Przedszkole Publiczne w Ożarowie

 

Nawigacja

Nawigacja

  Poniedziałek 19.03.2018

  Kontakt

  • Przedszkole Publiczne w Ożarowie
   Osiedle Wzgórze 52
   27-530 Ożarów
  • (15) 8611036
  liczba odwiedzin: 962748

  Napisz do nas

  Jeśli masz jakieś pytania do naszego przedszkola, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
  Imię*:
  Nazwisko*:
  Twój e-mail*:
  Pytania, uwagi*:
  Proszę przepisać tekst z obrazka*:
  wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
  * oznacza pole wymagane
  • - Obrazek 1

   CHCESZ POMÓC ZUZI

   KLIKNIJ PONIŻEJ

   https://www.siepomaga.pl/uratuj-zuzie

    

  • - Obrazek 1

   Zapisy do Przedszkola Publicznego  w Ożarowie  na rok szkolny 2018/2019

   od 1 marca 2018r.

   Zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 6 lat zamieszkałe w Ożarowie

   i okolicznych miejscowościach.    

    OFERUJEMY:

    -Atrakcyjnie urządzone, czyste i przytulne sale.

    -Ciekawe zajęcia, zabawy, dobre przygotowanie do szkoły.

   -Szeroki wachlarz imprez grupowych i przedszkolnych.

   -Możliwości rozwoju zainteresowań i uzdolnień poprzez  zajęcia dodatkowe.

    -Aktywny udział Rodziców w życiu Przedszkola.

   -Fachową opiekę pedagogiczną, logopedyczną.

   - Pomoc psychologiczno-pedagogiczną potrzebującym oraz zajęcia rewalidacyjne i wczesnego wspomagania dla dzieci niepełnosprawnych

    Zainteresowani rodzice składają wypełniony Wniosek o przyjęcie  dziecka do przedszkola  w gabinecie dyrektora   w terminie do  28 marca 2018r.       

   Wniosek można uzyskać w siedzibie placówki  Osiedle Wzgórze 52 w gabinecie dyrektora lub pobrać ze strony internetowej http://przedszkoleozarow.edupage.org

   Szczegółowe informacje można uzyskać osobiście lub telefonicznie   (tel. 15 8611036 lub 501765123)w godzinach  9.00- 13.00

   WNIOSEK18_19.pdf 

  • Gminny konkurs ekologiczny

   pt.„Eko stroik wielkanocny, czyli dobre rady ma odpady”

    

   Cele konkursu:

   • Szerzenie wiedzy ekologicznej poprzez dbanie o środowisko naturalne człowieka.
   • Kształtowanie u dzieci zachowań proekologicznych.
   • Uświadomienie korzyści z wtórnego zagospodarowania odpadów. 
   • Rozbudzanie wrażliwości estetycznej i postawy twórczej.
   • Stwarzanie rodzicom możliwości współudziału w zajęciach plastycznych.
   • Zacieśnianie więzi rodzinnych z przedszkolem oraz kultywowanie tradycji wielkanocnych.
   • Rozwijanie uzdolnień plastyczno - technicznych i pomysłowości dzieci.
   • Prezentacja wytworów z surowców wtórnych w środowisku lokalnym.

   Regulamin konkursu:

   1.Konkurs skierowany jest do dzieci 5-, 6- letnich i ich rodziców z terenu gminy Ożarów oraz z zaprzyjaźnionego przedszkola z Tarłowa.  Każda grupa biorąca udział może zgłosić do wychowawców poszczególnych grup maksymalnie 4 prace konkursowe.

   2. Zadaniem uczestników jest wykonanie stroika wielkanocnego tylko z użyciem surowców wtórnych (oprócz szkła).

   3.Format pracy i technika wykonania dowolna.

   4.Konkurs trwa od 26.02.2018r. do 12.03.2018r.

   5.Przy wykonaniu pracy dopuszczalna jest pomoc rodzica (prace nie będą zwracane).

   6.Każda praca powinna mieć: metryczkę zawierającą następujące informacje: imię i nazwisko autora, wiek, nazwę grupy i placówki (wypełnić czytelnie).

   7.Prace konkursowe oceniać będzie komisja powołana przez organizatora, której decyzja jest ostateczna.

   8.Komisja konkursowa wyłoni zdobywców 1, 2 i 3 miejsca oraz wyróżnienia.

    Dla wszystkich uczestników przewidziane są niespodzianki, a dla zwycięzców nagrody rzeczowe.

   9.Zgłoszenie pracy na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb konkursu. Prace będą prezentowane na holu głównym przedszkola, ale mogą być również na wystawie w innej instytucji.

   10.Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 14.03.2018 r. o godz.10.00 (środa).

   11.Wręczenie dyplomów i nagród rzeczowych odbędzie się 15.03.2018 r. (czwartek)

   o godz.11.00 na holu głównym Przedszkola Publicznego w Ożarowie.

   Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników konkursu, opiekunów i rodziców.

    

   Organizatorzy: Bogumiła Bartnik i Marzena Prejs.

