• Międzynarodowy konkurs SENSORYCZNA CHOINKA

     •  W grudniu dzieci z naszego przedszkola  uczestniczyły w Międzynarodowym konkursie ,,Sensoryczna choinka".

      Celem konkursu było:

       -rozwijanie kreatywności, twórczości i wyobraźni u dziecka,

      -ćwiczenie zręczności,

      - rozwijanie motoryki małej i sprawności manualnej,

      -stymulacja zmysłu dotyku.

      Przedszkole reprezentowały dzieci uczęszczajęce na dodatkowe zajęcia plastyczne ,,Mali Plastycy” pod kierunkiem pani Ewy Świątek, dzieci z grupy ,,Żabki” od kierunkiem pani Agnieszki Kaczmarskiej, dzieci z grupy ,,Kwiatuszki’’pod kierunkiem pani Anny Pękalskiej.

                                                                                                                              EŚ

       

     • Zdrowo i Sportowo w „Kwiatuszkach”

     •             W bieżącym roku szkolnym  gr. „Kwiatuszki” przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Zdrowo i Sportowo”, która ma na celu promowanie aktywności fizycznej wśród najmłodszych dzieci.

      Jak wiadomo aktywność fizyczna ma wiele zalet, m.in.: zmniejsza otyłość, zapobiega wielu chorobom i poprawia odporność organizmu. Aktywizacja ruchowa dzieci to zwiększenie ich pewności siebie, poprawa pamięci i koncentracji. Zajęcia sportowe uczą zasad fair play oraz współpracy w grupie.

      W celu zobaczenia, jak przebiega realizacja zajęć sportowych w „kwiatuszkach” zachęcamy do obejrzenia filmików z ich realizacji.

       

      Anna Biedrzycka

       

     • INFORMACJE DLA RODZICÓW

     • WAŻNE!!!        

           W związku z bieżącymi i zapowiadanymi podwyżkami  cen artykułów spożywczych oraz dokonaną kalkulacją kosztów wyżywienia od  01.01.2022r.wzrastają ceny posiłków:

      a) śniadanie – 2,40 zł

      b) obiad  - 3,60 zł

      c) podwieczorek - 1,50 zł 

       

          W celu właściwej organizacji pracy przedszkola  w dniach 17.01.2021r. – 28.01.2021r. (okres ferii zimowych w szkołach, brak dowozów) prosimy rodziców zainteresowanych przysłaniem dziecka do przedszkola w w/w okresie o zgłaszanie tego faktu u intendentki lub dyrekcji (zapisy na listę) do dnia 12.01.2022r.(środa) do godz. 12.00. 

       

     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

     •   Z ogromną radością informujemy, że nasze przedszkole  uzyskało dotację na zakup książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025. Ministerstwo Edukacji i Nauki rozstrzygnęło nabór wniosków na zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych w roku 2021 w ramach Priorytetu 3.1 Programu. Znaleźliśmy się  w gronie placówek, które otrzymały wsparcie finansowe przeznaczone na zakup nowości wydawniczych i realizację działań promujących czytelnictwo.

      W ramach realizacji programu:
      1. Wzbogaciliśmy przedszkolny księgozbiór o nowości
      wydawnicze dla dzieci.

      2. Zapraszamy rodziców, gości do głośnego czytania.

      3. Organizujemy konkursy literacie dla dzieci i rodziców.

      4. Prowadzimy codzienne czytanie książek w czasie
      relaksacji.

      5. Współpracujemy  z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy im. Witolda Gombrowicza.
      6. Promujemy czytelnictwo podczas kreatywnych zajęć edukacyjnych.

       

     • WESOŁYCH ŚWIĄT

     • Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

      składamy najserdeczniejsze życzenia.

      Niech ten szczególny okres

      będzie dla Wszystkich czasem zadumy, 

      wyciszenia, wypoczynku

      i prawdziwej radości.

      Nowy 2022 Rok

      niech będzie pełen zdrowia, 

      wiary, szczęścia i optymizmu.

      Życzą: Dyrektor i Wicedyrektor Przedszkola Publicznego w Ożarowie

       

     • Święta tuż- tuż

     • Święta tuż-tuż, w związku z tym dzieci z grupy „Jagódki” pod kierunkiem wychowawców pani Bogumiły Bartnik i Magdaleny Czajkowskiej  przedstawiły bożonarodzeniowy montaż słowno – muzyczny pt. „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, skierowany do społeczności przedszkolnej, a także w formie nagrania do rodziców
      i społeczności lokalnej.
       Pani Dyrektor Jolanta Gołąb powitała najmłodszych widzów, składając najlepsze świąteczne życzenia i zaprosiła do wspólnego obejrzenia przedstawienia.

