• (Ty)Dzień Przedszkolaka

•   20 wrzesień to ważna data dla każdego przedszkolaka, bo maluchy i starszaki swoje święto mają i świętować go uwielbiają – mowa oczywiście o Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka.

W tym roku, dzień ten obchodziliśmy nieco inaczej niż w ubiegłych latach, ale równie hucznie, bo aż cały tydzień. Zabawę dzieciakom umilały dwa klauny: Felek i Benek (w tych rolach nauczycielki: Anna Biedrzycka i Agnieszka Witek). Pomocna okazała się także interaktywna tablica multimedialna, na której dzieciaki oglądały specjalnie na tą okazję przygotowany film, podczas którego klauni zachęcali do wspólnych zabaw czyniąc ten dzień wyjątkowym. Wtórowały im panie dyrektorki: J. Gołąb i E. Świątek przebrane w stroje słodkich dziewczynek. Po wesołych zabawach przy muzyce dzieci zostały obdarowane zabawkami do grup oraz słodkim co nieco.

Dzień ten na pewno na długo pozostanie w sercach naszych milusińskich, a przypominać im o tym będzie krótka fotorelacja, do obejrzenia której serdecznie zapraszamy.

A.      Witek, A.Biedrzycka

• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

• Życzymy wszystkim przedszkolakom:radości, zdrowia, uśmiechu, marzeń, przyjaciół, miłości.

Niech pobyt w przedszkolu będzie niezapomnianą przygodą.

Harmonogram uroczystości:

poniedziałek- grupy:Kwiatuszki, Gwiazdeczki

wtorek- Kaczuszki, Żabki, Smerfy

środa- Słoneczka, Motylki

czwartek- Biedroneczki

piatek- Jagódki

• Dzień Kropki w grupie Słoneczka

•          Kolejny rok w naszej grupie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki, wspaniałe święto celebrujące inność, odwagę, kreatywność i rozwijanie ukrytego potencjału.

Dzień Kropki ma swój początek w książce Petera H. Reynoldsa, pt. "The Dot". Opowiada historię Vashti, dziewczynki nie mającej wiary w swoje plastyczne możliwości. Podczas plastyki, Vashti nie potrafi narysować zupełnie niczego. Do czasu aż jej nauczycielka prosi ją, żeby narysowała znak i zobaczyła, gdzie ją poniesie. Nasza bohaterka poirytowana stawia na kartce zwykłą kropkę, podpisuje pracę, a nazajutrz widzi swoją "pracę" za biurkiem nauczycielki w złotej ramie. Vashti niezadowolona z tak niestarannej kropki i zaskoczona zachowaniem nauczycielki, zaczyna plastyczną przygodę z tworzeniem kropek każdego kształtu i rodzaju. Po jakimś czasie w szkole zostaje zorganizowana wystawa dzieł Vashti, a ona sama nazwana artystką przez chłopca, który podobnie jak ona twierdzi, że nie umie rysować...

Największą popularność Reynolds zdobył dzięki Kropce, którą od premiery w 2003 roku przetłumaczono na ponad dwadzieścia języków, w tym język Braille’a. Wspierająca kreatywność książka zdobyła dziesiątki nagród i doczekała się swojego święta. Zapoczątkowany 15 września 2009 roku Międzynarodowy Dzień Kropki z każdą kolejną rocznicą powiększa grono uczestników. To dzień, w którym nauczyciele z jeszcze większą uwagą przyglądają się swoim wychowankom    i poprzez rozmaite kropkowe zabawy wydobywają z dzieci drzemiący w nich potencjał. Dzień, który powinien być obchodzony przez cały rok!

W tym dniu nasze Słoneczka z radością tworzyły swoje kropkowe kolorowe prace, wypowiadały się na temat historii Vashti i doszły do wniosku, że nieważny jest wynik ale próba i śmiałość w dążeniu do celu.

Anita Lipska -Medaj

• KWIATUSZKI na spotkaniu z policjantem

•          Bezpieczeństwo jest jednym z głównych priorytetów Przedszkola Publicznego w Ożarowie. Dlatego też od pierwszych dni w przedszkolu nasze dzieci są wdrażane do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa, zarówno na terenie placówki jak i poza nią. A najbardziej wiarygodną osobą w dziedzinie bezpieczeństwa na drodze jest pan policjant. Dlatego też, dnia

17 września przedszkolaki z gr. „Kwiatuszki” spotkały się przy Komisariacie Policji w Ożarowie z dzielnicowym – p. Piotrem Sałatą, który  opowiedział jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka. Przypominał również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Nasze przedszkolaki, mimo że dopiero 4 latki, posiadają takie wiadomości i swoją wiedzą podzieliły się z naszym gościem. Dzieci doskonale radziły sobie odpowiadając na pytania policjanta.

Funkcjonariusz pokazał nam swoje wyposażenie i umundurowanie, które jest niezbędne podczas wykonywanej służby - wzbudziło to wielkie zainteresowanie ze strony dzieci.

Największą jednak atrakcją był samochód policyjny, do którego dzieci miały okazję wsiąść i obejrzeć. Ku naszemu zdziwieniu niektórzy się bali. Najwięcej radości wzbudzało włączanie sygnałów alarmowych. Pod koniec spotkania pan dzielnicowy zaprezentował prawidłowy sposób przechodzenia przez jezdnię przeprowadzając dzieciaki na druga stronę. Uzyskania wiedza na pewno naszym maluchom się przyda.

W podziękowaniu za ciekawe spotkanie „Kwiatuszki” wyrecytowały wierszyk, oczywiście o policjancie i wręczyły podziękowanie. Przedszkolaki zaś otrzymały kamizelki odblaskowe. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za spotkanie.