    

    

  • - Obrazek 1

   W KARNAWALE SAME BALE

    

           W ostatnim tygodniu przed feriami (dn. 8 i 9 lutego 2018 r) odbył się, długo wyczekiwany przez dzieci, bal karnawałowy. Pierwszego dnia bawiły się dzieci z grup: Smerfy, Biedroneczki, Słoneczka, Kwiatuszki oraz dzieci uczęszczające na dodatkowe zajęcia adaptacyjne dla przyszłych przedszkolaków. Natomiast drugiego dnia: Krasnoludki, Jagódki, Kaczuszki, Gwiazdeczki i Motylki.

   Zarówno jednego jak i drugiego dnia na przedszkolnych korytarzach spotkać można było kolorowe, bajkowe postacie. Pomysłowość rodziców nie znała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe.

   Zaraz po śniadaniu dzieci założyły swoje balowe stroje i zamieniły się w przepiękne wróżki, królewny, księżniczki, cyganki, motylki, rycerzy, spidermanów, batmanów, policjantów, komandosów, piratów, strażaków i wiele, wiele innych, których nie sposób zliczyć i wymienić. Rozpoznać naszych milusińskich było bardzo trudno. Na wysokości zadania stanęli również rodzice i wychowawczynie naszych przedszkolaków, którzy poczuli karnawałową atmosferę i przybyli na bal w przebraniach. Wśród nich spotkać można było indiankę, czarownicę, elfa, jednorożca, czerwonego kapturka, Elsę z bajki „Kraina lodu” a nawet biskupa. Gratulujemy pomysłów. Nie zabrakło również św. Mikołaja, który bawił się wspólnie z dziećmi a następnie wykonywał sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia.

   Obydwa bale uroczyście otworzyła pani dyrektor – Jolanta Gołąb życząc wszystkim udanej zabawy i niezapomnianych wrażeń.

   Pierwszego dnia przedszkolaki uczestniczyły w zabawach zorganizowanych przez nauczycielki. Nie mogło zabraknąć również konkursów. Dzieci miały za zadanie podawać sobie z ręki do ręki kręcący się cyrkowy talerz, w taki sposób, aby im nie spadł. Zaś dla rodziców przewidziana była nieco trudniejsza sztuczka: zakręcić cyrkowym talerzem. Wbrew pozorom to nie takie proste, ale byli tacy, którym się to udało. Gratulacje dla nich. Drugiego dnia naszym przedszkolakom czas umilał wodzirej Marek, który zadbał o dobre humory i świetną zabawę. Mimo zmęczenia na twarzach wszystkich gościł cały czas uśmiech.

   Serdecznie dziękujemy rodzicom z gr. „Smerfy” i „Kaczuszki”, którzy podczas tych dni wcielali się w rolę św. Mikołajów. Podziękowania  kierujemy również do gimnazjalistów z ZSO im. E. Szylki w Ożarowie za kolorowe balony, które zdobiły przedszkolny hol oraz wszystkim, którzy pomogli przy organizacji balu.

   Dziękujemy za przybycie i wspaniałą zabawę. Do zobaczenia w przyszłym roku.

    

    

   Anna Pękalska

   Agnieszka Witek

    

  • - Obrazek 1

   „Pleciuga” z wizytą w przedszkolnej kuchni.

    

   Kucharka dziś w kuchni

   przyrządza obiad nam.

   Będzie smakowało!

   Będziemy mówić „mniam”!

   Warzywa już kroi,

   kotlety smaży nam.

   Zupkę już gotuje,

   będziemy mówić „mniam”!

    

   08.02.2018r. dzieci z kółka teatralnego „Pleciuga”odwiedziły przedszkolną kuchnię, by zobaczyć gdzie powstają pyszne i zdrowe posiłki oraz poznać z bliska kolejny zawód- kucharza. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska różne urządzenia potrzebne do przygotowywania posiłków dla przedszkolaków. Dzieci obejrzały wyposażenie kuchni, ogromne: garnki, miski, patelnie oraz maszyny i sprzęty ułatwiające pracę kucharek. Duże wrażenie zrobił ogromny tłuczek do ziemniaków, a także tak duża ilość sztućców i talerzy. Panie Mariole opowiedziały dzieciom, w jaki sposób przyrządza się posiłki, zwróciły uwagę na swój strój oraz podkreśliły znaczenie zachowania czystości podczas przygotowywania posiłków.   Panie kucharki przypomniały o zdrowym odżywianiu, zachęciły do zjadania surówek. Dzieci zobaczyły zawartość lodówki, gdzie znajdują się próbki żywności. Dzięki uprzejmości pani intendentki Lidzi, zwiedziły też magazyn żywnościowy. Dzieci w podziękowaniu wyrecytowały wierszyk o kucharzu i wręczyły małe upominki.

                                                                          Monika Śmigielska

  • - Obrazek 1RATOWNICY MEDYCZNI W GRUPACH: MOTYLKI, SŁONECZKA, KWIATUSZKI

   Na naukę ratowania życia nigdy nie jest zbyt wcześnie o czym miały okazję w miniony piątek przekonać się dzieciaczki z naszego przedszkola.

