• Informacja dla rodziców dotycząca opłat za przedszkole

          • Informacja dla rodziców dotycząca opłat za przedszkole

            Opłaty za przedszkole za miesiąc marzec i zaległe można dokonywać  przelewem po wcześniejszym telefonicznym kontakcie z intendentką  tel.663 711 439, która poda kwotę do zapłaty i sposób opisania przelewu.

            Dane do przelewu: Przedszkole Publiczne w Ożarowie

                                              Os. Wzgórze 52

            Nr konta: 46 9423 0000 2001 0008 0868 0001

            Tytuł przelewu: imię i nazwisko dziecka ,  żywienie marzec 2020r.…, za godziny marzec 2020r. … zaległości za …(w miejsce kropek wpisać informacje uzyskane od intendentki).

          • Drodzy Rodzice

          •   Informujemy, że zgodnie z decyzją organu prowadzącego nasze przedszkole nie będzie otwarte od 6 maja i dzieci nadal pozostają pod opieką rodziców.

            Nie jesteśmy w stanie w tak krótkim czasie spełnić  wymagań zawartych w wytycznych Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Edukacji Narodowej a tym samym  zapewnić bezpiecznego pobytu dzieci oraz bezpiecznej organizacji pracy personelu.

            Jednocześnie chcielibyśmy dowiedzieć się którzy rodzice przyślą swoje dziecko do przedszkola w czasie pandemi  po spełnieniu przez przedszkole wytycznych MZ, GIS                      i MEN.

            Zainteresowanych  prosimy o przesłanie na adres e-mail przedszkole@ozarow.pl  deklaracji               o treści: " Deklaruję pobyt w przedszkolu  mojego dziecka ....... (imię, nazwisko i data urodzenia) w godzinach   od ......... do ........... " 

                                             ........................................

            podpis rodzica

          • Informacja dla rodziców dzieci kończących przedszkole

          • Zgodnie  § 3 pkt 4 rozporządzenia MEN z dnia 26 kwietnia 2018 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (Dz. U. z 2018 r., poz. 939), prosimy rodziców dzieci   kończących przedszkole w bieżącym roku szkolnym, o odebranie Informacji o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej w dniach 28,29 kwietnia w godz. 8.00-16.00 w gabinecie dyrektora z zachowaniem wytycznych sanitarnych.

             

          • Informacja dla rodziców

          • Informujemy rodziców, którzy nie mają możliwości uregulowania opłat za przedszkole przelewem bankowym prosimy o zgłoszenie się do intendentki w dniach 28, 29 kwietnia w godzinach od 8.00 do 16.00.

            Przypominamy o możliwości odbioru kart pracy i rzeczy osobistych dzieci z przedszkola w godzinach 8.00-14.00 z zachowaniem wytycznych sanitarnych.

             

          • KOPCIUSZEK online!

          • KOPCIUSZEK online!

            Już w niedzielę 26 kwietnia o 15.00 zapraszamy na wyjątkowy spektakl dla dzieci.

            „Kopciuszek" Marty Guśniowskiej na podstawie znanej baśni braci Grimm to wspaniała przygoda dla najmłodszych i sentymentalna podróż wspomnień dla starszych, a wszystko to za sprawą aktorów Teatru Powszechnego w Radomiu.

            „Kopciuszek" to mądre, dowcipne, barwne przedstawienie z piosenkami i pięknymi lalkami. Spektakl wyreżyserował Petr Nosalek - jeden z najbardziej utytułowanych twórców teatru dla dzieci. Wraz z Kopciuszkiem zapraszamy Was w podróż do magicznej krainy bajek, w której nie można się nudzić...

            Przedstawienie będzie można obejrzeć na kanale Youtube Teatru Powszechnego w niedzielę 26 kwietnia o godzinie 15.00

            https://www.youtube.com/user/TeatrPowszechnyRadom/featured?view_as=subscriber

             

             

          • Informacja dotyczaca rekrutacji na rok szkolny 2020/2021

          • Informujemy rodziców, którzy złożyli wnioski( w terminie tj od 2 do 31 marca tego roku) o przyjęcie dziecka do przedszkola, iż dzieci zostały zakwalifikowane do Przedszkola Publicznego w Ożarowie na rok szkolny 2020/2021.