      Dzieci zaprezentowały tradycje Świąt Bożego Narodzenia, pięknie śpiewały kolędy i pastorałki,  recytowały wiersze, a także zatańczyły, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Był to dzień, w którym zdecydowanie mocniej można było poczuć magię zbliżających się świąt.                                                                                                                

                                                                                                               Wychowawczynie

       

       

     • W świątecznym nastroju

     • Na początku grudnia w grupie: Gwiazdeczek realizowano  tematykę kompleksową związaną ze Świętami Bożego Narodzenia. Celem zajęć było rozwijanie u dzieci umiejętności redagowania życzeń świątecznych i wprowadzenie dzieci w nastrój świąteczny poprzez śpiewanie kolęd i pastorałek.  Dzieci na podstawie ilustracji i własnych doświadczeń  pogłębiały swoją wiedzę na temat obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

       

      Wychowawczynie

      Anna Kwiecińska

      Sylwia Gąsowska

       

     • Święta się zbliżają- dzielmy się ich magią

     • Dzieci z grupy Jagódki z okazji nadchodzących świąt postanowiły sprawić miłą niespodziankę i radość Seniorom oraz Pracownikom „Dziennego Domu i Klubu Senior +” w Ożarowie. Przedszkolaki
      z pomocą wychowawcy Magdaleny Czajkowskiej przekazały na ręce kierownika placówki, pani Elżbiety Gronek kartkę świąteczną z najlepszymi świątecznymi życzeniami oraz bożonarodzeniowy montaż słowno-muzyczny w formie nagrania, który mamy nadzieję dostarczy szanownym odbiorcom wiele  miłych wrażeń i wprowadzi w piękny świąteczny nastrój. Życzymy Seniorom oraz Pracownikom placówki  raz jeszcze Wesołych i Zdrowych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku!!!

                                                                                                                                  

                                                                                                                                                   Magdalena Czajkowska

     • ŚWIĄTECZNE EKO -WARSZTATY DARY NATURY W GRUPIE SŁONECZKA

     •  

      20 grudnia w grupie Słoneczka odbyły się świąteczne Eko Warsztaty w ramach realizowanego ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Eko –Przedszkolaki. W tym dniu przedszkolaki tworzyły własnoręczni  piękne kompozycje   z darów natury według własnego pomysłu.   Wykonanie bożonarodzeniowych stroików stało się wspaniałą okazją do rozwijania umiejętności manualnych oraz   dało dzieciom dużo zabawy i radości. Zorganizowane warsztaty były niezwykle radosnym przeżyciem i przeniosły wszystkich w nastrój oczekiwania na utęsknione święta. Wszystkim przedszkolakom w tym dniu towarzyszył dobry humor. Zajęcia te pokazały, że dziecko uczy się w każdej chwili w każdym czasie, a najbardziej zapadnie w pamięci dziecka to, czego samo doświadczy, co sam odkryje i samo stworzy. 

       

                                                                                       Anita Lipska-Medaj 

     • Świąteczne Eko-warsztaty w grupie Jagódki

     • W ramach grudniowego zadania Ogólnopolskiego projektu Eko-Przedszkolaki, grupa Jagódki wzięła udział w warsztatach dekorowania pierników. Dzieci z radością ozdobiły pyszne wypieki  pod czujnym okiem członkiń Koła Gospodyń Wiejskich, a zarazem mam naszych dwóch Jagódek.  Dziękujemy paniom Joannie Winiarczyk i Renacie Bidzińkiej za wprowadzenie prawdziwie świątecznego klimatu do naszej grupy. Oprócz pierniczków dzieci wykonały także pomysłowe świeczniki z wykorzystaniem słoiczków, soli oraz materiałów przyrodniczych, które z pewnością będą stanowić element świątecznej dekoracji. Świąteczne Eko-warsztaty sprawiły dzieciom wiele zadowolenia
      z podejmowanych działań, a klimat nadchodzących świąt wszystkim się udzielił.

                                                                                                                                                                  

      Wychowawczynie

     • EKO ARTYŚCI W AKCJI - ŚWIĄTECZNE EKO WARSZTATY GIPSOWE

     • EKO ARTYŚCI W AKCJI -

      ŚWIĄTECZNE EKO WARSZTATY GIPSOWE

      W GRUPIE ŻABKI- 

      ŚWIĄTECZNE KARTKI DLA EMERYTOWANYCH PRACOWNIKÓW

      15 grudnia  w ramach realizowanego w naszym przedszkolu ogólnopolskiego projektu edukacyjnego EKO PRZEDSZKOLAKI w grupie Żabki zorganizowano Świąteczne Eko Warsztaty. W tym dniu przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach gipsowych. Była to  nauka przez zabawę,  dzięki której dzieci poznały nowe techniki i materiały plastyczne. Dowiedziały się jak wygląda proces powstania odlewów gipsowych, począwszy od przygotowania masy gipsowej po gotowe odlewy. Samodzielnie dzieci pomalowały farbami gipsowe choinki. Zajęcia stanowiły atrakcyjną i kreatywną formę edukacji artystycznej dzieci, rozbudzając wyobraźnię i sprawność manualną. 