   Wizyta uczniów klasy I i II LO im. Marii Skłodowskiej – Curie: Agnieszki Wąsik,  Edyty Kilińskiej, Jowity Adamiec i Krystiana Jagodzińskiego była pełna wrażeń.

   Dzięki zagadkom i zabawom dzieci przypomniały sobie i utrwaliły numery alarmowe, na które należy dzwonić w razie różnych nieszczęść: wypadku, pożaru, zasłabnięcia itp.

   W czytelny i przystępny dla naszych maluchów sposób ich starsi koledzy z pomocą przyjaznego przedszkolakom kotka (przebranej uczennicy) przedstawili sytuacje, które mogą się wydarzyć. Pokazali też jak należy na nie reagować: ułożyć osobę poszkodowaną w pozycji ustalonej bocznej, co przedszkolaki chętnie ćwiczyły początkowo na kotku, później na kolegach         z grupy.

   Nie przeraził też naszych zuchów fantom, na którym próbowały wykonywanie ucisków klatki piersiowej.  Na koniec bandażowały ręce i poznawały przeznaczenie koca ratunkowego. Dzieci bawiły się w grupach – dzięki naklejkom mogły się przeobrazić w strażaków, policjantów i ratowników medycznych.

   Czas ten uważamy za wspaniale spędzony, ponieważ był dla dzieci wspaniałą zabawą i pozwolił im oswoić się z ratownictwem medycznym. Myślimy, że w razie zagrożenia będą wiedziały jak się zachować. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia wizyta ratowników w naszym przedszkolu. Już nie możemy się doczekać następnej.

   Dziękujemy  opiekunce grupy p. Anecie Gołysce i uczniom LO im. Marii Skłodowskiej-Curie za wspaniale, mądrze i pożytecznie spędzony czas.

    

   Wychowawczynie grup:

   Katarzyna Gniaź

   Jolanta Wróbel

   Anna Pękalska

  • BAJKOWY ŚWIAT

     W dniu 31.01.18r. odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Uczestniczyły w nim dzieci z grupy „Kaczuszki” i „Smerfy” we współpracy z panią Moniką Misiudą- pracownikiem Biblioteki Publicznej w Ożarowie, rodzicami i nauczycielkami grup. Nauczycielki powitały wszystkie dzieci zebrane w kole, rodziców, panią Monikę i rozpoczęły zabawę słowami : „Do kółeczka zapraszamy już zabawę zaczynamy”. Celem zajęcia była integracja dzieci starszych z młodszymi oraz nauka połączona z zabawą. Dzieci bawiły się przy piosenkach ruchowo-naśladowczych: „Wesoła zabawa”, „Indiański taniec”, „Zima, zima za oknami”, „Tu mam ręce”, „A ram sam sam”, „Kaczuchy”. Następnie zostały podzielone na grupy i zaproszone  przez panią Monikę do stolików. Otrzymały za zadanie-układanie puzzli z postaciami bajkowymi. Na rozwiązanie zadania nie trzeba było długo czekać, każdy zespół wywiązał się z zadania znakomicie. Każdy uczestnik został nagrodzony punktem czyli mini cukiereczkiem. Po każdym zadaniu dzieci wraz z nauczycielkami i rodzicami bawiły się przy zabawach muzyczno-ruchowych. Kolejnym wyzwaniem było określenie tytułu bajki z jakiej dziecko wylosowało obrazek. Za poprawną odpowiedź przedszkolaki zdobywały kolejne punkty. Następnie rozwiązywały zagadki. Pani Monika czytała zagadkę każdego dziecka, ponieważ każdy chciał indywidualnie sam ją rozwiązać. Przedszkolaki w wielkim skupieniu słuchały zagadek chcąc zdobywać kolejne punkty za poprawne odpowiedzi. Zajęcia ukończyła zabawa z użyciem chusty animacyjnej, która pobudziła wszystkich do radosnej aktywności. Wszystkie przedszkolaki wspaniale się bawiły, były skoncentrowane na celu i otwarte na działanie. Podczas wykonywanych zadań  można było zaobserwować wzajemną współpracę dzieci starszych z młodszymi, a pogodny nastrój sprzyjał cierpliwości, oraz niwelował wszelki napięcia .Rodzice podczas zajęć mogli zaobserwować swoje dziecko na tle grupy. Na zakończenie dzieci dostały lizaki. Zabawy mimo, iż zostały przegotowane z myślą o dzieciach, w dużej mierze zaangażowały również rodziców.

    

               Wychowawczynie

  • „JAGÓDKI” ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ BABCI I DZIADKA

   Zapraszamy do obejrzenia filmu z występu dzieci http://www.ozarowtv.pl/wiadomosci/842,dzien-babci-i-dziadka-w-przedszkolu-publicznym-w-o

   Jaki dzisiaj dzień wesoły najprawdziwsze święto!
   Widzę Babcię tak szczęśliwą pięknie uśmiechniętą.
   Dziadek taki elegancki, pięknie ogolony.
   To dla Babci mojej Babci, czyli jego żony.
   Dziś słoneczko jasno świeci, zima biała śpiewa.
   A w przedszkolu, przedszkolaki składają życzenia.
   Wszystkim babciom, wszystkim dziadkom.
   Zdrowia, pomyślności, uśmiechów na co dzień.
   I dużo radości.