            Prosimy rodziców dzieci zakwalifikowanych, o przesłanie woli przyjęcia dziecka do przedszkola do 25 kwietnia na emaila: przedszkole@ozarow.pl

            Wzór:

            Potwierdzam wolę przyjęcia dziecka......(imię i nazwisko)

            do Przedszkola Publicznego w Ożarowie na rok szkolny 2020/2021

            Imie i nazwisko rodzica...................

          • Refleksja nauczyciela wspomagającego na temat pracy zdalnej.

          •  „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż, bo … „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

              Tak właśnie pisał Janusz Korczak „król dzieci”– lekarz, pedagog, wychowawca, publicysta i pisarz. Twierdził on, że miejsce dziecka jest właśnie w towarzystwie jego rówieśników. Dążył do tego, by dzieci wymieniały się swoimi doświadczeniami i dziecięcymi poglądami, aby w taki sposób podlegały procesowi wzajemnej integracji i akceptacji. Taki sposób według niego miał je przygotowywać do dorosłego życia. Starał się zapewnić ponadto dzieciom beztroskie, co nie znaczy pozbawione obowiązków dzieciństwo.

             

                 Drodzy Rodzice z wiadomych względów obecna sytuacja nie daje możliwości realizacji wyżej wymienionych wartości w stu procentach. Aby zniwelować skutki mało komfortowej sytuacji, w jakiej wszyscy obecnie się znaleźliśmy nasza praca znacząco się zmieniła, bo właśnie podjęłyśmy się edukacji „na odległość” tzw. pracy zdalnej. Kontaktujemy się z rodzicami poprzez komunikator internetowy albo jeszcze inne dostępne formy. Praca dydaktyczno – wychowawcza polega teraz na przekazywaniu propozycji a w moim przypadku rodzicom dziewczynki tzn.materiałów wspierających i wspomagających proces kształcenia poprzez rozbudzanie potencjału intelektualnego u dziecka w zakresie wszechstronnego rozwoju.

                   Myślę, że wsparcie z mojej strony, chociaż, w jakiej części dawało rodzicom i dziecku poczucie pewności siebie oraz wzbudzało poczucie bezpieczeństwa.Dla mnie w obecnej sytuacji taka współpraca jest bardzo ważna, bo chociaż wirtualnie, ale jestem obecna duchowo z dziewczynką i jej rodzicami.

                      Proponowane zagadnienia starałam się przekazywać w takiej formie, aby tok ich realizacji był zgodny z podstawą programową a stopień trudności dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości dziecka. Mając na uwadze dobro dziewczynki i jej dalszy rozwój starałam się stosować różnorodne formy i metody naszej współpracy.Proponowałam karty pracy do ćwiczeń grafomotorycznych wspomagających naukę pisania, ćwiczenia utrwalające znajomość cyfr, rysowanie po śladzie a potem samodzielnie, wiosenne zabawy literkami, karty pracy do prób samodzielnego dokonywania analizy i syntezy wzrokowo – słuchowej, a także filmiki edukacyjne np.do nauki czytania metoda sylabową lub poszerzające wiadomości z zakresu poznawnia przyrody w okresie wiosny.Masażyk na dobry humorek (z interpretacją ruchową zgodnie z treścią) z kolei miał za zadanie wprowadzić trochę radości i humoru.Proponowane prace plastyczne były z zastosowaniem różnych technik i materiałów. Wiersze, piosenki oraz opowiadania stosowne do tematyki tygodnia miały na celu rozwijania mowy, myślenia oraz wypowiadanie się na określony temat. Ćwiczenia gimnastycze zastępowałam ciekawymi propozycjami aktywności ruchowej przy muzyce.Natomiast czynności higieniczne a konkretnie obecnie szczególnie bardzo ważne dokładne mycie rąk wspomagane było piosenką „Myj ręce z liskiem”.Myślę, że wsparcie z mojej strony przekładało się na efektywność działań i rozwój umiejętności dziecka.To dzięki rzetelnej pracy Rodziców podczas realizacji moich propozycji możemy uznać naszą współpracę za owocną i pomyślą.

