• KWIATUSZKI obchodzą Dzień Pluszowego Misia

W piątek 22.11.2019 przedszkolaki z gr. „Kwiatuszki” obchodziły Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu najważniejszymi gośćmi były właśnie pluszowe misie, i te małe i te duże, przyniesione przez dzieci. Przeważały misie, jednak były też pieski, kotki czy też smoki.

Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od zaprezentowania misiów przyniesionych przez dzieci oraz od wysłuchania bajki czytanej przez p. Monikę z biblioteki o przygodach  jednego z najbardziej znanych misiów – Kubusia Puchatka. Następnie dzieci wykonywały masażyk relaksacyjny swoim pluszakom. Bawiły się przy piosence o niedźwiadku. Rozwiązywały zagadki o misiach – zadaniem maluszków było odgadnięcie z jakiej bajki pochodzi zaprezentowany miś. Ku naszemu zaskoczeniu poradziły sobie z tym świetnie. Przedszkolaki degustowały również smakołyk każdego misia – słodziutki miód. Niektórzy twierdzili, że nie lubią miodu. Jednak wszyscy zajadli aż im się uszy trzęsły J. Prosili nawet o dokładki.

Na koniec wspólnego świętowania każdy „kwiatuszek” otrzymał odznakę „przyjaciela pluszowego misia” oraz słodkie co nie co od p. Moniki w postaci misia Lubisia.

Podsumowując, można stwierdzić, iż mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek moda na misie nie przemija. Dzieci lubią się do nich przytulać, opiekować nimi, a nawet z nimi spać.

• Dzień Pluszowego Misia

• 18.11.2019r. w grupie „Smerfy” odbył się Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszowe misie. Tego dnia gościliśmy w naszej grupie panią Monikę Misiudę, pracownika Biblioteki Publicznej w Ożarowie, która wspólnie z dziećmi i Paniami z grupy brała udział w zabawach przygotowanych na tę okazję. Pani Monika przeczytała dzieciom książkę o przygodach Kubusia Puchatka i Jego przyjaciołach. Dzieci z dużym zainteresowaniem i w skupieniu słuchały czytanego opowiadania. Później  nasz gość razem z dziećmi wykonywał masażyk relaksacyjny pluszowym misiom. Wszystkie dzieci tego dnia wesoło bawiły się i tańczyły przy piosenkach o misiach – „Pokochaj Pluszowego Misia”, „Misie szare”, „Z Kubusiem skacz”. Z wielkim zaangażowaniem rozwiązywały także zagadki, w których musiały znaleźć cień danego misia oraz w rozsypanych misiach szukały tych, które różnią się od pozostałych. Przedszkolaki miały również za zadanie ułożyć puzzle, przedstawiające misia, z rozciętych części w jedną całość, a następnie w formie wydzieranki wykleić go kawałkami kolorowego papieru. Dzieci miały okazję skosztować miodu podanego na waflu i poczuć się jak prawdziwe misie. Czekała na nie także słodka przekąska – ptysiowe misie oraz przyniesione przez panią Monikę misie – Lubisie. „Smerfy” na zakończenie zajęć kolorowały rysunki przestawiające misie oraz pozowały do wspólnego zdjęcia wspólnie z wychowawczyniami grupy, naszym zaproszonym gościem oraz panią wice – Dyrektor Przedszkola Ewą Świątek. Ten dzień był pełen wrażeń a na twarzach naszych milusińskich widać było uśmiech i zadowolenie.

Wychowawczynie Grupy

• KLUB KREATYWNEGO PRZEDSZKOLAKA WRAZ Z MAŁYMI PLASTYKAMI W DOMU SENIORA

•          Czternastego listopada obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Seniora.

Postanowiłyśmy zrobić przyjemność solenizantom, podkreślić wagę ich obecności w naszym życiu i zaprezentować umiejętności naszych wychowanków. Dlatego też z Panią dyrektor Jolantą Gołąb, Panią wicedyrektor Ewą Świątek oraz prowadzącą zajęcia dodatkowe Agnieszką Kaczmarską wraz z naszymi małymi artystami ruszyliśmy na podbój kolejnej sceny:-)

Powitani przez Panią kierownik Małgorzatę Dębniak, sekretarza gminy  Tomasza Sobieraja, Panią Elżbietę Gronek i Panią Danutę Mroczek zaczęliśmy nasz występ.

Nasze przedszkolaki z Klubu Kreatywnego Przedszkolaka początkowo onieśmielone nowym otoczeniem, rozgrzane żywiołowym aplauzem seniorów pięknie recytowały wiersze  i prezentowały polskie a także angielskie piosenki.

Na koniec zatańczyliśmy wszyscy razem i wręczyliśmy jako upominki piękne lampiony wykonane przez Małych Plastyków  na zajęciach dodatkowych prowadzonych przez Panią Ewę.

Nasi wychowankowi bogatsi o nowe doświadczenia, pełni wiary w swoje możliwości wrócili z rodzicami do domów.