   W dniu 25.01.2018r. odbyła się w grupie „Jagódek” wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Był to dzień bardzo ważny dla dzieci, ponieważ to właśnie wtedy mogą podziękować ukochanym dziadziusiom za miłość, którą otrzymują codziennie, za troskę, wsparcie i zrozumienie ich „małych wielkich” problemów oraz czas, który im poświęcają. Babcia i Dziadziuś to para czarodziejska. O tym wie każde dziecko. On przytuli tak jak nikt inny, obdaruje w sekrecie słodkim cukierkiem. Ona zawsze elegancka i uśmiechnięta, roztacza wokół siebie niepowtarzalną atmosferę ciepła i zatroszczy się o dobre samopoczucie każdego, kto wpadnie jej w ręce. Dlatego też dzieci wystąpiły z atrakcyjnym programem artystycznym dla swoich ukochanych dziadków. Recytowały wiersze, brały udział w inscenizacji, pięknie śpiewały piosenki i tańczyły. Po każdym występie dzieci otrzymywały gromkie brawa. Na koniec wspólnie odśpiewały 100 lat. Buziaki, laurki oraz słodki poczęstunek były wyrazem miłości dla babć i dziadków.

    

    

    

    

    

    

    

    

   Lidia Szymonik                                                                                                                                                                                Irena Turska

  • - Obrazek 1

   SŁONECZKA ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ BABCI I DZIADKA

   Za oknami zimno i ponuro a w sercach dzieci słońce i ciepło. Powodem takiej radości była wizyta wyjątkowych osób: babć i dziadziusiów.           

   Tak ważnego święta nie mogło zabraknąć w naszym przedszkolnym kalendarzu także i w tym roku. SŁONECZKA mogły w artystycznej ekspresji wyrazić swoją miłość, szacunek i podziękowanie za dobroć, opiekę a przede wszystkim czas jaki poświęcają im dziadkowie.            

                  Nasi mili goście z radością a czasami łezką wzruszenia podziwiali swoje wnuki. Dzieci miały się czym pochwalić, gdyż z pełnym zaangażowaniem zaprezentowały wiersze, piosenki a nawet tańce!

   Radości nie było końca.  Ukoronowaniem życzeń złożonych całą grupą były laurki ozdabiane przez nasze maluchy. Mamy dzieci zatroszczyły się o słodki poczęstunek dla wszystkich.           

               Serdecznie dziękujemy drogim babciom i dziadkom za przybycie    

   a mamom zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia za wspaniałą organizację.            

   Katarzyna Gniaź

  • DEBIUT BIEDRONECZEK

     podczas Dnia Babci i Dziadka   
    

   Współpraca przedszkola ze środowiskiem rodzinnym dziecka to bardzo ważny element działalności naszej pracy dydaktyczno wychowawczej. Za niesioną pomoc i zaangażowanie dziadków należą się szczególne wyrazy uznania i serdeczne podziękowania Dzień Babci i Dziadka to już tradycja w naszym przedszkolu, to również okazja by wyrabiać i umacniać u dzieci, więzi uczuciowe z rodziną, wyrabiać szacunek wobec osób starszych, przyzwyczajać do okazywania wdzięczności. Dzieci potrafią to robić bardzo spontanicznie, wdzięcznie i szczerze. Właśnie na ten jedyny dzień w roku dzieci tradycyjnie przygotowują program artystyczny.

   22.01 2018r „Biedroneczki” miały okazje zrobić to po raz pierwszy i gościć dziadków w progach swojej sali naszego przedszkola. Był to debiut naszych wychowanków. Dzieci z dużym zaangażowaniem i cierpliwością uczyły się wierszy, piosenek, oraz inscenizacji. Dla niektórych dziadków była to pierwsza taka uroczystość. Na samym początku pani wicedyrektor Ewa Świątek serdecznie powitała czcigodnych gości oraz złożyła najserdeczniejsze życzenia w imieniu swoim i całego personelu. Dzieci w czasie występu bardzo się starały i stanęły na wysokości zadania w miarę oczywiście swoich umiejętności. Babcie i Dziadkowie popisy artystyczne wnucząt nagradzali gromkimi brawami. Cieszymy się, że zaproszeni goście tak licznie przybyli i mieli możliwość w miłej atmosferze podziwiać swoje kochane wnuki na tle grupy rówieśniczej.    

   Niespodzianką dla zaproszonych gości, jak również i samych dzieci był występ przygotowany przez rodziców a mianowicie inscenizacja pt. „Dzieci w czapeczkach”.  Poszczególne role odegrały Panie: Renata Arcowska, Ewelina Jacak, Aneta Kubiak, Ewa Tokarska, Katarzyna Zawadzka oraz Pan Piotr Kominek. W roli zwierzątek wystąpiły dzieci: Maja Lipiec z gr. „Biedroneczki”, jako zajączek, Jaś Tokarski (starszy brat Tosi) uczeń szkoły podstawowej, jako wiewióreczka a Igorek Jacak (brat Asi) z gr. „Gwiazdeczki” był „dobrym” wilkiem, przyjacielem baśniowej babci. Teraz do wszystkim rodziców, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości kieruję bardzo serdeczne podziękowania i wyrazy szacunku za wzorową postawę Rodzica. Szczególnie ciepłymi słowami podziękowania chcę również obdarzyć dzieci, które bardzo chętnie wspomagały swoich rodziców i pogratulować im odwagi i aktorskiej postawy.