                  Bardzo serdecznie dziękuję.To Rodzice są teraz głównymi osobami, realizującymi moje propozycje przesyłane „na odległość”. Efekty i włożony trud tej współpracy po części można obejrzeć w zamieszczonej poniżej galerii zdjęć.

                     Korzystając z okazji, że zbliżają się Święta Wielkanocne prognę wszystkim Rodzicom całej społeczności przedszkolnej złożyć najserdeczniejsze życzenia.

                    Chociaż dzisiaj z dalekich stron, życzę wszystkim radosnych świąt, mokrego Dyngusa, smacznego jajka, humoru dobrego i wszystkiego, wszystkiego najlepszego.

                    Do zobaczenia w przedszkolu.

                 

             

                                                                                                                Bogumiła Bartnik

          • Realizacja działań edukacyjnych w grupie I „Gwiazdeczki”

          •         W najmłodszej grupie I „Gwiazdeczki|” (dzieci 2,5-, 3-letnie) kontaktujemy się z rodzicami głównie za pomocą Messengera – założona tam jest grupa Gwiazdeczki.  Podajemy rodzicom propozycję kreatywnych zabaw edukacyjnych do wykorzystania z dzieckiem w domu m.in. https://mojedziecikreatywnie.pl/2016/01/zabawy-dla-2-3-latka/. Rodzice otrzymują codziennie od nas informacje, które mogą być dla nich inspiracją do pracy z dzieckiem w domu. 

                     Przesyłamy rodzicom wiersze oraz linki do opowiadań, bajek edukacyjnych  o tematyce wiosennej, wielkanocnej (zgodnie z planami miesięcznymi, które zostały zmodyfikowane).  Zachęcamy do prowadzenia z dziećmi rozmów na temat  treści wiersza, czy też opowiadania oraz omówienia np. oznak wiosny z kart pracy OLEK i ADA (do których podajemy numery stron oraz link). Proponujemy rodzicom, aby omawiali z dzieckiem rozmaite obrazki na spostrzegawczość - wyszukiwanie różnic, układanie puzzli przedstawiających wiosenne kwiaty itp.

                     Ponadto przesyłamy zdjęcia liczmanów i rozmaitych zbiorów do ćwiczenia z dzieckiem w domu; linki z propozycjami dotyczącymi:  opanowania pojęć matematycznych (np. rymowanka „Szóstka słoni”); klasyfikowania przedmiotów wg określonego kryterium; rozwijania umiejętności liczenia w zakresie czterech.

                     Zachęcamy do wykonywania różnorodnych prac plastycznych, których wzory (oraz linki) udostępniamy na bieżąco (o różnym stopniu trudności) wraz z opisem wykonania pracy plastycznej. Udostępniamy rodzicom linki do: ulubionych zabaw ruchowych ze śpiewem  m.in.„Głowa ramiona”; ciekawych układów tanecznych - „Taniec połamaniec”; posłuchania odgłosów ptaków, które można usłyszeć wiosną;  rozmaitych śpiewanek; ćwiczeń ruchowych; masażyków relaksacyjnych; piosenek w j. angielskim.

                     Rodzice wykazują duże zainteresowanie naszymi propozycjami, uczestniczą z zaangażowaniem na naszej grupie na Messengerze.  Przesyłają nam swoje propozycje i prośby np. aby wysłać linki na masy solne oraz masy sensoryczne. Otrzymujemy informację zwrotną od rodziców, którzy chętnie korzystają z naszych propozycji.  Z radością i dumą oglądamy zdjęcia prac, które dzieci wykonały ze swoimi rodzicami oraz filmiki, na których recytują wierszyki, których nauczyli się w domu.

