• Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci!

Z okazji zakończenia roku przedszkolnego 2019/2020 pragniemy podziękować wszystkim Rodzicom  oraz Przedszkolakom za kolejny rok pracy i wysiłku, za wszystkie dobre chwile.

Życzymy udanych i słonecznych wakacji wolnych od trosk życia codziennego, dobrego wypoczynku ogrzanego słońcem, miłych spotkań, okazji do uśmiechu, wielu chwil wartych wspomnień i szczęśliwego powrotu do przedszkola.

Naszym Absolwentom życzymy powodzenia i sukcesów w szkole!

Dyrektor, Wicedyrektor, Nauczyciele

• Wyzwanie #GaszynChallenge dla 5-cio miesięcznej Zosi

• Podjęliśmy wspólnie z nauczycielkami, pracownikami obsługi i absolwentami przedszkola wyzwanie #GaszynChallenge dla 5-cio miesięcznej Zosi

Dziękujemy za nominację Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Dębnie

Zadanie wykonane, skarbonka zasilona. Teraz do wspólnego pomagania zapraszamy:

Przedszkole w Annopolu

Przedszkole w Tarłowie

Krytą Pływalnię NEPTUN w Ożarowie

Dziękujemy wszystkim, którzy również przyłączyli się do akcji i wsparli ją finansowo.

Link do zbiórki:

Osoby nominowane mają 48 godzin do wykonania zadania.

Małej Zosi życzymy dużo zdrówka i uśmiechu.

• Drodzy Rodzice najstarszych przedszkolaków

Ze względu na obecną sytuację epidemiczną nie możemy w tradycyjnej formie zorganizować pożegnania  naszych  absolwentów- dzieci, które po wakacjach nie wrócą już do przedszkola. Miło nam będzie spotkać  się z Wami i wręczyć  Dyplom ukończenia przedszkola. Zapraszamy do przedszkola zgodnie  z poniższym harmonogramem:

-Dzieci z grupy Biedroneczki -24 czerwca w godzinach 12.00- 16.00

-Dzieci z grupy Jagódki- 25 czerwca w godzinach 10.00- 13.00

-Dzieci z grupy Słoneczka -25 czerwca w godzinach 13.00-15.00

-Dzieci z grupy Motylki- 26 czerwca w godzinach 10.00- 13.00

Prosimy o zachowanie wytycznych reżimu sanitarnego.

• DZIEŃ TATY

• Wszystkim Tatusiom naszych przedszkolaków życzymy dużo zdrowia,  szczęścia i pociechy ze wspaniałych dzieci

• Osiągnięcia Przedszkolaków

Działania zaplanowane w projekcie ,,Kreatywny Przedszkolak” zostały tak zaplanowane, żeby można było je wykorzystać w codziennym życiu przedszkola i pokazywały twórczą  i kreatywną stronę pracy dzieci, nauczycieli i rodziców.

Dzięki wspólnym przedsięwzięciom przedszkolaków uczęszczających na plastyczne zajęcia dodatkowe, a w ostatnim czasie ogromnemu zaangażowaniu rodziców i dzieci  z grup: Biedroneczki, Żabki, Kaczuszki podczas pracy zdalnej zrealizowaliśmy wszystkie zadania zaplanowane w projekcie.

Harmonogram  obejmował wykonanie następujących prac: jesiennych mandali, Orła Białego, atlasu liści, ozdoby choinkowej wykonanej z tkaniny, kulinarnego prezentu dla babci i dziadka, makiety 3d śnieżnej krainy, kreatywnej pisanki, wielkanocnych warsztatów rękodzieła, ogródka warzywno- kwiatowego, majowej łąki.

Grupa Żabki włączyła się do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.

Celem projektu było rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci.

Głównym zadaniem projektu było wybranie grupowej maskotki. „Miś Puszek” podróżował po domach naszych przedszkolaków. Zadaniem dzieci była opieka nad misiem, uzupełnienie misiowego pamiętnika oraz czytanie misiowi bajek wspólne z rodzicami i rodzeństwem.

Zrealizowane zostały następujące moduły projektu:

• Czytające Przedszkolaki
            • Misiowy Wolontariat
            • Bezpiecznie z Małym Misiem
            • Mały Miś i prawa dziecka
            • Play with Little Teddy Bear

Podczas pracy zdalnej przy współpracy Rodziców  zrealizowane zostały dwa  moduły:

• Zmisiowany Dzień Matematyki
            • Mali Przedsiębiorcy - poznajemy zawody.

Udział w projekcie rozbudził pasję do słuchania bajek, rozwijania czytelnictwa , ale także przyczynił się do kształtowania u dzieci postawy otwartości na świat i innych ludzi.

Projekty  cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i sympatią ze strony dzieci

Każdy uczestnik projektów otrzymał  Dyplom Kreatywnego Przedszkolaka,  a nasza placówka Certyfikat Kreatywnego Przedszkola i Certyfikat Wzorowej Placówki.

• Praca zdalna

• Zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze z Maciusiem prowadzone były w formie nauczania zdalnego, w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. W pacy zdalnej z dzieckiem skupiałam się przede wszystkim na doskonaleniu samodzielności, umiejętności komunikacyjnych oraz radzeniu sobie z emocjami.

Dostosowując metody i formy pracy, współpracowałam z mamą chłopca, rozwijałam mocne strony oraz umiejętności. Poprzez pozytywne wzmacnianie i pochwały Maciuś chętnie wykonywał powierzane mu na miarę jego możliwości zadania. Chłopiec poczynił postępy                     w mowie, czynnościach samoobsługowych, przestrzeganiu norm obowiązujących                                              w społeczeństwie. Najlepiej pracował, gdy stosowano wizualne pomoce dydaktyczne, naprzemienność działań. Maciuś zrobił postępy w mowie, wskakuje części ciała, prawa i lewa strona, nazywa kolory, lubi wykonywać prace plastyczne, na różnej fakturze i o rożnej strukturze. Zabawy paluszkowe, rytmiczne czy śpiewanie piosenki sprawiają mu dużo radości. Bardzo lubi czytanie książeczek i wierszy. Maciuś jest otwartym, pogodnym chłopcem,                           z uśmiechem na ustach i zainteresowaniem poznaje świat.

Życzę dalszej owocnej pacy i sukcesów.

Sylwia Gąsowska

• Dzień Dziecka

• Kochane Przedszkolaki z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam dużo zdrówka, uśmiechu na twarzy, radosnych zabaw z kolegami i koleżnkami, mnóstwo prezentów i oczywiście szybkiego powrotu do przedszkola. Bardzo za Wami tęsknimy i czekamy z niecierpliwością na Wasz powrót.

Z okazji dzisiejszego święta  mamy dla Was prezent- bajkę,,Doktor Dolitte". Prosimy aby Rodzice umożliwili dzieciom jej obejrzenie w dniu dzisiejszym w godzinach 11.00- 16.00, bo w tym czasie będzie aktywny link do do spektaklu https://youtu.be/QrLRNyMoo_M