   Akcentem kończącym naszą uroczystość było wręczenie laurek i piernikowych serc wraz z serdecznymi życzeniami dla Kochanych Dziadków oraz odśpiewanie tradycyjnego 100 LAT.

   Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, przybycie i organizacje Dnia Babci i Dziadka.

   Zapraszamy Rodziców do dalszej owocnej współpracy przy organizacji kolejnych uroczystości w naszej grupie.

                                                             Bartnik Bogumiła

    

    

    


  • - Obrazek 1

   DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE ,,KRASNOLUDKI.”

   Dzień Babci i Dziadka na stale zagościł w kalendarzu imprez przedszkolnych w Ożarowie.

   To kochani dziadkowie ,rodzice rodziców często wspierają swoje dzieci, pomagają im w wychowaniu pociech Dla swoich wnuków są wyjątkowo wyrozumiali,  rozpieszczając  ich, otaczając  troską i miłością.

   Dnia 25 stycznia o godz.12.30 w  naszej nowo powstałej grupie 4-5 latków odbyła się uroczysta akademia z okazji  święta tak ważnych osób –jakimi są babcia i dziadek. Wszystkich zgromadzonych gości z okazji tak szczególnie ważnego święta powitała p. dyrektor J. Gołąb pokreśliła o ważnej roli dziadziusiów w wychowywaniu wnuków, życząc im zdrowia ,szczęścia oraz spełnienia marzeń.

   Następnie gości powitały  dzieci uczestniczące w tej uroczystości, zapraszając na przygotowany program :

   Są takie dwa dni ,jedyne dni w roku

   To święto Babci i Dziadka,

   Łza się  kręci w oku.

   O tym ważnym święcie

   Dobrze pamiętamy

   I dla naszych gości ,

   Pięknie zatańczymy

   Oraz zaśpiewamy.”

   Przedszkolaki odświętnie ubrane, pięknie przedstawiły swój przygotowany program.                   Zarówno dla 4-latków i 5-latków był to „swoisty debiut”, gdyż wszyscy pierwszy rok uczęszczają do przedszkola. Swoje role odegrały bardzo ładnie, pięknie recytowały wiersze, bardzo melodyjnie zaśpiewały piosenki oraz zatańczyły. Szczególnym wyzwaniem dla naszych wychowanków było: śpiew piosenki,,Finger  Family ”oraz rymowanki o słoneczku w języku angielskim, którego uczy nasze dzieci p. A. Kaczmarska. Nasi wychowankowie bardzo dobrze poradziły sobie z tym zadaniem. Pod koniec swojego występu wszystkim dziadziusiom i babciom zaśpiewały tradycyjne: „Sto lat”, wręczając im upominek (laurkę własnoręcznie wykonaną przez nich) oraz składając im życzenia. Nie obyło się również bez tańca, wszyscy dziadkowie wraz ze swoimi wnukami tańczyli przy piosence: „Kochani dziadkowie żyjcie 100 lat cieszcie się wnukami i kochajcie świat…..”. Mamusie wychowanków zaprosiły wszystkich gości na słodki poczęstunek.  Na koniec spotkania rodzice wykonywali pamiątkowe zdjęcia. W czasie poczęstunku chętni dziadkowie ,rodzice wraz z wychowawcami tańczyli przy skocznej muzyce. Nastrój był  wspaniały, radosny.

   W tym szczególnym dniu dzieci były dumne ze swojego występu. Myślę, że to zdarzenie na długo pozostanie w ich pamięci.

   Wychowawczyni:  Jolanta Wróbel

    

    

    

    

    

  • - Obrazek 1

   ŚWIĘTUJEMY  DZIEŃ  BABCI

     I  DZIEŃ DZIADKA 

   W GRUPIE  8 „GWIAZDECZKI”

    

   We wtorek 23 stycznia 2018r. dzieci z grupy 8 „Gwiazdeczki” o godz. 10.30. wystąpiły dla szczególnych gości – dla swoich ukochanych babć i dziadziusiów. Do tej ważnej dla nich uroczystości przygotowywały się już od dawna i odliczały dni do swojego występu. Poprzez program artystyczny chciały podziękować kochanym  babciom i dziadkom za troskę, miłość i opiekę. Bardzo chętnie uczyły się wierszy i piosenek, które ze wzruszeniem zaśpiewały swoim bliskim.