                     Niektórzy rodzice wysyłają na grupie zdjęcia i filmiki również z tego; jak dzieci spędzają czas w domu; ze wspólnych spacerów w poszukiwaniu oznak wiosny; ze wspólnego pieczenia ciasta, przesadzania kwiatów, malowania (nawet ścian), układania puzzli, zabaw. Ze wzruszeniem oglądaliśmy zdjęcie Matyldy z młodszym rodzeństwem, które niedawno się  urodziło (życzymy dużo zdrówka).

                     Nasza grupa GWIAZDECZKI na Messengerze znacznie powiększyła się w ostatnim czasie. Bardzo nas cieszy ten fakt – zapraszamy do aktywnego udziału wszystkich zainteresowanych. Dziękujemy naszym kreatywnym rodzicom i Gwiazdeczkom za zaangażowanie i wspólną realizację treści programowych. Cieszymy się, że tak wspaniale dbacie o edukację swoich dzieci.

                     Życzymy wszystkim wytrwałości i dużo zdrowia.  Zapraszamy do dalszej, ścisłej współpracy w naszej Gwiazdeczkowej Rodzince.

             

                                                                                       Wychowawczynie grupy

                                                                                                 Gwiazdeczki

          • Kwiatuszki super maluszki

          • W związku z tym, że placówki oświatowe, w tym nasze przedszkole, są zamknięte i brakiem możliwości osobistego kontaktu z dziećmi, staramy się realizować zamierzenia wychowawczo – dydaktyczne zgodnie z aktualną tematyką poprzez różne formy kontaktu. W 3 – latkach „Kwiatuszkach” czynimy to za pośrednictwem utworzonej grupy na FB. Rodzice chętnie korzystają z naszych propozycji, ale sami również w ciekawy sposób spędzają z dziećmi czas organizując im różnego rodzaju zajęcia i zabawy. A skąd o tym wiemy? Oczywiście ze zdjęć, którymi dzielą się z nami za pośrednictwem grupy na FB. Bardzo im za to dziękujemy.

            Nasze maluszki intensywnie spędzały ten czas robiąc wiele ciekawych rzeczy m.in.:

            - wspólnie z rodzicami piekły różne pyszności np.: pizzę, pierogi, babeczki, chlebek

            - oglądały interesujące filmy edukacyjne

            - wykonywały ciekawe prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik i materiałów.

            Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż kilkoro dzieci podejmuje próby rysowania prostych szlaczków i obrazków po śladzie. Brawo J

                        Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za dotychczasową współpracę. Życzymy Wam dużo zdrowia, radości i miejmy nadzieję, że niedługo spotkamy się w naszym przedszkolu i będziemy miło wspólnie spędzać czas.

             

            Wychowawczynie

          • Nauka i zabawa w domu w grupie ŻABKI

          •     Pomimo tego, że nie spotykamy się w przedszkolu, przedszkolaki z grupy Żabki nie nudzą się tylko kreatywnie i pracowicie spędzają czas w domu. Nauczycielki są w stałym kontakcie z dziećmi i rodzicami. Rodzice robią zdjęcia dzieciom podczas wykonywania prac, które proponują panie z grupy. Dodatkowo rodzice przesyłają zdjęcia, które pokazują , jak dzieci wspólnie z rodzicami i rodzeństwem atrakcyjnie spędzają czas. Zdjęcia są inspiracją dla innych i dają możliwość wymiany doświadczeń. Podczas realizacji tematu o wiośnie dzieci  założyły w swoich domach zielone ogródki.

            Podejmowane są również działania dodatkowe w których dzieci biorą chętnie udział np.:

            • udział dzieci w akcji „Tęcza- zróbmy razem ten świat kolorowym”
            • udział dzieci w projekcie edukacyjnym  Kreatywny Przedszkolak
            • zorganizowanie konkursu grupowego z prac plastycznych, które dzieci wykonują w domu
            • udział dzieci w akcji pod patronatem Agaty Kornhauser-Dudy: Pierwsza Dama zachęca dzieci do wysyłania życzeń wielkanocnych

            Dziękujemy bardzo za nadesłanie zdjęć oraz za zaangażowanie dzieci i rodziców.