      Dodatkowo jak co roku dzieci wykonały kartki świąteczne dla emerytowanych nauczycieli i pracowników przedszkola, o których zawsze pamiętamy w tym wyjątkowymi okresie świątecznym.

       

      Ewa Świątek

      Agnieszka Kaczmarska

       

     • Mali Plastycy 

     • Dzieci uczęszczające na zajęcia dodatkowe wykonały wyjątkowe bombki z własnym zdjęciem. Przezroczyste bańki zostały dodatkowo ozdobione brokatem i błyszczącymi pomponikami. Myślę, że osobiste bombeczki, ozdobią choinki w domach moich małych plastyków.

      Życzę Wesołych Świąt, niech Mikołaj odwiedzi Wasze domy, a w sercach zagości spokój.

      Prowadząca zajęcia Ewa Świątek

     • Smerfy dekorują pierniczki

     • Zbliżają się najpiękniejsze Święta w roku – Święta Bożego Narodzenia. Przeważnie każdemu kojarzą się one z pieczeniem i dekorowaniem pierniczków. Także w grupie „Smerfy” dzieci dekorowały dziś piękne pierniczki, przygotowane przez panią z Koła Gospodyń Wiejskich w Binkowicach-Joannę Winiarczyk. Smerfiki z wielkim zapałem i zaangażowaniem ozdabiały swoje pierniki z użyciem kolorowych posypek oraz lukru, słuchając przy tym świątecznych piosenek. Smerfy pamiętały również o uczestnikach klubu „Senior+” w Ożarowie, dla których także przygotowały kolorowe i pachnące pierniki, dzieląc się w ten sposób magią nadchodzących Świąt.

      Dzień ten dostarczył nam wszystkim wielu pozytywnych wrażeń i z pewnością wprowadził nas w świąteczny nastrój.

       

      Wychowawczynie grupy

     • KACZUSZKI – W OCZEKIWANIU  NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

     •  

           
       

            Magiczne święta – tak niejeden z nas mówi o Świętach Bożego Narodzenia. Na cudowność tych świąt składa się wiele elementów – choinka, pierwsza gwiazdka, wieczerza wigilijna, prezenty, suto zastawiony stół i spotkania w gronie najbliższych.

           Ten niezwykły nastrój zawitał również do ożarowskiego przedszkola, w którym dużą uwagę przywiązuje się do przybliżania wychowankom dziedzictwa kulturowego regionu świętokrzyskiego m.in. w zakresie zwyczajów i obrzędów związanych ze świętami  Bożego Narodzenia. 

           W grupie ,,Kaczuszki” od dawna słychać śpiewy kolęd i pastorałek. Dbamy o świąteczny wystrój sali i holu. Choineczka,  którą tradycyjnie powinno się ubierać dopiero w wigilijny poranek, w naszej sali już od kilku dni cieszy nasze oczy.

         W ramach realizowanego w grupie ,,Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Piękna Nasza Polska Cała”, aby bardziej  przybliżyć dzieciom tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia, zorganizowaliśmy wspólne pieczenie i dekorowanie pierniczków.

          Podczas rozmowy na temat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia dzieci wypowiadały się, w co można ubrać choinkę, a przy tym poznały symbolikę i znaczenie ozdób świątecznych, w tym również pierniczków, które zwiastowały dostatek w nadchodzącym roku. Zanim wszyscy zabraliśmy się do wykonania bardzo smacznych ozdób choinkowych – pierniczków, dzieci bawiły się przy piosence ,,Pieczemy ciasto”.

           Do pieczenia pierniczków wszystkie Kaczuszki zabrały się z ochotą. A pracy przy tym było niemało: wygniatanie, wałkowanie, wykrawanie różnych kształtów przy pomocy foremek, pieczenie w przedszkolnej kuchni, a po  ostudzeniu najzabawniejsza praca: lukrowanie i ozdabianie cukrowymi ozdobami……. i wreszcie skosztowanie własnoręcznie wykonanych ciasteczek. Pycha!!!  Pierniczki tak jak pięknie wyglądały, tak też smakowały. Podczas pieczenia ciasteczek w przedszkolu unosił się aromatyczny zapach, który  napawał wszystkich świąteczną atmosferą.

            Już niedługo święta, pokażmy dzieciom, jak je przeżywać, aby w przyszłości w Boże Narodzenie z wielką radością wracały do rodzinnego domu i potrafiły zarażać nowe pokolenia  niezwykłą pasją świętowania. Wam kochani Rodzice życzymy więc spokojnych, rodzinnych Świąt, pachnących choinką i promieniejących uśmiechami Waszych dzieci!

                                     Renata Gradzińska i Agnieszka Witek
       

     • INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI DOJEŻDŻAJĄCYCH

     • W okresie świąteczno- noworocznym dzieci przedszkolne dowożone będą busami(tylko 1 odwóz) w dniach 20-22.XII.2021r. oraz 03-07.01.2022r. zgodnie z poniższym wykazem.

      TRASA1

      Miejscowość                             Godziny wyjazdu       Godziny powrotu

      Sobótka                                                   7.03                    14.09

      Jakubowice                                              7.08                    14.04

      Binkowice                                                 7.14                    13.58

      Jankowice                                                7.20                    13.52

      Wyszmontów(pod budką)                        7.25                     13.47

      Wyszmontów (pod sklepem)                    7.28                     13.44

      Gliniany                                                    7.39                       ---

       

      Trasa 2

       Miejscowość                             Godziny wyjazdu       Godziny powrotu

       Wólka Chrapanowska                 7.00                               14.20

      Sobów                                          7.36                               13.44

      Ożarów ul Sandomierska             7.38                               13.44

      Julianów                                       7.46                                ---

      Ługi                                              7.51                                ---

       

      Trasa 3(tylko odwóz)

       Miejscowość                             Godziny powrotu  

      Gliniany                                        13.46

      Julianów                                       13.56

      Ługi                                              14.01

       

       

     • „Kwiatuszki” pieką pierniki 

     •         W środę, 8 grudnia przedszkolaki z gr. „Kwiatuszki” wraz ze swoimi paniami tuż po śniadaniu wybrały się do Koła Gospodyń Wiejskich w Wyszmontowie – Fajne Babki, gdzie wspólnie z p. Beatą, p. Ewą i p. Anią upiekły pyszne pierniczki.

      Zanim przystąpiliśmy do pracy, przedszkolaki odpowiednio się przygotowały – umyły ręce i założyły fartuszki. Poznały składniki, które są potrzebne do zrobienia piernikowego ciasta oraz zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było już gotowe - dzieci wałkowały ciasto a następnie wykrawały różnorodne kształty przy użyciu foremek. Z pomocą pań praca szła sprawnie i bez trudu. Radości było co nie miara – mąka była wszędzie: na ubraniach, na nosie, czole… Efektem pracy dzieci były blachy pełne pierników, które trafiły do piekarnika. Po wystygnięciu wypieków nadeszła chyba najbardziej wyczekiwana chwila – dekorowanie ciasteczek za pomocą lukru, kolorowych posypek i ozdób. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne i przepyszne. Oprócz pierniczków „kwiatuszki” przygotowywały również chrusty. Następnie odbyła się degustacja przygotowanych wypieków – po minach dzieci można było się wnioskować, że im bardzo smakowało.

              Na zakończenie dzieci podziękowały paniom z KGW za wspólnie wypieki wręczając drobny upominek. Serdeczne podziękowania składamy również rodzicom Amelki za pomoc w organizacji tego wydarzenia oraz rodzicom Jasia za sfinansowanie przejazdu.

       

      Anna Biedrzycka

      Anna Kozakiewicz

     • Kartki świąteczne dla przedszkolaków od uczniów

     • Kartki świąteczne

      dla przedszkolaków od uczniów

      Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie

       

      Uczniowie klas I- III z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie wykonali kartki bożonarodzeniowe z życzeniami świątecznymi dla przedszkolaków z starszych  grup: Kaczuszki, Jagódki i Żabki.

      Dodatkowo przygotowali własnoręcznie wykonaną świąteczną książkę „Tomek i Mikołaj”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków.

      Kartki świąteczne wzbudziły ogromną radość wśród przedszkolaków.

       

      Wychowawczynie grup: Żabki, Jagódki, Kaczuszki

       

  • Kontakty

   • Przedszkole Publiczne w Ożarowie
   • przedszkole@ozarow.pl
   • przedszkole@ozarow.pl
   • (15) 8611036 lub 501 765 123
   • Osiedle Wzgórze 52 27-530 Ożarów
   • 6.30-17.00
 • Galeria zdjęć

   brak danych