   Naszą uroczystość grupową rozpoczęła pani Dyrektor Jolanta Gołąb, która przywitała zgromadzonych gości i złożyła im serdeczne życzenia z okazji święta. Wzruszone „Gwiazdeczki” recytowały  kochanym babciom i dziadkom pełne miłości, a czasami zabawne wiersze  związane z ich świętem. Chciały w ten sposób podziękować im za miłość, troskę i czas, który poświęcają swoim ukochanym wnuczętom. Nie zabrakło również żartobliwych oraz wzruszających piosenek przepełnionych  miłością do wspaniałych dziadków.

   Gwiazdeczki ochoczo odegrały scenkę z babcią Gienią i dziadkiem Stefanem. W rolę babci Gieni wcieliła się Gabrysia Stawiarska, dziadkiem Stefanem był Kubuś Rola, a wnuczętami: Piotruś Staniszewski i Kubuś Stępień. Żartobliwa scenka dostarczyła wszystkim dużo radości, a mali artyści otrzymali gromkie brawa.

   Na zakończenie części artystycznej „Gwiazdeczki” zatańczyły dla swoich ukochanych dziadziusiów. W każdy wtorek zajęcia z rytmiki prowadzi w naszej grupie pani Paulina Nowak, która dla seniorów zaprezentowała z dziećmi dwa tańce:   „Gumi, gumi – miś”i „Cha, cha dla babci”.

    

   Następnie wzruszone przedszkolaki  wręczyły swoim kochanym babciom i dziadkom kolorowe laurki oraz złożyły życzenia. Niektórzy robili sobie pamiątkowe zdjęcia ze swoimi wnukami. Babcia Kubusia Roli również przygotowała słodką niespodziankę i częstowała dzieci słodyczami, dziękując im w ten sposób za przygotowany występ.

   Po części artystycznej nadszedł czas na wspólny, słodki poczęstunek, który przygotowali wdzięczni za troskę rodzice „Gwiazdeczek”.

   Cieszymy się, że zaproszeni goście dopisali i mieli możliwość obejrzenia talentów recytatorskich, wokalnych oraz tanecznych swoich ukochanych wnucząt. Liczymy na dalszą owocną współpracę przy organizacji kolejnych uroczystości grupowych.      

    

   Zdjęcia z naszej uroczystości grupowej znajdują się w albumie fotograficznym – zachęcamy do ich obejrzenia.

    

    

   Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólne świętowanie Dnia Babci i Dziadka. Szczególne podziękowania składamy tym rodzicom, którzy pomogli przy organizacji naszej grupowej uroczystości. Wyjątkową troską wykazał się pan Mariusz Halat, który chętnie angażuje się w życie naszej grupy, za co serdecznie dziękują wdzięczne:

    

   Wychowawczynie grupy 8 „Gwiazdeczki”’

   Marzena Prejs, Bogumiła Bartnik i Jolanta Gołąb

    

  • - Obrazek 1

   Ważne święto w przedszkolu.

   Dzień Babci i Dziadka na stale zagościł w kalendarzu imprez naszej placówki.

   To dziadkowie ,odgrywają ogromną  rolę, pomagają im w wychowaniu wnuków.

   Dla swoich  małych wnuków są bardzo  wyrozumiali,  rozpieszczają ich, otaczają troską i  ogromną miłością.  Dnia 22  stycznia o godz.12.30 w grupie ,,Motylki” odbyła się uroczysta akademia z okazji  święta tak ważnych osób –jakimi są babcia i dziadek.

   Wszystkich zgromadzonych gości z okazji ich święta powitały wszystkie przedszkolaki biorące udział w tej uroczystości:

   „Z niziutkim ukłonem z uśmiechem radosnym witamy dzisiaj zaproszonych gości. Chcemy wam zaśpiewać ,wiersz powiedzieć ładnie, proszę się nie gniewać ,jeśli nie wypadnie. Bo my nie aktorzy ,tylko małe dzieci, będziemy się cieszyć gdy brawo poleci ”

   Przedszkolaki pięknie ubrane,  przedstawiły swój przygotowany program.     Swoje role odegrały bardzo ładnie, pięknie recytowały wiersze, bardzo melodyjnie zaśpiewały piosenki. Pod koniec swojego występu wszystkim dziadziusiom i babciom zaśpiewały tradycyjne: „Sto lat” z akompaniamentem instrumentów perkusyjnych .Wręczając im upominek (laurkę własnoręcznie wykonaną przez nich) złożyły im życzenia. Nie obyło się również bez tańca, wszyscy dziadkowie wraz ze swoimi wnukami tańczyli przy piosence: „Polka dla babci i dziadka”. Mamusie wychowanków zaprosiły wszystkich gości na słodki poczęstunek.  Na koniec spotkania rodzice wykonywali pamiątkowe zdjęcia. Atmosfera na tej uroczystym spotkaniu była radosna, wyjątkowa. Widać było u niektórych babć i dziadków łezkę w oku.

   Wychowawczyni: Jolanta Wróbel

  • - Obrazek 1

   JASEŁKA W WYKONANIU

   PRZEDSZKOLAKÓW

    

       Na pamiątkę narodzin Dzieciątka Jezus, w Przedszkolu Publicznym w Ożarowie tradycyjnie wystawiamy jasełka.  W tegorocznym widowisku bożonarodzeniowym i noworocznym, dnia 5 stycznia, brały udział dzieci z grup: ,,Kaczuszki”, ,,Kwiatuszki” oraz z kółka tanecznego ,,Tańczące Promyczki”.