            Pozdrawiamy serdecznie wychowawczynie

          • „SMERFY PRACUSIE NIE PRÓŻNUJĄ I CIĘŻKO PRACUJĄ”

          •     Serdecznie witamy wszystkich przedszkolaków i ich rodziców w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Razem z Naszymi przedszkolakami z grupy „Smerfy” chciałybyśmy  podzielić się fajnymi pomysłami na nudę i zabicie czasu, a jednocześnie super zabawę i rozwijanie kreatywności dzieci. W naszej grupie na fb został ogłoszony konkurs na zrobienie Marzanny. Bardzo ucieszył nas fakt, że tak dużo dzieciaków wzięło w nim udział i że dzielą się pomysłami w postaci zdjęć, które być może są dla kogoś inspiracją. Miło oglądać filmiki z gimnastyką Pana Miłosza z udziałem naszych przedszkolaków i oczywiście nie zapominamy o higienie bawiąc się przy zabawie ruchowej z pokazywaniem „Sio zarazki”. Dzieci wykonują piękne pisanki z ryżu, kaszy i innych dostępnych w domu produktów. Franuś uczy się wiązać buty na pudełku po chusteczkach higienicznych. Zostały wykonane kalendarze pogody,  a codziennie o godzinie 11 czas spędzamy ze Smart Kids Planet na zabawie z Wielorybem Błękitkiem, oraz organizowanymi warsztatami pt: „Szklana pogoda w szklanym słoiku”, „Warsztaty kreatywnego malowania”. Wszystkie zamieszczone przez nauczycielki pomysły dzieciaki chętnie wykonują mając super zabawę co nas bardzo cieszy. Wysyłamy Wam nasze pomysły w formie zdjęć i mamy nadzieję, że podzielicie się Waszymi. Życzymy Wszystkim dużo zdrowia, cierpliwości i mamy nadzieję, że szybko się zobaczymy w przedszkolu. Naszym Smerfom i ich rodzicom bardzo dziękujemy za tak dużą aktywność na grupie. Pozdrawiamy

                                                                          Agnieszka Witek

                                                                           Paulina Wydrzycka

                                                               

             

             

          • AKTYWNOSĆ KACZUSZEK W OKRESIE EPIDEMII

          •      Zamknięcie przedszkoli w okresie epidemii to trudne wyzwanie, które wymaga od  nas nauczycieli  i od rodziców zorganizowania  dzieciom dnia w nieco innej formie. Mimo to, nasze zuchy - Kaczuszki szybko zaadoptowały się do nowych warunków, aktywnie spędzając czas w domowym zaciszu.

                 Z propozycji zabaw dydaktycznych, ruchowych, muzyczno-ruchowych, prac plastycznych udostępnianych na grupie fb  bardzo chętnie korzystają nasi wychowankowie i ich rodzice. Dostajemy od nich  informacje zwrotne najczęściej w postaci filmików i zdjęć, co daje nam wiele radości. Rodzice też sami udostępniają wiele  stron z ciekawymi pomysłami, za co im serdecznie dziękujemy.

                 Dzieci chętnie włączają się do wspólnego oglądania programów transmitowanych z Centrum Mądrej Planety. Dzięki nim, m.in. mają możliwość spotkań z interaktywnym wielorybem, uczestniczą w quizach, rozwiązują zagadki, bawią się w zabawy z pokazywaniem, uczestniczą w warsztatach plastycznych.

                 Wykorzystują też udostępnione propozycje zabaw ruchowych, bawiąc się z rodzicami, czy rodzeństwem. Poranna rozgrzewka polega na zakręceniu kołem z wykorzystaniem komputera  i wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń. W celu rozwijania poczucia równowagi i koncentracji gimnastykują się z też z sympatyczną laleczką Fruzią.

                 Szereg twórczych aktywności, które wpływają na zdrowie i samopoczucie  zdobywają też dzięki propozycjom z ,,Muzylkowych inspiracji” – tu przy użyciu rekwizytów dostępnych w domu lub samodzielnie wykonanych podczas spotkania z Moniką Kluzą,  gimnastykują się, tańczą,  bawią, określają swój nastrój, poznają wiele wierszyków -  masażyków.

