, zorganizowaliśmy akcję charytatywną ,,Eko Przedszkolaki dbają o zwierzaki”.

       Celem zbiórki była pomoc skrzywdzonym  psiakom z Przytuliska na Wiśniowej z Sandomierza jak również uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt.

      Dnia 14 listopada przedszkolaki z gr. „Kwiatuszki” wraz ze swoimi paniami jako przedstawiciele naszego przedszkola odwiedziły przytulisko.

      Gdy dotarliśmy na miejsce wszystkie dzieci były bardzo ciekawe tego miejsca, gdyż nigdy wcześniej nie były w schronisku dla psów. Po przekazaniu przywiezionych  przez nas darów zostaliśmy podzieleni na dwie grupy i wspólnie z paniami  opiekującym i się zwierzętami, poznaliśmy podopiecznych mieszkających w przytulisku. Niektóre pieski chciały się z nami bawić, inne były nieufne, a jeszcze inne szczekały na nasz widok. Dzieci z ciekawością przyglądały się wszystkiemu wokół. Dowiedzieliśmy się  w jaki sposób trafiają tam zwierzęta jak wygląda opieka nad nimi oraz, że jest ich tam 48, a najstarszy Astor ma 14 lat.

       Po twarzach dzieci widać było, że bardzo przejęły się losem piesków  i niektóre zadeklarowały, że przyjadą tutaj z rodzicami.

      Cieszymy się, że dzieci wraz z  rodzicami wykazali się tak dużym zainteresowaniem i chętnie oraz bardzo ofiarnie  włączyli się do zbiórki karmy.

      Wszystkim składamy serdeczne podziękowania.

      Ewa Świątek

      Anna Pękalska

      https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5678879755552947&id=123193651121613

       

       

       

     • DZIEŃ JEŻA  W GRUPIE BIEDRONECZKI

     • Głównym celem podczas organizacji tego dnia w naszej grupie było obchodzenie  świąt nietypowych związanych z naszym krajem, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, uwrażliwianie na krzywdę zwierząt i możliwość niesienia im pomocy, doskonalenie słuchania ze zrozumieniem i wypowiadania się.

                  Jednym z  elementów naszego dnia były ciekawostki o jeżach poparte prezentacją za pomocą plansz. Dzieci chętnie słuchały ciekawostek oraz włączały się do dyskusji. Dowiedziały się, że te ssaki są gatunkiem chronionym i istnieje w Polsce Pogotowie Jeżowe. Przy okazji poznawania najważniejszego ze zmysłów u tego zwierzątka przypomniały sobie jakie zmysły mamy i do czego nam służą.

                  W ramach pobudzenia zmysłu dotyku tuptały jak jeżyki po kolczastych matach sensorycznych. Po wycięciu sylwet jeżyków pokolorowały prace, które trafiły na wystawę.

                  Dużą dawkę ruchu zapewniły Biedroneczkom zabawy na Magicznym Dywanie, gdzie musiały uciekać przed jeżykiem zbierając grzyby. Nie zabrakło też zabaw z jeżową rodzinką przy których ćwiczyliśmy określenia „najmniejszy”, „największy” oraz liczebniki porządkowe. Na koniec dzieci otrzymały pochwały oraz nagrody. Mogły także pozaplatać kolce jeża za którego wychowawczyni była przebrana.

      Katarzyna Gniaź

       

  • Kontakty

   • Przedszkole Publiczne w Ożarowie
   • przedszkole@ozarow.pl
   • przedszkole@ozarow.pl
   • (15) 8611036 lub 501 765 123
   • Osiedle Wzgórze 52 27-530 Ożarów Poland
   • 6.30-17.00
 • Galeria zdjęć

   brak danych