        W świątecznie przystrojonym holu przedszkola zgromadzili się zaproszeni goście: ksiądz proboszcz Jan Ziętarski, Burmistrz Ożarowa Marcin Majcher, Prezes Oddziału Świętokrzyskiego ZNP Wanda Kołtunowicz , Dyrektor ZSO im. E. Szylki w Ożarowie Katarzyna Swacha, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Pisarach Marzena Okręt, Dyrektor Publicznego Zespołu Szkoły i Przedszkola w Lasocinie Helena Kara, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Ożarowie Jolanta Banach, Kierownik OPS w Ożarowie Małgorzata Dębniak, Dyrektor MGOK w Ożarowie Marian Sus, redaktor Józef Myjak, rodzice, członkowie rodzin naszych przedszkolaków oraz pracownicy przedszkola.

         W oprawie pięknych kolęd i pastorałek przedszkolaki (4,5,6-latki)  przedstawiły historię o narodzinach Jezusa,  wcielając się w role Świętej Rodziny, Królów, Pastuszków, Aniołków, Diabełków, Nowego Roczku z Pomocnikami.  Żywiołowe tańce prezentowało kółko taneczne, a nastrojowe piosenki usłyszeliśmy w wykonaniu wszystkich dzieci, a nawet  naszych małych solistów. Nie zabrakło życzeń noworocznych skierowanych do gości.

         Całość spotkania prowadziła dyrektor przedszkola Jolanta Gołąb. Wszystkim obecnym złożyła życzenia noworoczne, a na zakończenie podziękowała artystom za przepiękny występ, nauczycielkom (Renacie Gradzińskiej, Annie Pękalskiej, Agnieszce Witek, Agnieszce Kaczmarskiej) za przygotowanie dzieci do występu, rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów. Życzenia noworoczne, osłodzone słodyczami i prezentami dla dzieci złożyli Burmistrz Ożarowa Marcin Majcher, Prezes Oddziału Świętokrzyskiego ZNP Wanda Kołtunowicz, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Ożarowie Jolanta Banach, Kierownik OPS w Ożarowie Małgorzata Dębniak oraz ksiądz proboszcz Jan Ziętarski.

        Dnia  14 stycznia mogliśmy podziwiać naszych przedszkolaków na scenie MGOK w Ożarowie na 26 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

    

    

   Zapraszamy do obejrzenia filmów z przedstawienia jasełkowego:

   https://www.youtube.com/watch?v=LzhlhFtL42w  

   https://www.youtube.com/watch?v=5u9MGo7pO0g

    

    

  • - Obrazek 1

   Przedszkolaki usypują GÓRĘ GROSZA

   Już po raz trzeci ożarowskie przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami, wychowawczyniami, dyrekcją i wszystkimi pracownikami włączyły się do akcji „GÓRA GROSZA”. Była to już XVIII edycja zbierania monet w całej Polsce.

   Celem akcji jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu rodzinnego.

   Do udziału w akcji włączyły się wszystkie grupy przedszkolne. Po przeliczeniu i posegregowaniu wszystkich monet (od 1 gr do 5 zł) okazało się, że udało nam się zebrać 288,38 zł, które razem ważyły 14 kg. Super! Udało nam się pobić zeszłoroczny wynik.

   Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy mieli swój wkład w usypywanie wielkiej góry grosza.

    

   Koordynator akcji

   Anna Pękalska

  • - Obrazek 1

   INFORMACJA DLA RODZICÓW

   W dniach 16.01.2018r., 13.02.2018r., 13.03.2018r. intendentka przyjmuje opłaty za wyżywienie i pobyt dzieci w przedszkolu do godziny 16.00

  • - Obrazek 1

   Wycieczka do piekarni „Pod Telegrafem”

    

   Bycie piekarzem, to trudna sprawa.
   Pieczenie chleba, to nie zabawa.
   W piekarni wszystko bywa gorące,
   gorące są piece, jak w ciągu dnia słońce;

   a w piecach tych pieką się bułki, rogale,
   chrupiące, złociste i duże, i małe.
   Tu wszystko bielutkie: podłogi i ściany
   i chleb, który mąką co chwilę sypany.

   A złote pieczywo wciąż cieszy piekarzy
   choć wielu z nich prawie sto kilo waży!
   A chleb spożywają bogaci i biedni,
   bo smaczny to pokarm i jakże powszedni.

   Dla wszystkich piekarzy przysłowie jest hasłem:
   Pieczenie chleba, to bułka z masłem.