               Dzieci  poznały też wiele utworów muzycznych  z teledyskami o zdrowiu, higienie, zarazkach. Uczyły się, biorąc przykład z liska, jak prawidłowo myć ręce. Poznały wiele sposobów na zdrowe odżywianie – bawiąc się z animatorką Migotką. A ze znanym z przedszkola – panem Miłoszem, miały możliwość wspólnych zabaw muzyczno-ruchowych o tematyce wiosennej. Poznały też  ciekawe piosenki w języku angielskim. Dzięki filmikom przesłanym przez rodziców mogłyśmy podziwiać nasze zdolne przedszkolaczki prezentujące  piękne układy taneczne. 

                 Kaczuszki w wolnym czasie chętnie wykorzystują udostępnione im kolorowanki, piszą  po śladzie, łączą  obrazki z odpowiadającym  im cieniem, dorysowują drugą połowę obrazka, układają puzzle, grają w gry planszowe. Pomagają też swoim rodzicom w domowych obowiązkach: aktywnie uczestniczą w pracach porządkowych na działce lub też wypiekają chlebek, ciasteczka, placki, a nawet robią watę cukrową. Bardzo fajną formą na aktywne spędzanie czasu są organizowane przez nich teatrzyki, czy też zabawy w eksperymentowanie, do których zapraszają swoich rodziców, rodzeństwo. 

                 Tematyka o budowlach była dobrą okazją do zabawy w architekta. Dzieci rysowały domki z krasnoludkiem Tadziem, konstruowały budowle z figur geometrycznych. Niektóre przedszkolaczki skorzystały z propozycji wypełniania konturów domku online, z wykorzystaniem komputera. Fajną zabawą było projektowanie  domków dla lalek, dinozaurów, bazy dla samochodów i Pidżamersów. Dzieci miały też okazję wybrać się na wirtualny spacer po Sandomierzu i poznać nietypową architekturę tego miasta.

                Nasi wychowankowie bardzo chętnie i starannie przygotowują prace plastyczne z rzeczy dostępnych w swoich domach. Wiosenna tematyka zainspirowała ich do tworzenia wspaniałych  dzieł. Dominowały bocianki, pszczółki, motylki, żabki i kwiatuszki. Niektóre dzieci nie zapomniały też o zwyczaju ludowym, związanym z wykonywaniem Marzann.

                   Ogłoszony przed świętami wielkanocnymi plastyczny konkurs na ozdobę wielkanocną  spotkał się z dużym zainteresowaniem. Łącznie 16 dzieci z pomocą rodziców wykonało wspaniałe jajeczka, zajączki, stroiczki, które zapewne będą piękną dekoracją wielkanocnych stołów.

                  Do głosowania na najładniejszą pracę zaprosiłyśmy dzieci i rodziców. Cieszymy się, że w głosowaniu wzięło udział tak dużo naszych Kaczuszek. Dziękujemy naszym wychowankom za aktywność i dziecięcą szczerość przy wyborze najładniejszej pracy konkursowej. My, dorośli wiemy, że gdy szukamy dobrej dawki humoru i przepisu na doskonałą zabawę, to musimy zaprosić do niej właśnie dzieci. Wam, kochane Kaczuszki to udało się. Dostarczyłyście  nam wiele przemiłych wrażeń. Miło było obejrzeć filmiki z głosowania z Wami w roli głównej i posłuchać słodkich wypowiedzi opartych oczywiście na Waszej dziecięcej szczerości. Niektóre też wynikały z Waszych przedszkolnych przyjaźni, to też stało się ważne przy ocenie i wyborze pracy konkursowej.

                 Reasumując  wypowiedzi dzieci, a także konsultując się z dyrektor  przedszkola panią Jolantą Gołąb, doszłyśmy do wniosku, że wszystkie prace konkursowe są  przepiękne,  wyróżniają się oryginalnością i pomysłowością przez co zasługują na 1 miejsca – ex aequo.

                 Zwycięzcami w konkursie są również Rodzice, którzy pomimo natłoku obowiązków podjęli się wspólnie ze swoimi dziećmi tak poważnego wyzwania. Za wielkie zaangażowanie, aktywność i kreatywność  Wam Kochani Rodzice bardzo dziękujemy.

                 Składamy też serdeczne podziękowania wszystkim współpracującym z nami Rodzicom. Cieszymy się, że jesteście otwarci na nasze propozycje, chętnie współpracujecie z nami i przekazujecie pozytywną energię Waszym dzieciom. To dzięki Wam dzieci mają możliwość spędzania wolnego czasu w sposób aktywny i twórczy.

            Wszystkim naszym kochanym Kaczuszkom  dziękujemy za to, że dostarczyły nam tak wiele pozytywnych emocji. Jesteśmy dumne z Was i Waszej kreatywności.

            ŻYCZYMY ZDROWYCH, POGODNYCH, SPĘDZONYCH W GRONIE NAJBLIŻSZYCH -  ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

                                                    Wychowawczynie

             

          • Pracowite Biedroneczki

          • Mimo iż obecna sytuacja znacząco wpłynęła na  sposób pracy i kontaktowania się
            z dziećmi oraz ich rodzicami, trzeba przyznać, że  „Biedroneczki” wywiązują się ze swoich przedszkolnych obowiązków na medal. Poprzez komunikator internetowy rodzice dzieci utrzymują z wychowawcami stały kontakt. Najstarsze przedszkolaki chętnie podejmują się proponowanym  aktywnościom, realizując w dalszym ciągu założenia wynikające z podstawy programowej. Poznają litery, doskonalą umiejętność czytania, liczenia, rozwijają zdolności plastyczne, rozwiązują ulubione zabawy z kodowaniem, a także uczą się wierszy na pamięć, które chętnie prezentują na forum grupy. Rodzice są w tej chwili głównym realizatorem proponowanych zajęć. Chętnie też dzielą się własnymi pomysłami na wspólne, twórcze spędzanie czasu w domu, za co im serdecznie dziękujemy. Wiele dzieci włączyło się do udziału w ogólnopolskim projekcie „Kreatywny przedszkolak”, wykonując kolejne zadanie- kreatywną pisankę. Liczne zdjęcia z  działań dzieci, którymi rodzice dzielą się z nami są niewątpliwie miłą odpowiedzią na nasze wsparcie w nauczaniu „na odległość”. Możemy w ten sposób wspólnie uczestniczyć w zdobywaniu przez naszych milusińskich nowych umiejętności, udzielać pochwał oraz zachęcać do dalszej pracy. Aktywne oraz pracowite „Biedroneczki” możemy obejrzeć w załączonej fotorelacji, a że jest to okres zbliżających się Świąt Wielkanocnych akcentów wiosennych i świątecznych jest tu wieleJ

            Życzymy wszystkim duuuużo zdrówka i jak najszybszego powrotu do naszej przedszkolnej sali J

                                                                                              Wychowawczynie

          • Zdalne nauczanie w grupie "Jagódki"

          •  

             

             

             

               

                   W tym trudnym dla nas wszystkich czasie staramy się, aby dzieci z grupy "Jagódki" nie odczuwały tęsknoty za przedszkolem. Nie obawiały się trudno zrozumiałej dla nich sytuacji dlaczego nie mogą normalnie pójść do przedszkola i uczyć się z innymi dziećmi oraz razem z rodzicami produktywnie spędzały czas. Pamiętały o systematycznej pracy ponieważ już od września wypierają się do pierwszej klasy szkoły podstawowej.

                    Panie wspólnie organizują dla naszych przedszkolaków ciekawe zajęcia rozwijające różne aktywności. Przez cały czas realizujemy podstawę programową. Ostatnie tygodnie należą do tematyki wiosennej (oznaki wiosny, kwiaty wczesnowiosenne, ptaki które przylatują do Polski z ciepłych krajów oraz tematyka wielkanocna). Dzieci powtarzają poznane litery jak również uczą się nowych ( Ł,ł; J,j; F,f) poprzez wykonywanie kart pracy i pisanie w zeszytach. Dzięki zabawom ćwiczą odejmowanie i dodawanie do 10, figury geometryczne, klasyfikowanie przedmiotów według różnych aspektów, układanie przedmiotów w zbiory, grupy oraz rytmy, wzory monet i banknotu 10 złotowego. Dzieci bardzo chętnie wykonują prace plastyczne z wyprawki oraz zaproponowane przez pani nauczycielkę zgodnie z tematyka zajęć. Prace plastyczne wykonywane są różnorodnymi technikami np. sylweta motylka do wyklejenia plasteliną, sylweta wilgi do wyklejenia bibułą, koszyczek wielkanocny z papieru z wyprawki. Dzieci dostają też propozycje opowiadań ( A. Widzowska "Ozimina" oraz "Gipsowe pisanki", H. Zdzitowiecka "Gdzie budować gniazdo?", M. Strękowska-Zaremba "Sąsiad szpak", wierszy i rymowanek ( M. Markowska "Ręce w przód, ręce w górę", W. Broniewski "Śmigus", B. Gładkowskiej "Wiosna młoda", "Spotkanie z wiosną", oraz piosenek ( "Wiosenne buziaki", "Jaskóła, czyli ogłaszają ptaki wiosnę", "Koszyczek dobrych życzeń") i zagadek ( teksty, link do odsłuchania piosenki). Aktywność fizyczna w czasie gdy przebywamy większość czasu w domu jest dla dzieci bardzo ważna. Otrzymują przykłady prostych ćwiczeń, które mogą wykonać w domu             z rodzicami czy rodzeństwem, jak również zabawy ruchowe ( zabawy przy piosence, zumba kids). Biorąc pod uwagę to, że przybyła do nas wiosna, pragniemy rozbudzić też  w dzieciach aktywność przyrodniczą poprzez linki do filmów przyrodniczych zdjęć przyrody, zwierząt, roślin.

            Współpraca z rodzicami przebiega owocnie i systematycznie. Nauczycielki kontaktują się z nimi przez pocztę e-mail oraz przez messenger. Rodzice chętnie wykorzystują propozycje zabaw dla dzieci. Często opisują jak przebiega praca dzieci, jakie mają trudności i sukcesy podczas domowej edukacji. Chętnie też dzielą się swoimi propozycjami. Fotografują dzieci podczas wykonywania pracy oraz efekty, czyli karty pracy wykonane przez dzieci i prace plastyczne. 

                    Jagódki dostają tez róże propozycje stron internetowych z grami edukacyjnymi,                      (http://pisupisu.pl/, https://szaloneliczby.pl/), łamigłówkami, kolorowankami w zakresie matematycznym i językowym, strony internetowe z dodatkowymi kartami pracy, propozycjami zabaw, słuchowisk oraz karty pracy związane z kodowaniem. Aby miały stały kontakt z językiem angielskim wysyłane zostają piosenki związane z aktualną tematyką.

            Wychowawczynie

          • Grupa Słoneczka

          •  

            Dla wszystkich nas nastał czas bardzo trudny, kiedy zamknięte są placówki oświatowe. To czas smutny, ale próbujemy go dobrze wykorzystać. Kurator Oświaty zaleca nauczanie zdalne. Dlatego też          a nawet wcześniej z potrzeby własnej przedstawiamy naszym rodzicom         i wspaniałym Słoneczkom zestaw źródeł, z których mogą skorzystać podczas zabawy z dziećmi. Prosimy  aby pamiętali, że warto nieprzerwanie ćwiczyć samodzielność, umiejętności komunikacji, panowania nad emocjami. W naszej grupie na facebooku zamieszczamy materiały do pracy z naszymi wychowankami, rozwijające rozwój mowy, umiejętności matematyczne, plastyczne, techniczne oraz ruchowe. Rodzice chętnie korzystają z pomysłów a także często mile nas zaskakują wymyślając super zabawy, które stają się inspiracją dla wszystkich. Cieszymy się, że możemy Was widzieć chociażby komunikując się poprzez wideorozmowy czy  wiadomości. Z życzeniami zdrowia i jak najszybszego spotkania wychowawczynie grupy Słoneczka.

            Wychowawczynie

  • Galeria zdjęć

      brak danych