Strona główna

          • Powitanie lata w Jagódkach

            Dzieci z grupy Jagódek przywitały lato. Nazwa grupy zobowiązuje, więc przedszkolaki wybrały się na piknik gdzie zjadły jagodzianki. Wspólnie z Panią Dyrektor Anna Biedrzycką i Panią wicedyrektor Ewą Świątek powitały lato piosenką i zabawami przy muzyce. Życzymy udanych wakacji i miłego wypoczynku.

          • PODSUMOWANIE PROJEKTU ZDROWO I SPORTOWO

            W ciągu całego roku przedszkolnego, dzieci z grupy „Żabki” aktywnie uczestniczyły w projekcie „Zdrowo i sportowo”. Głównym celem było promowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej oraz kształtowanie pozytywnych nawyków związanych z aktywnością ruchową. Podczas realizacji projektu przedszkolaki brały udział w różnorodnych zabawach ruchowych, ćwiczeniach gimnastycznych, grach zespołowych oraz zajęciach edukacyjnych dotyczących dbania o własne zdrowie. Dzieci chętnie uczestniczyły w proponowanych aktywnościach, rozwijając koordynację ruchową, zwinność oraz umiejętność współpracy w grupie. W ostatnim czasie dzieci uczestniczyły w zajęciach na świeżym powietrzu. Przedszkolaki wykonywały różnorodne ćwiczenia ruchowe, doskonaliły swoje umiejętności podczas skakania na skakance oraz brały udział w zawodach sportowych w ramach mini olimpiady. Realizacja projektu „Zdrowo i s

          • Wycieczka „Biedroneczek” do Alpakrainy

            W dniu 18 czerwca 2026 roku dzieci z grupy „Biedroneczki” wzięły udział w fantastycznej wycieczce do Alpakrainy w Karwowie. Celem wyjazdu była edukacja przyrodnicza, uwrażliwienie maluchów na potrzeby zwierząt oraz integracja grupy na świeżym powietrzu.

            Przygodę rozpoczęliśmy przy urokliwym domku z małym placem zabaw. Następnie dzieci zjadły drugie śniadanie na przygotowanych stołach piknikowych . Najwięcej emocji dostarczyły odwiedziny u mieszkańców Alpakrainy. „Biedroneczki” miały okazję z bliska karmić puszyste, brązowe alpaki ze specjalnych miseczek Ogromną radość sprawiło im także karmienie marchewką małego, brązowego króliczka w jego zagrodzie. Po dawkach edukacji przyszedł czas na swobodną zabawę. Dzieci chętnie budowały zamki w dużej piaskownicy, szukały wykopalisk, jeździły na traktorkach i jeździkach, a także wcieliły się w piratów na pokładzie drewnianego statku. Nastę

          • Happening grupa „Żabki” i „Kaczuszki”

            12.06.2026r. dzieci z Publicznego Przedszkola z grup „Żabki” i „Kaczuszki” uczestniczyły w happeningu „Zdrowy styl życia na Ty z ekologią”. Przedszkolaki aktywnie włączyły się w obchody wydarzenia, biorąc udział w barwnym pochodzie ulicami Ożarowa. Dzieci z grupy „Kaczuszki”, trzymając w rękach zielone balony, maszerowały wraz z pozostałymi uczestnikami, promując zdrowy styl życia oraz troskę o środowisko naturalne. Grupa „Żabki” zaprezentowała występ artystyczny przed szkołą, natomiast grupa „Kaczuszki” wystąpiła na stadionie, śpiewając piosenkę „Zielony dom”. Mali artyści z wielkim zaangażowaniem przedstawili swój program, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na zakończenie wydarzenia dzieci otrzymały od organizatorów upominki oraz zostały zaproszone na zdrowy poczęstunek. Udział w happeningu był dla przedszkolaków doskonałą okazją do wspólnej zabawy integracji oraz kształ

          • PODSUMOWANIE ZAJĘĆ DODATKOWYCH Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

            W Przedszkolu Publicznym w Ożarowie od października do maja dwa razy w miesiącu odbywały się dodatkowe zajęcia z języka angielskiego przeznaczone dla dzieci sześcioletnich. Spotkania prowadzone były w atmosferze zabawy, radości i aktywnego uczestnictwa, dzięki czemu dzieci chętnie poznawały nowe słowa oraz zwroty w języku obcym. Podczas zajęć przedszkolaki uczyły się poprzez gry dydaktyczne, piosenki, zabawy ruchowe, kolorowe ilustracje oraz krótkie dialogi. Dzieci poznały podstawowe słownictwo związane między innymi z kolorami, liczbami, zwierzętami, częściami ciała, pogodą czy codziennymi czynnościami. Nauka odbywała się w sposób naturalny i dostosowany do wieku oraz możliwości dzieci. Dużą atrakcją dla sześciolatków były zabawy muzyczno-ruchowe oraz ćwiczenia rozwijające poprawną wymowę angielskich słów. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, chętnie odpowiadał

          • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Kolorowe Uczucia Gucia – Jagódki

            PROJEKT "KOLOROWE UCZUCIA GUCIA" jest odpowiedzią na trudności dzieci
            w nazywaniu, rozpoznawaniu i radzeniu sobie z emocjami.

            Już na początku września przedszkolaki z grupy Jagódki poznały jednorożca Gucia
            i wspólnie z nim starali się nauczyć trudnej sztuki nazywania i okazywania emocji. Pierwszą przygodą było spotkanie z „Guciem, który uczy się dzielić”. Jagódki wykonały praca plastyczną „Pomocna dłoń”, jako symbol dawania i dzielenia się. Książką „Gucio się nudzi”, stała się inspiracją do rozmów o emocjach – szczególnie o nudzie oraz sposobach radzenia sobie z nią w twórczy i wartościowy sposób. Z magicznego „słoika na nudę” dzieci losowały pomysły na spędzanie czasu gdy jest im nudno. „Gucio uczy się przegrywać” pokazał nam, że warto grać, bawić się, dążyć do celu, a gdyby się nie udało to trzeba pogratulować zwycięzcy. Książka „Gucio uczy się wybaczać” pomogła nam zrozumieć czym j

    • Partnerzy

      • Gmina Ożarów
      • Odnośnik: http://www.edupage.org
      • Odnośnik: ?
    • Odnośnik: https://ppozarow.bip.gov.pl/
    • NASZE OSIĄGNIĘCIA

    • Galeria zdjęć

      • brak danych
      • Przedszkole Publiczne w Ożarowie z grantem na cyfrowe materiały dydaktyczne

         Z radością informujemy, że Przedszkole Publiczne w Ożarowie pozyskało środki finansowe na zakup cyfrowych materiałów dydaktycznych w ramach projektu „Świętokrzyska Ścieżka Rozwoju Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego”.

        Projekt był realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Wzmacniania Odporności Finansowej ze środków Instrumentu na Rzecz Odbudowy i Wzmacniania Odporności.

        Celem projektu było podniesienie kompetencji cyfrowych nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz wspieranie nowoczesnych metod pracy z dziećmi z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych.

        Dzięki dwóm nauczycielkom: Anicie Lipskiej – Medaj i Sylwii Gąsowskiej, które ukończyły 12 godzinny cykl szkoleniowy realizowany w ramach projektu, mogliśmy składać wniosek o grant na zakup cyfrowych materiałów dydaktycznych.

        Uzyskaliśmy kwotę 6366 zł, za którą został zakupiony monitor interaktywny 65”. Zakup monitora pozwoli naszej placówce jeszcze lepiej wykorzystywać nowoczesne technologie w edukacji najmłodszych oraz tworzyć atrakcyjne warunki do nauki, zabawy i wszechstronnego rozwoju dzieci.

        Anna Biedrzycka

    • Data

      • Piątek26.06.2026
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 2074923
    • Mapa

  • Galeria zdjęć

    • brak danych