    

   W dniu 4 stycznia 2018r. dzieci z kółka teatralnego „Pleciuga” udały się z wizytą do piekarni „Pod Telegrafem”, gdzie bardzo serdecznie przyjęła nas pani Dorota Peplińska. Pokazała nam piec, w którym wypiekane były akurat bułeczki. Dzieci zobaczyły jak krojony jest chleb w maszynie, a następnie foliowany. Pani Dorota obsługiwała klientów i dzięki temu mogliśmy zobaczyć, jakie produkty kupują w tej piekarni. Było to nie tylko pieczywo, ale hot dog, ciasteczka, a także odbierany był pięknie udekorowany tort urodzinowy. Dzieci z wielkim zainteresowanie przyglądały się wszystkim produktom. Wyrecytowały wiersz o piekarzu i przekazały przygotowane upominki. Na dzieci czekała na koniec słodka niespodzianka. Delektowały się przygotowanymi dla nich pączkami, a także otrzymały baloniki z logo piekarni.

                                                                                                 Monika Śmigielska

    

  • - Obrazek 1

   Wyróżnienie dla Izy w ogólnopolskim konkursie plastycznym

    

   Izabela Misiura z gr. „Kwiatuszki” brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Okrągłe, kolorowe bombki choinkowe” zorganizowanym przez Niepubliczne Domowe Przedszkole Integracyjne w Nowym Sączu.

   Celem konkursu było:

   -rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej dziecka,

   -rozwijanie wrażliwości estetycznej,

   -stworzenie dzieciom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych,

   -kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia.

   Konkurs skierowany był do dzieci w wieku od 3 do 6 lat z terenu całej Polski. Za najciekawsze i najbardziej oryginalne prace przewidziane były po 2 wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych: 3 – 4 latki oraz 5 – 6 latki. Nasza ochotniczka to 5 – latek i takie też wyróżnienie otrzymała. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    

   Anna Pękalska

  • - Obrazek 1Niech te radosne

   Święta Bożego Narodzenia

   dostarczą wiele szczęścia

   i zadowolenia,

   a nadchodzacy Nowy Rok 2018

   spełni wszystkie marzenia

   życzą Dyrektor i Wicedyrektor

   Przedszkola Publicznego

   w Ożarowie

    - Obrazek 2 - Obrazek 3

  • - Obrazek 1KACZUSZKI – W OCZEKIWANIU

    NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

    

         Magiczne święta – tak niejeden z nas mówi o Świętach Bożego Narodzenia. Na cudowność tych świąt składa się wiele elementów – choinka, pierwsza gwiazdka, wieczerza wigilijna, prezenty, suto zastawiony stół i spotkania w gronie najbliższych…

        Ten niezwykły nastrój zawitał również do ożarowskiego przedszkola, w którym dużą uwagę przywiązuje się do przybliżania wychowankom dziedzictwa kulturowego regionu świętokrzyskiego m.in. w zakresie zwyczajów i obrzędów związanych ze świętami  Bożego Narodzenia. 

        W grupie ,,Kaczuszki” od dawna słychać śpiewy kolęd i pastorałek. Trwają intensywne próby do przedstawienia jasełkowego, wspólnie z grupą ,,Kwiatuszki” i dziećmi uczestniczącymi na zajęcia dodatkowe kółka tanecznego. Dbamy o świąteczny wystrój sali i holu. Choineczka,  którą tradycyjnie powinno się ubierać dopiero w wigilijny poranek, w naszej sali już od kilku dni cieszy nasze oczy. Za jej zakup serdecznie dziękujemy Rodzicom. Jest choinka, więc magia świąt już działa.

      W ramach realizowanego w grupie autorskiego programu regionalnego, aby bardziej  przybliżyć dzieciom tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia, dnia 12 grudnia wybraliśmy się do MGOK w Ożarowie, aby pooglądać wystawy i poznać autorów tych pięknych ozdób- członków grupy artystycznej SPINKA., prowadzonej przez panią Patrycję Sus-Lutyńską. Przedszkolaki podziwiały prześliczne, misternie wykonane prace, wśród których dominowały aniołki, bałwanki, choineczki, bombki, łańcuchy. Zadziwiała estetyka wykonania i pomysłowość. To takie cudeńka, do których wykonania nie tylko były potrzebne  zdolności artystyczne, ale i wielka cierpliwość. Jesteśmy pełni podziwu dla autorów tych niebanalnych świątecznych ozdób.

        Aby pobudzić wyobraźnię i kreatywność przedszkolaków, nasi przyjaciele zaprosili nas do wspólnej zabawy w tworzenie ozdób świątecznych. Dzieci poznały wiele nowych technik plastycznych i aktywnie zaangażowały się w wykonanie pięknych bombek  z serwetek papierowych. Były bardzo zadowolone ze wspaniałych efektów wspólnego tworzenia, jak również miłego podejścia  starszych instruktorów. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć i życzeń świątecznych.

         Już niedługo święta, pokażmy dzieciom, jak je przeżywać, aby w przyszłości w Boże Narodzenie z wielką radością wracały do rodzinnego domu i potrafiły zarażać nowe pokolenia  niezwykłą pasją świętowania. Wam kochani Rodzice życzymy więc spokojnych, rodzinnych Świąt, pachnących choinką i promieniejących uśmiechami Waszych dzieci!

                       Wychowawczynie grupy ,,Kaczuszki”: Renata Gradzińska i Agnieszka Witek
   NA ŚWIĘTA I WAŻNE DNI

  strona: